NB II: szenvedve nyert a Vasas; felnégyelték a Kövesdet

2015.04.25. 16:59
Még hogy az NB II-ben nem látványos a játék: ollózó mozdulat a Vasas–Soroksár meccsen (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
Szombaton hét mérkőzést rendeztek meg a labdarúgó NB II 25. fordulójában. A listavezető Vasas a 90. percben szerzett Ádám Martin-góllal győzött a Soroksár elleni zárt kapus meccsen. A szintén feljutásért hajtó Gyirmót Cegléden, míg a Békéscsaba Siófokon gyűjtötte be a három pontot. A Zalaegerszeg óriási meglepetésre 4–0-ra legyőzte a Mezőkövesdet, míg a Szolnok 2–1-re megverte a Kaposvárt. A Szeged 2011 könnyedén múlta fölül hazai pályán a Balmazújvárost, az egyetlen mai döntetlen pedig az SZTK-Erima és az Ajka találkozóján született meg.

Nehéz győzelmet aratott zárt kapus mérkőzésen a Vasas a Soroksár ellen. Az angyalföldiek – akiket azért a kerítésen kívülről körülbelül 100 szurkoló támogatott – Czvitkovics Péter szép lövésével a 30. percben előnybe kerültek, de Lovrencsics Balázs még az első félidőben egyenlített. A szünet után a piros-kékek számtalan helyzetet kialakítottak, de ezeket szinte mind elpuskázták. A 90. percben azonban a soroksáriak kapusa, Holczer Ádám a segítségükre sietett: Czvitkovics előreívelésére rosszul mozdult ki, a labdát kiejtette a kezéből, Ádám Martin pedig gyorsan eszmélt, és közelről a kapuba sodorta a labdát. A Vasas így továbbra is listavezető, és menetel a bajnoki cím felé, míg a Soroksár továbbra is nyeretlen a tavasszal.

A Cegléd–Gyirmót FC Győr találkozó első félidejében a hazaiak sorra dolgozták ki a helyzeteket, de egyszer sem sikerült betalálniuk, és ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfél rövid időn belül kétszer is gólt szerzett, szinte helyzetek nélkül. A második játékrészben is több lehetősége volt a Ceglédnek a gólszerzésre, de akkor úgy tűnt, nincs akkora helyzet, amit értékesíteni tudnának, majd a Gyirmót tovább növelte előnyét. A CVSE nem adta fel, két gólt szerzett a hajrában, az egyenlítésre azonban már nem maradt idő. A Gyirmót 19 (!) mérkőzés óta veretlen, és megerősített második helyét a táblázaton.

„Beleszaladt a késbe" a feljutásért küzdő Mezőkövesd Zalaegerszegen, pedig a találkozó nem úgy indult, hogy végül négy kapott góllal tér haza. Az első félidőben több vendéglehetőség is kimaradt, majd a játékrész végén Daru Bence egy kavarodást követően a kapuba bólintott. A szünet után Kulcsár Kornél hamar a kiállítás sorsára jutott, Babati Benjamin pedig ezt követően szabadrúgásból nagy gólt lőtt, innentől kezdve pedig a hazaiak kedvükre játszhattak. Daru és Murai Márk gólja mellett további lehetőségeik voltak és a kapufát is eltalálták. A ZTE három vereség után nyert ismét, míg a Mezőkövesd először kapott négy gólt a szezonban.

Akár 5–0-ra is vezethetett volna az első félidő után a Siófok a Békéscsaba ellen, de a Balaton-partiak támadói a legnagyobb lehetőségeiket is elhibázták, és a futball örök törvénye most is valósággá vált: a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A szünet után ugyanis a csabaiak Szilágyi Péter közeli lövésével és a csereként beálló Birtalan Botond fejesével két gólt is szereztek. A lila-fehérek így már tizenegy meccse veretlenek, míg a Siófoknak még szüksége van két győzelemre a biztos bennmaradáshoz.

Könnyed és magabiztos játékkal győzte le a Szeged 2011 a Balmazújvárost. A szegedieknél Germán Tamás duplázott (tizenegyesből és akcióból is a hálóba talált), illetve érdekesség, hogy a második szegedi gólt szerző csereember, Hegedűs Edvin úgy talált be, hogy gólja előtt egy perccel lépett pályára. Nyilas Elek együttese négy nyeretlen meccs után győzött ismét.

Igazságos döntetlen született az SZTK-Erima–Ajka mérkőzésen. A vezetést az első félidő végén a vendégek szerezték meg – Nagy Bálint gyönyörű gólt lőtt a jobb felső sarokba –, de még a szünet előtt egyenlített a Szigetszentmiklós: Póti Krisztián középre adott labdáját Szabó Bence úgy lőtte a hálóba, hogy közben meg is sérült, és nem tudta folytatni a játékot. A hajrában a játékvezető kiállította Barna Zsoltot, majd a hosszabbításban mindkét gárda óriási helyzetbe került, de sem Sipos Bence, sem Lattenstein Norbert nem tudott gólt szerezni.

Egyre reménytelenebb helyzetben van a Kaposvár, amely a Szolnoki MÁV otthonában is kikapott, és továbbra is nyeretlen a tavasszal. A szolnokiak Vári Barnabás duplájával a második félidőre közepére kétgólos előnybe kerültek, ami után a somogyiak felébredtek, de a csereember, Fejős Áron fejes gólja csak a szépítéshez volt elegendő. Mindkét csapat tíz emberrel fejezte be a találkozót, Tóth Bence és Petrók Viktor is a második sárgája után mehetett zuhanyozni.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–GYIRMÓT FC GYŐR 2–3 (0–2)
Cegléd, 300
néző. Vezette: Botló Béla (Iványi István, Máyer Gábor)
CEGLÉD: Tóth Z. – Urbán P., Albert I., Makrai, Pesti D. – Koós (Markó, 73.), Dóczi, Koncz, Farkas I. (Kovács D., 35.) – Majoros, Balog M. (Laczkó M., 85.)
GYIRMÓT: Somogyi – Nagy S. (Bohner, 64.), Balog Z., Lázár P., Fejes J. – Magasföldi (Csemer, 81.), Kiss M. – Gyurján (Cseri, 93.), Madarász, Beliczky – Bobál G.
GÓLSZERZŐ: Beliczky (0–1) 26., Madarász (0–2) 32., Bobál G. (0–3) 69., Majoros (1–3) 70., Pesti D. (2–3) 93. percben
SZABÓ ISTVÁN
, a Cegléd vezetőedzője: – Az első fél órában három ziccert hagytunk ki, az ellenfélnek egy sem volt, ugyanakkor a Gyirmót az adandó lehetőségeit kihasználta, mi pedig nem. Szoros mérkőzést játszottunk, csapatom nagyon akart ezen a mérkőzésen, de a helyzeteket ki kell használni.
SISA TIBOR, a Gyirmót vezetőedzője: – Nagy csörte volt, ahogy számítottunk is rá. A Cegléd a bennmaradásért mindent próbál megtenni. Nagy küzdelem volt, végül megérdemelten nyertünk. Kár, hogy a végére szorosabbá vált az eredmény.

SOROKSÁR SC–VASAS 1–2 (1–1)
Haraszti út,
zárt kapu mögött. Vezette: Takács János (Szalai Dániel, Tőkés Róbert)
SOROKSÁR: Holczer – Simita, Pandur. Farkas A., Gohér – Hodgyai (Kincses P., a szünetben), Huszák, Sándor I., Tóbiás (Kovács D., 63.) – Lovrencsics B. (Lannert, 77.), Pál A.
VASAS: Hermány – Bori, Grúz, Debreceni, Hangya – Vida, Czvitkovics, Berecz – Lázok (Tamás, 92.), Ferenczi I. (Kenesei K., 64.), Remili (Ádám M., 33.)
GÓLSZERZŐ: Czvitkovics (0–1) a 30., Lovrencsics B. (1–1) a 37., Ádám M. (1–2) a 91. percben
LISZTES KRISZTIÁN
, a Soroksár vezetőedzője: – Bosszantó, hogy megint az utolsó pillanatokban kapott góllal szenvedtünk vereséget, pedig nem játszottunk rosszul. Most jönnek azok a mérkőzések, amelyeken be kell biztosítanunk a bennmaradást.
SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetőedzője: – Nem számítottunk könnyű mérkőzésre, s nem is volt az. Küzdeni tudásból, győzni akarásból minden játékosom jelesre vizsgázott, s megérdemelten szereztük meg a három pontot.

SZEGED 2011–BALMAZÚJVÁROS 3–1 (1–0)
Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 350
néző. Vezette: Takács Tamás (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
SZEGED 2011: Szántai – Szabó P., Markovics (Oláh L., 72.), Farkas M., Mészáros M. – Zelenyánszki, Berde, Hegedűs M. (Hegedűs E., 62.) – Polareczki (Veszelinov, 51.), Germán T., Fitos
BALMAZÚJVÁROS: Radosevic – Németh Á., Bokros, Papp F., Virág A. – Tóth L. (Vachtler, 15.), Batarelo, Pintér N. (Csonka, 72.) – Batizi-Pócsi, Popovic (Kónya, 45.), Sigér D.
GÓLSZERZŐ: Germán T. (11-esből, 1–0) a 29., Hegedűs E. (2–0) a 62., Germán T. (3–0) a 80., Virág A. (11-esből, 3–1) a 87. percben
KIÁLLÍTVA: Batarelo (kezezésért) a 27. percben
NYILAS ELEK
, a Szeged vezetőedzője: – Akaratból jól teljesítettünk, és ez alapja az eredménynek. Nem mondom, hogy a legutóbbi három mérkőzésünkön nem akart a csapat, de akkor valahogy semmi nem jött össze. Ez a győzelem jót tett a szívünknek, lelkünknek egyaránt.
FECZKÓ TAMÁS, a Balmazújváros vezetőedzője: – Ezúttal sem szolgáltunk rá arra, hogy tíz emberrel játsszuk le a mérkőzést. Sajnálom az első két gólt, amelyet a hazaiak nagy szerencsével rúgtak. Ez el is döntötte a mérkőzést.

SIÓFOK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–2 (0–0)
Siófok, 800
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
SIÓFOK: Tajti N. – Nagy J., Mogyorósi, Csató, Fülöp N. – Peszmeg (Molnár M., 72.), Horváth A. – Gárdos, Ivancsics, Illés Gy. (Papp M., a szünetben) – Andorka (Futó, 80.)
BÉKÉSCSABA: Mursits – Koszó, Bényei, Balog Zs., Juhász Gy. (Fehér Zs., 29.) – Borbély – Szilágyi P., Spitzmüller, Tölgyesi (Berki P., a szünetben), Király P. – Vólent (Birtalan B., 78.)
GÓLSZERZŐ: Berki (0–1) az 50., Birtalan B. (0–2) a 78. percben
SOÓS IMRE
, a Siófok vezetőedzője: – Az első félidőben jobbak voltunk a feljutásért harcoló Békéscsabánál, de a futballnak megvannak az alaptörvényei, amelyek sohasem hazudnak. A félidőben biztattam játékosaimat, de magamban tudtam, a helyzeteket nem lehet büntetlenül kihagyni.
ZORAN SZPISJAK, a Békéscsaba vezetőedzője: – Elsősorban a győzelemnek örülök, mert ha a Siófok az első félidőben három-négy góllal vezet, nem mondhattunk volna semmit. Szerencse, második játékrészre úgy mentünk ki a pályára, ahogy terveztük, és két góllal le is zártuk a mérkőzést.

SZTK-ERIMA–FC AJKA 1–1 (1–1)
Szigetszentmiklós, 300
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Pápai Zoltán, Szvetnyik Bence)
SZTK: Horváth L. – Sós, Póti, Vágó L., Puskás – Kállai (Domokos, 64.) – Osváth (Benkő, 77.), Barna Zs., Mészáros L., Kollega – Szabó B. (Sipos B., a szünetben)
AJKA: Jánosa – Besztercei, Asztalos, Császár, Zámbó – Csordás Sz., Köles – Szabó Zs. (Pál D., 75.), Nagy B. (Lattenstein, 73.), Major N. (Csordás S., 90.) – Sowunmi
GÓLSZERZŐ: Nagy B. (0–1) a 41., Szabó B. (1–1) a 45. percben
KIÁLLÍTVA: Barna Zsolt (megrúgta Pál Dávidot) a 88. percben
HORVÁTH FERENC
, a Szigetszentmiklós vezetőedzője: – Több sebből vérzünk, védekező középpályás játszik centert csapatomban. Amióta Szigetszentmiklóson vagyok, hét gólt szereztünk, mind a hetet szabadrúgásból. Ez a teljesítmény nagyon langyos volt, ez csak a Kék lagúnában lenne elfogadható.
JÁKLI PÉTER, az Ajka vezetőedzője: – Igazságos a döntetlen, mindkét csapat játékán érezhető volt a feszültség, ezért nem alakulhatott ki igazán jó futball. Az izgalom hétről hétre fokozódik, és a feszültség is egyre nő, ahogy közeledik a bajnokság vége.

ZTE FC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 4–0 (1–0)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1100
néző. Vezette: Berger József (Kovács II Gábor, Vígh-Tarsonyi Gergő)
ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Bedi – Kovács G. (Murai, 61.) – Délczeg (Bíró A., 31.), Vittman (Városi, 65.), Szakály A., Babati – Daru
MEZŐKÖVESD: Kunsági – Hegedűs D., Dvorschák, Szeles (Gengeliczki, 67.), Sváb – Tajthy (Balajti, 59.), Hegedűs Cs. – Molnár G., Takács P., Kulcsár K. – Bajzát (Máté J., a szünetben)
GÓLSZERZŐ: Daru (1–0) a 39., Babati (2–0) az 55., Daru (3–0) a 61., Murai (4–0) a 80. percben
KIÁLLÍTVA: Kulcsár K. (második sárga lap után) az 53. percben
LENDVAI MIKLÓS
, a ZTE vezetőedzője: – Nehezen és fájdalmasan indult a meccs, de öröm lett a vége. Nyerni szerettünk volna, de nem gondoltam, hogy ekkora lesz a különbség. A második félidő alapján megérdemelt a sikerünk. Délczeg Gergőt betegség miatt cseréltem le.
LUCSÁNSZKY TAMÁS, a Mezőkövesd vezetőedzője: – Rendkívül fontos mérkőzés volt ez számunkra. Csapatom néhány játékosa nem volt kellően alázatos, ennek ellenére az első félidőben győzelmi lehetőségünk volt, több ziccert is kialakítottunk. Fordulás után aztán megérdemelten nyert a ZTE.

SZOLNOKI MÁV–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–1 (1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Szalai Balázs, Török Katalin)
SZOLNOK: Pokorni – B. Tóth, Mile (Racskó, 72.), Papucsek, Rokszin – Kenderes, Lengyel B. – Nagy I. (Zsdrál, 92.), Tóth B., Kállai (Galambos, 77.) – Vári
KAPOSVÁR: Bozsó – Kiss M. (Király V., 67.), Petrók, Kovács O., Lakatos G. – Albert Á., Faggyas, Nagy K. (Házi, 90.), Hadaró – Olasz D. (Fejős, 62.), Rajczi
GÓLSZERZŐ: Vári (1–0) a 37., Vári (2–0) az 50., Fejős (2–1) a 65. percben
KIÁLLÍTVA: Tóth B. (második sárga lap után) a 78., Petrók (második sárga lap után) a 85. percben
KIS KÁROLY
, a Szolnok vezetőedzője: – Kétgólos vezetésünk után eldönthettük volna a mérkőzést, de a hajrát ismét sikerült nehézzé tennünk. Ennek ellenére megérdemelt a győzelmünk.
PRUKNER LÁSZLÓ, a Kaposvár szakmai igazgatója: – Egyértelmű, hogy magunkat vertük meg, két elkerülhető gólt kaptunk, a cserék után feljöttünk, és minimum a döntetlent megérdemeltük volna, de még több is volt ebben a meccsben.