Botlott az éllovas, míg a PAFC nyert; ZTE-siker a rangadón

2017.02.26. 13:57
A Puskás Akadémia könnyedén legyőzte a Kozármislenyt (Fotó: pfla.hu)
A Zalaegerszeg nyerte meg az NB II 22. fordulójának rangadóját, miután hazai pályán magabiztos teljesítménnyel 3–1-re diadalmaskodott a Nyíregyháza ellen. Ezúttal a Puskás Akadémia sem botlott, Pintér Attila csapata már az első félidőben lerendezte a Kozármisleny elleni találkozót. Az éllovas Soroksár az utolsó pillanatokban tudott pontot menteni Sopronban, a Békéscsaba sem bírt a Budaörssel. Elmaradt a Kisvárda–Szolnok meccs.

ZALAEGERSZEG–NYÍREGYHÁZA
Aktívan kezdték a csapatok a mérkőzést, a 7. percben Kónya Márk lövésénél nagyot kellett védenie a Szappanos Péternek. A 19. percben a zalaegerszegi Jakab Dávid éles szögből tekert az üres kapura, ám a labda a kapufán csattant.

A 34. percben ismét Jakab volt a főszereplő, simán vehette át a labdát a nyíregyházai tizenhatoson belül (miután a vendégek egyik védője csúnyán alászaladt a labdának a beívelésnél), tolt egyet, majd nyolc méterről ballal lőtt, noha némileg eltörte a labdát, a lövés pont így lett jó, s a labda a bal alsó sarokban kötött ki (1–0).

A második félidő elején (50. perc) Bobál Gergely mesteri labdát adott Deutsch Bencének a tizenhatos jobb sarkánál, a ZTE védője csodálatos megoldást választott, s tizenegy méterről a kivetődő kapu fölött átemelte a labdát, ami a kapufáról bepattant (2–0).

A 60. percben a szünetben csereként beálló Takács Tamás szépített (2–1), ám a 79. percben Jakab egy gyors kontra végén másodszor is mattolta Hermány Bence kapust (3–1).

Hiába tett meg érte mindent a Szpari, a folytatásban az eredmény már nem változott, a ZTE 3–1-re nyert.

PAFC–KOZÁRMISLENY
A Puskás Akadémia az összecsapás elejétől irányított a Kozármisleny ellen, s a 19. percben tulajdonképpen első nagy helyzetéből megszerezte a vezetést. Forró Gyula adta be a labdát a bal szélről, a jó ütemben érkező Prosser Dániel pedig hat méterről a kozármislenyi kapuba fejelt (1–0).

A 30. percben egy szép támadás végén kettőre növelte előnyét a PAFC: Prosser nagyszerű kiugratása után Lencse László hét méterről nem is rontott (2–0).

A második félidőben már nem született gól, így a Puskás Akadémia kihasználta az éllovas Soroksár botlását, s pontszámban beérte riválisát a tabella élén.

CSÁKVÁR–SZEGED
Az összecsapás első fél óráját főként a küzdelem jellemezte, a felek nem nagyon jutottak el egymás kapujáig. A 38. percben megtört a jég, s Király Patrik távolról, egy kipattanó után kilőtte a bal felsőt (1–0).

A második játékrészben a csereként beálló Andorka Péter is ünnepelhetett, a 3–0-s végeredményt pedig Mészáros Márk állította be a hosszabbítás negyedik percében.

SOPRON–SOROKSÁR
A találkozó első találatára az 50. percig kellett várni, ekkor tizenegyest kapott a hazai Sopron, miután a vendégek egyik játékosa saját tizenhatosán belül kézzel ért a labdába. A tizenegyest Eszlátyi István végezte el, a kapus beleért a labdába, ám védeni nem tudta a kísérletet (1–0).

Amikor már úgy tűnt, egyetlen gól dönt, a 89. percben Pál András egy szöglet után fejelt a soproni kapuba (1–1), pontot mentve ezzel a Soroksárnak.

BÉKÉSCSABA–BUDAÖRS
A hazaiak nagy nehezen előnybe kerültek az 55. percben Fábio Guaru fejesével, ám egy perccel később a Budaörs szabadrúgást végezhetett el, Stieber András pedig 20 méterről kíméletlenül kilőtte a bal alsót (1–1).

A felek nem bírtak egymással, így a vége pontosztozkodás lett.

A KORÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN
A Siófok Petneházi Márk tizenegyesével a 25. percben vezetést szerzett Mosonmagyaróváron (0–1). A második félidőben felpörögtek az események, az 52. percben Nagy Dániel használta ki a ziccerét, növelve ezzel csapata előnyét (0–2), két perccel később pedig Lázár Patrik fejjel szépített (1–2). Több gól már nem esett, így a Mosonmagyaróvár 11 mérkőzés után szenvedett vereséget.

A Balmazújváros is egy büntetővel került előnybe a SZEOL ellen: Gál Szabolcs rántotta le Kovács Milánt, a tizenegyest Heffler Norbert rúgta a helyére (0–1), ezzel csapata megszerezte a kötelező három pontot a sereghajtó otthonában.

A Ceglédhez ezen a héten igazoló Gaszner Roland remek passzt kapott, majd átemelte a rárontó kapust (0–1), ezzel a vendégek előnybe kerültek a Cigánd ellen. A fordulás után nem kellett sokat várni a hazai találatra, ugyanis a 47. percben egy beívelt labdára jól érkezett Robert Popescu, és kiegyenlített (1–1). A végén a Cegléd örülhetett, hiszen a hajrában Karacs Péter is betalált, ezzel a „kiesési rangadót" ők nyerték.

A KISVÁRDA–SZOLNOK ÖSSZECSAPÁS ELMARADT!

NB II
22. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐREBUDAÖRS 1–1 (0–0)
B
ékéscsaba, 908 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bornemissza Norbert, Máyer Gábor)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bényei, Kelemen, Szélpál N., Fabio – Pilán (Szalai D., 51.), Nagy I., Viczián, Spitzmüller (Oláh L., 71.) – Urbin (Gyurján, 51.), Gránicz. Vezetőedző: Zorán Szpisljak
BUDAÖRS: Horváth G. – Kinyik, Horváth L., Tányéros Á., Ódé – Stieber A., Sajbán Máté (Csobánki, 90.) –Wild, Petró, Deli (Pethő, 84.) – Horváth R. (Csillag D., 76.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Fabio (1–0) az 54., Stieber A. (1–1) az 56. percben
Zorán Szpisljak
: – Az ellenfél kapusa akadályozta meg, hogy nyerjünk, ennek egyenes következménye, hogy a mi helyzetkihasználásunk gyenge volt. Pedig mi irányítottuk a mérkőzést, sok helyzetet kialakítottunk, de ezeket kellett volna jobban kihasználnunk a győzelemhez.
Bognár György: – Számunkra nem volt több lehetőség ebben a mérkőzésben, de a Békéscsabának sem. Persze jó csapat az Előre, ezért ez a döntetlen eredmény nekünk jó, elégedett vagyok az egy ponttal, amire rászolgáltunk a jó iramú, küzdelmes találkozón.

ZTE FCNYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–1 (1–0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1228 néző. V: Farkas
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Angyal, Króner, Polényi, Deutsch – Nagy T., Bedi – Paudits (Kretz, 67.), Végh (Szatmári I., a szünetben), Jakab (Ekker, 88.) – Bobál G. Vezetőedző: Csató Sándor
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Ötvös, Rubus, Dvorschák, Farkas M. – Holdampf (Vámos, 59.), Kónya – Szinanovics, Tamási Zs., Szécsi (Rezes, 59.) – Tisza T. (Takács T., a szünetben) Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Jakab (1–0) a 34., Deutsch (2–0) a 49., Takács T. (2–1) a 60., Jakab (3–1) a 79. percben
Csató Sándor: – Sokat vártunk erre a győzelemre, igaz sokat is tettünk érte. Elégedett vagyok, bár kettő nulla után elkerülhető gólt kaptunk, s kicsit megnehezítettük a helyzetünket, de szerencsére gyorsan talpra álltunk.
Véber György: – Teljesen megérdemelten nyert a ZTE. Két bajnoki alapján be kell látnom, túlértékeltem saját erőnket. Elkeseredett vagyok, mert gyengén játszottunk, csapatjátékunk messze van az elvárttól. Nem szeretnék kapkodni, de változtatni kell. Nehéz hetek várnak ránk.

SOPRONI VSE–SOROKSÁR SC 1–1 (0–0)
Sopron, 400
néző. Vezette: Oláh Gábor (Kóbor Péter, Farkas Balázs)
SOPRON: Heinrich – Tóth D., Sifter, Póti, Németh M. – Nagy P., Harangozó (Kovács D., 67.), Szabó L. – Eszlátyi, Erdélyi (Csordás Sz., 76.), Gyürki (Batizi-Pócsi B., 62.). Szakmai igazgató: Supka Attila
SOROKSÁR: Jova – Lorentz, Gyepes, Gengeliczki, Csilus T. – Fülöp N. (Nagy O., 66.), Sándor I. (Szilágyi P., 90.), Haris, Huszák (Pál A., 77.) – Popov, Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Eszlátyi (11-esből, 1–0) a 49., Pál A. (1–1) a 88. percben
Supka Attila: –
Nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy terveztük, sőt igazán nagy helyzetünk sem volt. Nagyobb baj, hogy a rögzített játékhelyzeteknél figyelmetlenek vagyunk, igaz, az elmúlt heti teljesítményünkhöz képest sokkal jobban futballoztunk.
Lucsánszky Tamás: – Mérges voltam az első félidőben mutatott játék miatt, de a tizenegyes felrázott minket, s a folytatásban megmutattuk, nem véletlenül állunk a tabella élén. A Sopron jól játszott, akár nyerhetett is volna.

AQVITAL FC CSÁKVÁRSZEGED 2011 0–3 (0–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400
néző. V: Barna
CSÁKVÁR: Kovács D. – Pintér B. (Hajdú S., 76.), Szalai T., Lipcsei Á., Baranyai Á. – Bakos Sz., Kiprich D. – Molnár T. (Vallejos, 89.), Oldal, Molnár Cs. (Lőrincz A., 68.) – Sejben. Vezetőedző: Vincze István
SZEGED: Szántai – Achim Á. (Farkas A. 54.), Farkas M., Tóth G., Mészáros M. – Coroian, (Andorka, 62.) – Király P., Horváth A., Zabari – Germán, Zádori (Balogh G., 83.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Király P. (0–1), a 38., Andorka (0–2), a 68., Mészáros M. (0–3), a 94.percben
Vincze István: – Néhány játékosomtól sokkal többet vártam. Egygólos hátrányban mindent elkövettünk az egyenlítés érdekében, de ezúttal semmi sem sikerült.
Klausz László: – Örülök, hogy továbbra is a miénk az NB II legstabilabb védelme. Ismét kapott gól nélkül játszottuk le a mérkőzést, ráadásul ezúttal kevesebb helyzetünkből három gólt is szereztünk.

PUSKÁS AKADÉMIA–KOZÁRMISLENY 2–0 (2–0)
Felcsút,
Pancho Aréna, 671 néző. Vezette: Solymosi Péter (Kepe Arnold, Kis Zoltán)
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Csilus Á., Vanczák, Tóth B., Forró (Nagy Zs., 45.) – Gyömbér – Prosser, Márkvárt, Sándor Gy., Szatmári L. (Szakály P., 79.) – Lencse (Tischler, 59.). Vezetőedző: Pintér Attila
KOZÁRMISLENY: Horváth D. – Milutinovics, Racskó, Lantos, Kocsis A. – Városi, Varga M., Kirchner (Wittrédi, 77.), Gubacsi (Nagy E., a szünetben), Szekszárdi – Kemény (Tóth M., 77.). Vezetőedző: Szanyó Károly
Gólszerző: Prosser (1–0) a 19., Lencse (2–0) a 30. percben
Pintér Attila: –
Kemény mérkőzést játszottunk, de végig a mi akaratunk érvényesült. Számunkra csak a három pont megszerzése volt elfogadható, s örömteli, hogy ezúttal más arcát mutatta a csapat. Dolgozunk tovább, és a kemény munkának meg lesz a gyümölcse.
Szanyó Károly: – Nekünk nem a Puskás Akadémia otthonában kell megszerezni a céljaink eléréshez szükséges pontokat. Ennek ellenére meglepetést akartunk szerezni, ami nem sikerült, de a tisztes helytállásért dicsérhető a csapat.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SIÓFOK 1–2 (0–1)
Mosonmagyaróvár, 800
néző. V: Radványi
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner, Deák I. (Kószás, 66.), Koszó, Galambos (Jasarevic, 63.) – Lázár P., Darázs, Czár, Schmatovich – Fekete T. (Katona K., 53.), Laki.. Vezetőedző: Király József
SIÓFOK: Tajti – Tamaskó, Mogyorósi, Czingráber, Farkas N. – Nagy D., Gál M., Czvitkovics (Gréczi, 70.), Petneházi (Berde, 85.), Elek B. (Berki, 93.), Lázár Zs.. Vezetőedző: Disztl László
Gólszerző: Petneházi (11–esből, 0–1), a 26., Nagy D. (0–2), az 53., Lázár P. (1–2), az 55. percben
Király József: – Hosszú menetelés végére érkeztünk. A második félidőre úgy mentünk ki a pályára, hogy ezt a mérkőzést meg lehet nyerni, a végén legalább a döntetlenre volt lehetőségünk, de nem sikerült.
Disztl László: – Nagyon fontos győzelmet arattunk. Az első félidőben az történt a pályán, amit szerettünk volna. A második félidőben sikerült megtartani előnyünket, ami kis szerencsével, de sikerült.

SZEOL SC–BALMAZÚJVÁROS 0–1 (0–1)
Szeged, 600
néző. V: Bőcskei
SZEGED:
Prokop 0 – Gál Sz., Ikonomu, Fehér I. – Buzási (Kéri, 77.), Ferkó, Nagy R. (Mihály D., 70.), Vágó L., Grünwald (Makszimovics, 77.) – Tomisics, Péter A.Vezetőedző: Zorán Kuntics
BALMAZÚJVÁROS:
Horváth E. – Vachtler, Rusch, Tamás L., Németh Á. – Bódis – Heffler (Fekete Á., 62.), Sigér, Vajda S. (Kamarás, 90.) – Belényesi, Kovács Á. (Farkas D., 80.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző:
Heffler (11-esből, 0–1), a 16. percben

Zoran Kuntics: –
A Balmazújváros korai vezető gólja után csak futottunk az eredmény után.
Feczkó Tamás: –
Nem ez volt életünk mérkőzése, de ezért is három pont jár. Örülök, hogy erőnléti edzőnk György Roland a gyermekkora után újra pozitív élményekkel távozik Szegedről. Köszönjük szurkolóinknak, hogy ide is elkísértek.

CIGÁND SE–CEGLÉDI VSE 1–2 (0–1)
Cigánd, 300
néző. V: Lovas
CIGÁND: Sánta – Kasza, Raducu, Oltean, Szilágyi L. – Kuti, Sándor T. (Csicsvári, 85.) – Katona Gy. (Popa, 76.), Nicorec (Balogh A., 56.), Varga K. – Popescu. Szakmai igazgató: Szénay Péter
CEGLÉD: Mursits – Fürjes, Nánási, Farkas A., Preklet – Takács P., Nagy S. – Gaszner (Valkovszki, 65.), Albert Á., Asztalos (Karacs, 71.) – Tóth M. (Peres, 79.). Vezetőedző: Nagy Mihály
Gólszerző: Gaszner (0–1), a 29., Popescu (1–1), a 47., Karacs (1–2), a 83. percben
Szénay Péter: – Ellenfelünk masszív, fegyelmezett védekezésből gyors támadásokat vezetett, de a védekezésünk nem volt elég hatékony, emiatt fontos három pontot veszítettünk.
Nagy Mihály: – Az első félidőben jobban játszottunk ellenfelünknél, de a Cigánd egyenlítése után bármelyik csapat megnyerhette volna a mérkőzést. Ez most nekünk sikerült.