Könnyed győzelmet aratott a Vasas Dorogon

2020.11.22. 12:50
Radó és Feczesin betalált, magabiztosan nyert a Vasas Dorogon (Fotó: Dömötör Csaba)
A Dorog nyeretlenségi és a Vasas veretlenségi szériája is tovább folytatódik, miután az angyalföldiek vasárnap kora délután kétgólos győzelmet arattak a bányászvárosban. A végeredmény már az első félidőben kialakult, Radó András mellett Feczesin Róbert talált be.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

DOROGI FC–VASAS FC 0–2 (02)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
DOROG: Mursits – Nyíri (Nagyházi, a szünetben), Rjasko, Berkó, Papp M. – Lénárth, Tóth B. – Beliczky (Beke , 67.), Mészáros Á., (Szerencsi , 67.) – Vígh Á. (Girsik, a szünetben). Vezetőedző: Fenyvesi László
VASAS: Jova – Terbe, Szilágyi Z., Otigba, Silye – Hidi M. S. – Kovács M. (Pekár, 79.), Pátkai (Ujvárosi, 89.) – Radó (Szedlár, 70.), Feczesin (Szatmári L., 79.), Balajti (Vernes , 70.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Radó (0–1) a 6., Feczesin (0–2) a 42. percben
Fenyvesi László:
– A mérkőzés elején nem kaptunk meg egy tizenegyest, a védelmi hiba után kapott gól aztán megfogta a csapatot. A hozzáállásunkkal nem volt probléma, de túlságosan tiszteltük a Vasast. El kell hinnie mindenkinek, hogy ennél több van benne! A hátralévő négy meccsen minél több pontot szeretnénk szerezni.
Schindler Szabolcs: – Jól felkészültünk a Dorogból. Szervezetten, fegyelmezetten futballoztunk, és megérdemelten nyertünk. Góljaink mellett több lehetőséget is elpuskáztunk, a helyzetkihasználás tekintetében hiányérzetem van.

Eltérő szájízzel várhatta a Dorog és a Vasas a vasárnapi találkozást, hiszen szeptember 27-e óta előbbi nem nyert, utóbbi nem veszített bajnoki mérkőzést. A pandémia mindkét csapat háza táján felütötte a fejét, ami a bányászvárosi kezdőcsapatban hat változtatást is eredményezett, míg a vendégeknél először kapott lehetőséget a szeptemberben igazolt Otigba Kenneth.

Kisebb dorogi lehetőségekkel indult a mérkőzés, vezetést mégis az angyalföldiek szereztek, mindössze hat perc elteltével Radó András szép szóló végén talált Mursits Roland kapujába (0–1). A vendégek fokozatosan átvették az irányítást, ami idővel helyzetekben is megmutatkozott, Feczesin Róbert fejese a kapufán csattant, míg Pátkai Máté és Balajti Ádám lövése is egy bevetődő védőről vágódott le. A korábban a dorogiakat is irányító Schindler Szabolcs jól megszervezte csapata védekezését, így a bányászvárosiak csak elvétve tudtak a védelem mögé kerülni, s a légteret is uralták a Vasas játékosai. A legnagyobb hazai lehetőséget a félidő derekán jegyezhettük fel, Jova Levente hibája után a hosszú oldalon érkező Tóth Barnabás az oldalhálóba lőtt. Három perccel a szünet előtt a vendégek Feczesin Róbert révén második nagy helyzetüket is gólra váltották, így kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre (0–2).

A második játékrészben a Vasas már elsősorban előnye megtartására és a biztos védekezésre koncentrált, a Dorog pedig hiába küzdött becsülettel, játékából hiányzott a gólszerzéshez szükséges átütőerő. A játék képe alapján az angyalföldiek álltak közelebb az újabb találathoz, Silye Erik és Feczesin Róbert összjátéka után utóbbi lövését a kapu előterében blokkolták, majd Otigba Kenneth csúsztatását kellett fognia Mursits Rolandnak. A túloldalon a csereként beálló Girsik Áron megmozdulásai jelentettek némi veszélyt, de csodát a romániai támadó sem tudott tenni, így a Vasas a lefújásig megőrizte kétgólos előnyét. Ezzel mindkét csapat sorozata tovább folytatódik, aminek a fővárosban örülnek jobban.

ETO FC Győr–Gyirmót FC Győr 4–1
PMFC–Kaposvári Rákóczi FC – elmaradt, a meccset 3–0-val a PMFC-nek írta jóvá az MLSZ

20. Debreceni EAC1731412–32–209

92. perc: Véget ért a mérkőzés, a Vasas megőrizte félidei kétgólos előnyét, s magabiztosan győzött Dorogon. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Egy percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Az utolsó percekben Ujvárosi érkezett a Vasasba, a fiatal hátvéd Pátkait váltotta.

83. perc: A játékvezető először vette elő zsebéből a sárga lapot, melyet Nagyházinak mutatott fel.

81. perc: Kisebb tűzijáték alakult ki az angyalföldi kapu előterében, Girsik két lövését is a bevetődő védők blokkolták.

79. perc: Ismét cserélt a Vasas, ezúttal Feczesint Szatmári, Kovács Milánt Pekár váltotta.

74. perc: Vernes szabadrúgásába Otigba csúsztatott bele, ám Mursits így is könnyedén lehúzta a labdát.

Mezőnyjáték, nagy küzdelem (Fotó: Dömötör Csaba)

70. perc: Schindler Szabolcs is változtatásra szánta el magát, a remekül futballozó Balajti helyett Vernes érkezett, míg az első gólt szerző Radó helyén Szedlár folytatja.

67. perc: Újabb kettős változtatás hazai oldalon, Beliczkyt Beke, Csillagot Szerencsi váltotta.

63. perc: A csereként beállt Girsik iramodott meg a jobb szélen, de lapos lövése nem okozott gondot Jovának.

55. perc: MI MARADT KI! Balajti pörgetett tanárian Silye elé, aki visszagurított Feczesinnek, a támadó kissé erőtlen lövését azonban a kapu előterében blokkolta Rjasko.

52. perc: Silye tűzött kapura harminc méterről egy szabadrúgást, a labda elkerülte a jobb felső sarkot.

48. perc: Balajti szöglete egy védő fejéről Feczesin elé pattant, aki félfordulatból az oldalhálóba lőtt.

46. perc: A szünetben kettőt is cserélt a Dorog, Nyíri helyett Nagyházi érkezett a pályára, Vígh Ádámot pedig Girsik váltotta.

46. perc: Folytatódik az összecsapás.

Az első félidőben látottaknál mindenképpen több kell a dorogiaktól, ha valahogyan szeretnék megtörni a közel kéthónapja tartó nyeretlenségi szériájukat.

45. perc: Véget ért az első játékrész, a helyzeteivel jól sáfárkodó Vasas kétgólos előnyben vonulhat a dorogi öltözőbe.

A labda a hálóban, immár másodjára (Fotó: Dömötör Csaba)

42. perc: GÓL, OTT A MÁSODIK! Pátkai fejjel készített Feczesin elé, aki lerázta magáról Rjaskot, majd elegánsan a bal alsó sarokba gurított. 0–2!

39. perc: Terbe ismét jól indult meg a jobb oldalon, beadása után Balajti lövése egy bevetődő dorogi védőről vágódott vissza a mezőnybe.

35. perc: Balajti ezúttal Kovács Milán elé tálalt, aki húsz méterről életerős lövéssel kínálta meg Mursitsot.

32. perc: Balajti szögletét Mursits nem tudta megfogni, a második hullámban érkező Silye pedig a bal felső sarok mellé tekert.

30. perc: Pátkai éles szögből, akrobatikus mozdulattal leadott lövése Nyíri testéről vágódott szögletre.

28. perc: Nyíri beívelt labdájának Jova alászaladt, a hosszú oldalon érkező Tóth Barnabás azonban nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt.

25. perc: KAPUFA! Terbe jobboldali beadására Feczesin érkezett remek ütemben, fejese a felső lécet találta el.

Az első percek izgalmai után most inkább a mezőnyben zajlik a játék.

14. perc: Huszonöt méterről lőhetett szabdrúgást a Dorog, Tóth Barnabás beadását Jova öklözte ki a mezőnybe.

Dorogi lehetőségek, angyalföldi találat.

6. perc: GÓL, MEGSZEREZTE A VEZETÉST A VASAS! Radó lépett ki két védő közül, egyedül vezethette kapura a labdát, és tizenhárom méterről higgadtan a bal alsó sarokba gurított. 0–1!

5. perc: Mészáros Áron jobboldali beadását az előrehúzódó Tóth Barnabás fejelte kapura, Jova ezúttal vetődve ölelte magához a labdát.

3. perc: Beliczky került földre Silye szorításában a büntetőterületen belül, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

2. perc: Dorogi támadással kezdődött a mérkőzés, melynek végén Csillag fejesét könnyedén fogta Jova.

A hazaiak piros mezben és fekete nadrágban, míg az angyalföldiek tiszta fehérben futballoznak.

1. perc: Útjára indult a labda a Buzánszky Jenő Stadionban.

A csapatok kivonultak a pályára. A találkozót megelőzően egy perces gyászszünettel emlékeztek a pénteken elhunyt dr. Laczkó Mihályra, aki korábban két cikluson át vezette a Magyar Labdarúgó Szövetséget.

ELŐZMÉNYEK

A felek negyvenedik egymás elleni bajnoki mérkőzésére kerül sor, a korábbi találkozók közül huszonöt a Vasas győzelmével zárult. Az örökmérleg mellett a közelmúlt is az angyalföldiek mellett szól, a két csapat legutóbbi találkozóját 2–0-ra nyerték a piros-kékek.

„Nehéz mérkőzésre számítunk, hiszen a Dorog nemrégiben edzőváltáson esett át, ami mindig új impulzust hoz egy csapat életében hangsúlyozta a Vasas honlapjának Schindler Szabolcs, aki korábban egy szezonon át irányította a bányászvárosiakat. – Az elmúlt két hétben nagyon sokat edzettünk, ez az időszak arra is jó volt, hogy minden területen tovább tudjunk fejlődni. A téli szünet előtti hajrában nagyon fontos lesz, hogy a csapatok milyen fizikai állapotban tudnak készülni, ezért szándékosan nem játszottunk edzőmérkőzést, nem szerettük volna kockáztatni az egészséges játékosokat. A munkára fektettük a hangsúlyt, ami reméljük, hogy az őszi szezon hátralévő mérkőzésein eredményekben is megmutatkozik majd.”

A bajnoki cím egyik várományosának tartott Vasas a hírek szerint tizenegy játékosát is nélkülözni kényszerül Dorogon. A sérült Kleisz Márk, Csató Martin és Birtalan Botond mellett a pozitív koronavírus teszteredmények miatt további nyolc futballistára nem számíthat a szakmai stáb. A gyengén rajtoló angyalföldiek irányítását szeptember közepén vette át a korábban Dorogon is tevékenykedő Schindler Szabolcs. A békéscsabai szerződéséből kivásárolt szakember vezetésével új erőre kapott a Vasas, amely immár hat mérkőzés óta veretlen, ezzel feljött a tabella hatodik helyére, s bejelentkezett a feljutást érő pozíciók valamelyikére. A vendégek kezdőcsapatában egyetlen változás történt a két héttel ezelőttihez képest, Litauszki Róbert helyén először kap lehetőséget angyalföldi mezben Otigba Kenneth.

A házigazda Dorog egyelőre az idei kiírás Janusának nevezhető, hiszen megtréfálta többek között a Haladást és a Győrt, pontot szerzett Nyíregyházán, ugyanakkor nem bírt az újonc Szentlőrinccel és a gyengén muzsikáló Csákvárral. A bányászvárosiak repülőrajtot vettek, az első kilenc mérkőzésükből ugyanis mindössze kétszer maradtak pont nélkül, ezt azonban nagy visszaesés követte, a sorozatban elszenvedett öt vereség pedig Németh Szabolcs állásába került. A csapat irányítását november elején Fenyvesi László vette át, a héten pedig újabb változások történtek a szakmai stábban, az új vezetőedző munkáját Balogh Pál szakmai igazgatóként, Antal Gábor pedig asszisztensedzőként segíti majd. A dorogiak legutóbb szeptember 27-én nyertek bajnoki mérkőzést, s a 17. helyről várhatják a Vasas elleni összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a két hete trénerváltáson átesett, ám korábbi pozitív koronavírustesztje miatt vezetőedzőként ebben a bajnokságban Fenyvesi László által most először irányított Dorog az elmúlt hetekben jó formába lendült, szeptember 27. óta veretlen, ám koronavírus-fertőzés sújtotta Vasas ellen.