Gól nélküli döntetlen a kiesés ellen harcolók meccsén

2021.02.21. 13:50
Szabó Lukásnak (piros-feketében) megvoltak a lehetőségei, de nem tudott kapuba találni (Fotó: Hagymási Bence / 24 Óra)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a 15. Dorog a kieső helyen álló, igaz, egy meccsel kevesebbet játszó Kazincbarcikát látta vendégül Tatabányán. A találkozó kevés helyzetet és alacsony színvonalú játékot hozott. A kapuk alig-alig forogtak veszélyben a 90 perc során, így nem meglepő, hogy nem született gól a mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

DOROGI FC–KAZINCBARCIKA SC 0–0
Tatabánya, zárt kapuk mögött. Vezette: Gaál Ákos (Bognár László, Ország Péter)
DOROG: Borsos – Papp M., Berkó, Dlusztus, Kárász– Csillag D., Mészáros Á. (Szedlár, 75.), Rjasko – Kanalos (Nagyházi, 87.), Szabó L., Zuigeber (Girsik, 62.).Vezetőedző: Fenyvesi László
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik (Dávid Z., 60.), Fótyik, Szűcs K., Oltean, Mikló – Csősz R., Toma, Kovács M. (Korbély, 77.) – Tóth-Gábor (Takács T., 55.), Oldal (Kalmár B., 77.).Vezetőedző: Pacsi Bálint

Szabó Lukás itt is lőni próbál (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

Szórványos dorogi lehetőségekkel indult a találkozó, majd az első tíz percet követően a Kazincbarcika átvette az irányítást és sorra próbált lehetőségeket kialakítani Borsos kapuja előtt, azonban a hazai védők állták a sarat. A félidő legnagyobb helyzete a hazai hátvédek határozottsága ellenére mégis a vendégeké volt, az ősszel még Dorogon szereplő Kovács Máté lövése után Borsos bravúrjának volt köszönhető, hogy a félidőre döntetlen állással vonulhattak a csapatok.

A második játékrész talán még az elsőnél is gyengébb volt, mindkét csapat főleg mezőnyben próbált a másik fölé kerekedni, a kapuk előtt elfogyott a kreativitás. Ha az első félidőben azt jegyeztük fel, hogy a vendégek álltak közelebb a gólszerzéshez, akkor most ki kell emelnünk, hogy Szabó Lukás révén a Dorog szerezhette volna meg a győztes gólt, azonban Horváth László bravúrja a 74. percben megmentette a vereségtől a Kazincbarcikát. A mai mérkőzés képe alapján nem meglepő, hogy mindkét csapat a kiesés elkerüléséért harcol a bajnokságban.

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, nem született gól a találkozón.

90. perc: Kettő percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc: Cserélt a Dorog, Kanalos helyére Nagyházi érkezett.

81. perc: Takács passzolt Csőszhöz, aki 19 méterről csúnyán a kapu fölé lőtte a labdát.

78. perc: Kalmár futott el a bal szélen, majd középre passzolt, azonban a dorogi védők tisztázni tudtak a barcikai támadók elől.

77. perc: Kettős csere a Kazincbarcikánál, Kovács Máté helyére Korbély Kristóf, Oldal Tibor helyére Kalmár Benedek érkezett.

75. perc: Ismét cserélt a Dorog, Mészáros Áron helyére Szedlár Zoltán állt be.

74. perc: Girsik ugratta ki Szabó Lukást, a dorogi támadó 16 méterről, senkitől sem zavartatva lőtt kapura, Horváth nagy bravúrral ütötte szögletre a labdát.

73. perc: Jobbára mezőnyben zajlik a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben az elmúlt percekben.

Horváth László (zöldben) magabiztosan védte a barcikai kaput (Fotó: Hagymási Bence / 24 Óra)

64. perc: Csillag 25 méteres szabadrúgása szállt magasan a kapu fölé.

62. perc: Fótyik buktatta a frissen beállt Girsiket, sárga lap.

62. perc: Cserél a Dorog is, Zuigéber Ákoshelyett Girsik Árona pályán.

60. perc: Ismét cserél a Barcika, Majzik Adrián helyett Dávid Zoltán lép pályára.

60. perc: Bal oldali barcikai szögletet követően Mikló lőtt 23 méterről a kapu fölé.

57. perc: Csillag kapu elé ívelt szabadrúgása után Berkó elé került a labda, azonban a dorogi védő Horváth kezei közé emelte a labdát.

55. perc: Az első cserét a mérkőzésen a Kazincbarcika végezte el, a frissen igazolt Takács Tamás lépett pályára Tóth-Gábor Kristóf helyett.

54. perc: Csősz Richárd buktatta az alapvonal közelében Zuigébert, sárga lap.

52. perc: Szűcs Kornél állította meg szabálytalanul Szabó Lukást, sárga lap.

50. perc: Oldal kapu elé ívelt labdáját Tóth-Gábor emelte a kapu mellé kiszorított helyzetből.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere egyik oldalon sem történt a szünetben.

Kanalos (piros-feketében) nem tudott érvényesülni a barcikai védők mellett (Fotó: Hagymási Bence / 24 Óra)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, gól egyelőre nem született a találkozón.

43. perc: Jobb oldali dorogi szögletet követően Fótyik fejelte ki a labdát az ötösről a berobbanó hazai játékosok elől.

39. perc: Tóth-Gábor és Kovács kényszerítője végén utóbbi lőtt kapura 5 méterről, a hazaiak kapusa bravúrral védett.

37. perc: Zuigéber buktatta a bal szélen meginduló Miklót, sárga lap.

29. perc: Kovács Máté cselezgetett a jobb szélen, majd középre passzolt, ahol a hazai védők az utolsó pillantban mentettek szögletre az érkező Tóth-Gábor elől.

22. perc: Egy dorogi támadás végén előbb Szabó Lukás lövését védte Horváth, majd a kipattanó labda Mészáros elé került, azonban az újabb lövést a védők blokkolták.

18. perc: Mészáros csúsztatott Szabó Lukás elé, a dorogi támadó kiszorított helyzetből, 10 méterről az oldalhálóba lőtte a labdát.

14. perc: Majzik közel 30 méterről ívelt a kapura egy szabadrúgást, a labda meglepte a kimozduló Borsost és csak centikkel ment a kapu mellé. Ha bemegy a labda, akkor se lett volna gól, mivel szabálytalanság miatt a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

11. perc: Tóth-Gábor passza után Szűcs Kornél lőtt 25 méterről a kapu fölé.

7. perc: Oldal cselezgetett a bal szélen, majd az alapvonal közeléből élesen a kapu elé lőtte a labdát egyenesen Borsos kezei közé.

6. perc: Kanalos passzolt Szabó Lukáshoz, aki 19 méterről kapura lőtt, azonban Horváth könnyedén fogta a labdát.

2. perc: Zuigéber végezhetett el szabadrúgást a jobb oldali alapvonal közeléből, azonban tekerése magasan a kapu fölé szállt.

A Dorog piros-feketében, a Kazincbarcika kék-sárgában lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Kazincbarcika indította útjára a labdát.

Többen is ismerősként köszönthették egymást a találkozó előtt, hiszen a Dorog csapatából Belényesi Csaba, Szabó Lukás és Tony Kanalos, míg a Kazincbarcikából Kovács Máté korábban az épp aktuális ellenfelet erősítette.

Az elmúlt héten még történtek változások a vendég Kazincbarcika keretében. Az ősszel 9 bajnokin mindössze egy találatot jegyző Kelemen Marko a harmadosztályú Putnok csapatához került kölcsönbe, míg Takács Tamás (Szeged) és Kalmár Benedek (Puskás Akadémia II) mostantól a borsodiakat erősíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a tavaszi három fordulóban hét pontot gyűjtött Dorogi FC a 18., vagyis kieső helyen álló és idén még nyeretlen Kazincbarcika ellen. Mivel a dorogi pálya játékra alkalmatlan, ezért a találkozót Tatabányán rendezik.

A kazincbarcikai Oldal Tibor gyakorolja a góllövést a mérkőzés előtt (Fotó: Hagymás Bence/24 óra)