Magabiztosan hozta a kötelezőt a DVSC

2020.11.25. 17:50
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a listavezető, hazai pályán hibátlan DVSC a Szentlőrincet fogadta, és 4–1-es győzelmet aratott ellene. A bajnokság feléhez közeledve a Loki még mindig nem vesztett pontot a Nagyerdei Stadionban.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ
18. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–SZENTLŐRINC 4–1 (3–0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Szigetvári Márk (Márkus Tamás, Ifj. Varga Gábor)
DVSC: Gróf– Kinyik (Lakatos B., 72.), Pávkovics, Szatmári – Baráth (Talpalló, 63.) – Pintér Á. (Sós B., 39.), Bódi, Dzsudzsák (Haris, 63.), Ferenczi J. – Bévárdi (Tischler, 72.), Szécsi M. Vezetőedző: Kondás Elemér
Szentlőrinc: Slakta – Molnár R., Havas (Dulló, a szünetben), Keresztes, Forgács D. – Hleba (Lehoczky, a szünetben) – Harsányi I. (Sili, a szünetben), Kapronczai, Cenaj (Törőcsik, 75.), Kovács D. – Kondor (Nikics, 63.).Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Szatmári (20.), Pávkovics (23.), Sós B. (48.), Tischler (85.), ill. Sili (79.)
Kondás Elemér:Szimpatikus, játszani próbáló ellenfelet győztünk le! A csákvári döntetlen után szerettünk volna javítani, mindenképpen a győzelem volt a cél. Hamar előnyt szereztünk, és kontrolláltuk a találkozót, a kapott gólunk előtti figyelmetlenségért azonban kár.
Marián Sluka: – Felkészültünk a DVSC-ből, s működött is a taktikánk, de sajnos két pontrúgásból gólt kaptunk, ezután pedig a hazaiak nagyon okosan futballoztak. A második félidőben akadtak szép támadásaink, sikerült szépíteni, de a Debrecen más minőséget képvisel.

Néhány éve még elképzelhetetlennek tűnt, hogy bajnoki mérkőzésen találkozzon egymással a két csapat, a 2013–2014-es szezon végén például mindkét együttes bajnoki címet ünnepelhetett: a DVSC az NB I-et nyerte meg, míg a Szentlőrinc a Baranyai megyei I. osztályban végzett az élen.

A Loki volt a mérkőzés egyértelmű favoritja, hiszen az idényben még egy csapat sem tudott pontot rabolni a Nagyerdei Stadionból, a 17. helyen álló Szentlőrinc az esélytelenek nyugalmával léphetett pályára, Marián Sluka tanítványainak nem volt veszítenivalójuk.

A mérkőzés az elvárásoknak megfelelően kezdődött, a Loki hatalmas fölényben játszott, a vendégek 10 mezőnyjátékossal védekeztek, és a kontrákban bíztak. Az első negyedórában nem találtak fogást a hazaiak a szentlőrinci védelmen, a 20. percben aztán Dzsudzsák beadásábólSzatmári csúsztatott a bal alsó sarokba. Három percre rá megduplázta előnyét a Loki, Pávkovics talált be. Ismét egy védő volt eredményes, ismét egy pontrúgás után. 20

Demoralizáló volt ez a vendégeknek, hiszen a Debrecen kidolgozott helyzet nélkül vezetett két góllal, érezhetően megfogta őket az egymás után kapott két gól. A játék képe a szünetig nem változott, újabb találat azonban nem született.

A második félidőt más felfogásban kezdték a vendégek, Marián Sluka hármat is cserélt a szünetben, ennek ellenére a 48. percben háromgólosra nőtt a Loki előnye, Sós Bence volt eredményes.A harmadik Loki-gól után kiegyenlítetté vált a játék, a Szentlőrinc helyenként tetszetős akciókat vezetett, ennek a 79. percben meg is lett az eredménye, Sili szépített gyorsan elvégzett szabadrúgás után. Nem kellett sokáig várni a válaszra, a 85. percben Bódi passzát Tischler értékesítette higgadtan, és beállította a 41-es végeredményt.

Győzelmével a DVSC továbbra is hibátlan a Nagyerdei Stadionban, Kondás Elemér együttese magabiztosan tartotta otthon a három pontot. A Szentlőrincnek nem sikerült a bravúr, de a vendégek még mindig a bennmaradást érő 17. helyen állnak.

20. Debreceni EAC1831513–34–219

Egy gól a szentlőrinci hálóban (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihar megyei Napló)

92. perc: Véget ért a mérkőzés, 41-re nyert a Loki. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90. perc: A játékvezető 2 percet hosszabbít

85. perc: A gól után lest reklamáló Keresztes kapott sárga lapot.

85. perc: Gyorsan jött a válasz a Lokitól. A szentlőrinci védők feledkeztek meg Tischlerről, aki Bódi passza után 10 méterről a bal alsó sarokba passzolt. 41

79. perc: Szépít a Szentlőrinc!! Lehoczky ugratta ki Silit egy szabadrúgás gyors elvégzése után, a vendégek támadója nem hibázott ziccerben, 13 méterről leadott lövése a jobb kapufáról Gróf kapujában kötött ki. 31

75. perc: Utolsó cserelehetőségét is felhasználja Marián Sluka. Cenaj helyett érkezik Törőcsik a pályára.

72. perc: Ismét kettőt cserél Kondás Elemér. Kinyiket Lakatos Benjámin váltja, Tischler Bévárdi helyett érkezik.

70. perc: Bévárdi 14 méterről próbálkozott, lövését Slakta ütötte ki a jobb alsóból.

69. perc: Lehoczky kapott sárga lapot kakaskodásért.

63. perc: Ismét cserél a vendégcsapat, Nikics váltja Kondort. A DVSC is cserél, méghozzá kettőt. Haris és Talpalló a pályán, lejön Baráth és Dzsudzsák.

59. perc: Éledezik a Szentlőrinc, Kovács Dávid centerezéséről két vendég támadó is kicsivel maradt csak le.

55. perc: Kapronczai 23 méterről lőtt ballal, a labda a kapu fölé szállt.

48. perc: GÓÓL! Háromgólosra növelte előnyét a Loki. Szécsi jobb oldali beadására érkezett Sós Bence, aki 3 méterről a kapu közepébe fejelt.

46. perc: Hármat cserélt a szünetben Marián Sluka. Hleba, Havas és Harsányi maradt bent az öltözőben, pályán Lehoczky és Siliés Dulló.

46. perc: Kezdetét vette a második félidő.

45+1. perc: Véget ért az első játékrész, 20-ra vezet a DVSC.

A játékvezető egy percet hosszabbít.

45. perc: Harsányi lőtt 25 méterről, lövése jócskán mellé ment.

43. perc: Pávkovics taposott oda Cenajnak, sárga lap a jutalma.

39. perc: Sós Bence érkezik a sérült Pintér Ádám helyett.

36. perc: Bévárdi vezethette rá Slaktára a labdát, de Keresztes utolérte, és egy gyönyörű becsúszással menteni tudott.

35. perc: Pintér Ádámot kell ápolni, a DVSC egészségügyi stábja jelzi Kondás Elemérnek, hogy cserélni kell, a Loki fiatal középpályása valószínűleg izomsérülést szenvedett.

23. perc: GÓÓL! Megduplázta az előnyét a Loki! Bódi ívelt egy szabadrúgást a kapu elé. a labda Pávkovics elé került, jobblábas lövését még blokkolták a védők, a visszapattanó labdát 15 méterről, bal lábbal a jobb alsó sarokba lőtte. 20

A Loki játékosai ünneplik a második találatot szerző Pávkovics Bencét (Fotó: Kovács Péter)

20. perc: GÓÓÓL! Vezet a Loki! Dzsudzsák bal oldali szabadrúgását Szatmári csúsztatta 8 méterről a bal alsó sarokba. 10

Kezd leszállni a köd Debrecenben, reméljük, hogy ez nem lesz akadálya a mérkőzés befejezésének, egyelőre még kielégítőek a látási viszonyok.

17. perc: Szécsi beadás után elmélázott a szentlőrinci védelem, végül Slakta szedte fel a labdát Bévárdi elől.

Azt már megszokhatták a Loki-szurkolók, hogy Bódi a középpálya közepén játszik, a mai meccsen Dzsudzsákra is ott számít Kondás Elemér.

9. perc: Egy kis szöglet után Bódi lőtt, próbálkozását Slakta könnyedén fogta.

3. perc: Dzsudzsák próbálkozott 24 méterről, bal alsó sarokba tartó lövését Slakta ütötte ki.

A két csapat először találkozik egymással bajnoki mérkőzésen.

A listavezető DVSC-nek csak a győzelem az elfogadható a mai mérkőzésen (Fotó: Kovács Péter)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DVSC tiszta pirosban, a Szentlőrinc fehérben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az előző fordulóban a Budaörsöt legyőző, ezzel a kieső helyről ellépő Szentlőrinc a hazai környezetben makulátlan mérleggel rendelkező, listavezető DVSC otthonában.