Tíz emberrel is megérdemelten nyert a Csákvár

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.02.14. 13:50
A több, mint egy félidő tíz emberrel játszó csákváriak már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát a Kaposvár ellen a labdarúgó NB II 24. fordulójában. A szünet után aztán remekül védekezve nem adtak esélyt a somogyiaknak a pontszerzésre.

Vaskó Tamás (28) fejese már a meccs elején jelezte, a három pontért lépett pályára az Aqvital (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2–0 (20)
Felcsút, Pancho Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Görög Márió (Király Zsolt, Ország Péter)
AQVITAL: Markek – Major G., Vaskó, Tányéros, László N. – Mészáros D., Posztobányi – Kocsis B. (Koch, 87.), Mim (Nándori, 90.), Sejben (Baracskai, 79.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
KAPOSVÁR: Pogacsics – Ur (Nagy T., 54.), Dvorschák, Gál M. (Andrics, a szünetben) – Nagy J. (Farkas II B., a szünetben.), Zsirai, Erdei, Hadaró – Zólyomi, Balázs Zs. – Szarka Á. (Vachtler, a szünetben). Vezetőedző:Várhidi Péter
Gólszerző: Sejben (1–0), a 14., Sejben (2–0) a 25. percben
Kiállítva: Posztobányi (második sárga lap), a 41. percben

Visinka Ede:
Hatpontos meccset játszottunk, melyen az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, szép gólokat rúgtunk. A kiállítás után muszáj volt taktikát váltani, de így sem forgott veszélyben a győzelmünk. Remélem most már elindulunk felfelé a tabellán.
Várhidi Péter:
Nem szól szám, nem fáj fejem…

Az első félidőben egy csapat volt a pályán: a kiesés rémétől fenyegetett Csákvár a játék minden elemében felülmúlta a kupabúcsú után szemmel láthatóan még mindig önmagát kereső Kaposvárt, mely csak Pogacsics Krisztián bravúrjainak köszönhette, hogy csupán kétgólos hátránnyal térhetett pihenőre.

A szünet után teljesen visszahúzódott kapuja elé az emberhátrányban futballozó hazai gárda, és kontráiban bízva őrizte előnyét. A Kaposvár ugyan teljesen átvette az irányítást, de nem talált fogást az óriási lelkesedéssel játszó hazaiakon, akik több mint egy félidőt tíz emberrel futballozva is megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.

20.00:
Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC24 42019–50–3112

A játékvezető lefújta a mérkőzést, az Aqvital FC megérdemelten nyerte meg az összecsapást.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Hazai csere: Mim helyére Nándori érkezik.

87. perc: Második hazai csere: Kocsis helyére Koch érkezik az utolsó percekre.

86. perc: Vaskó Tamás kapott sárga lapot Balázzsal szemben elkövetett szabálytalanságáért.

79. perc: Az első hazai csere: Sejben helyére Baracskai érkezik.

77. perc: Szépítési lehetőséget hibázott el a Kaposvár: Farkas II Balázs egyedül lépett ki a balösszekötő helyén, már csak Markekkel állt szemben, de a hazaiak kapusa óriásit védett.

74. perc: Mim bal oldali szögletét Daru alig fejelte a jobb sarok mellé.

73. perc: Nagy Tamás lerántotta a felezővonalnál Daru Bencét, ez is sárga lap.

Daru Bencét nem kímélték a kaposvári védők (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

67. perc: A meredeken felívelt labdát Balázs Zsolt 14 méterről, ballal nem sokkal lőtte a jobb sarok mellé.

62. perc: Zsirai csúnyán lerúgta Lászlót a bal oldali vonal mellett, megúszta sárgával.

60. perc: Mi maradt ki… Sejben végleg eldönthette volna a három pont sorsát, ám 15 méteres lövése nem csak Pogacsics, de a bal kapufa mellett is elsuhant néhány centivel.

A szünet óta állandósult a létszámfölényben lévő Kaposvár fölénye, ám ez egyelőre helyzetekben nem jelentkezik.

54. perc: Újabb kaposvári csere: Ur helyett Nagy Tamás érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a vendégek hármat is cseréltek: Szarka helyett Vachtler, Nagy János helyett Farkas II Balázs, míg Gál helyett Andrics érkezett a folytatásra.

Egy perc a hosszabbítás.

43. perc: Ur László sárga lapot kapott, miután szabálytalankodott Mimmel szemben.

41. perc: Posztobányi a felezővonalnál szabálytalankodott Erdeivel szemben, ezért sárga lapot kapott, s mivel ez már a második volt neki, villant a piros is.

32. perc: Mim parádés átadása után Sejben már csak Pogacsiccsal állt szemben, ám a kaposvári kapus óriási bravúrral menteni tudta 10 méteres lövését.

Mim Gergely óriásit dolgozott a győzelem érdekében (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

28. perc: Gyors kontra végén Daru mesterien ugratta ki a felezővonaltól induló Sejbent, aki 16 méterről, jobbal lőtt, Pogacsics bravúrral szögletre tolta a labdát.

25. perc: Kocsis verekedett meg egy labdáért a bal oldali alapvonalánál, nem hagyta, hogy a tétovázó kaposvári védők kikísérjék, okosan gurított vissza Sejben elé, aki a balösszekötő helyéről, 13 méterről kilőtte a rövid sarkot, 2–0.

15. perc: Posztobányi kapott sárga lapot, miután rátartott Erdei lábára a kaposvári tizenhatos előterében.

14. perc: Kocsis csípett el egy keresztpasszt a kezdőkörben, bátran tört előre, majd mesterien tálalt a tizenhatos bal sarkánál érkező Sejben elé, aki egy csel után, jobbal, gyönyörűen tekert a hosszú alsóba, 1–0.

8. perc: Mészáros remek labdájával Kocsis lépett be a tizenhatoson belülre, de Ur parádés blokkal menteni tudott.

2. perc: Kocsis Bence két csel után középről, 22 méterről kapura tűzte a labdát, mely Dvorschákról szögletre pattant. Kocsis szögletét Vaskó fejelte centikkel a léc fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Csákvár tiszta sárgában, a vendégek zöldben léptek pályára.

A szerdai „vízilabda-kupameccs" után a Vál-völgyében is beköszöntött sarkvidéki hideg miatt várható volt, hogy nem lesz egyszerű dolguk a csákváriaknak, ha használható állapotba akarják hozni a Tersztyánszky Ödön Sportközpont centerpályáját a vasárnapi bajnokira. A Paks elleni hétközi összecsapás "mély nyomokat" hagyott a játéktér állapotában és hiába dolgoztak éjt-nappallá téve a pályamunkások, szombat estére kiderült, képtelenség jégmentessé tenni a gyepszőnyeget. Gyors tárgyalásokat követően aztán az a döntés született, hogy a felcsúti Pancho Arénában rendezik meg a Kaposvár elleni mai mérkőzést. Ott, ahol nem egészen 24 órával korábban még NB I-es bajnoki zajlott. Ám mindez egyáltalán nem látszik a játéktér állapotán, tökéletes gyepszőnyeg várja a csapatokat...

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés Felcsúton, mivel a csákvári pálya alkalmatlan lett volna a játékra. Megtudjuk, hogy mire meg a továbbra is kieső helyet elfoglaló Aqvital FC Csákvár a hét ponttal előtte álló Kaposvári Rákóczi ellen, amely szerdán csúfos vereséget szenvedett a Mol Magyar Kupában az NB III-as Tállya otthonában.