Sok helyzet után igazságos döntetlent ért el az ETO Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.12.04. 12:50
 Jól kezdte a meccset a Csákvár az ETO ellen a labdarúgó NB II 19. fordulójában, ám az elején elhibázta ziccerét, és ez megnyugtatta a győrieket. Ugyan a jó iramú találkozót végig a hazai gárda irányította, ám a győri ellentámadásokban is benne volt a gólveszély. A látottak alapján igazságos eredmény született.

Baracskai Roland a ziccerét ugyan kihagyta, de később gólpasszt adott Murka Benedeknek (Fotók: Kricskovics Antal)

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ETO FC GYŐR 1–1 (0–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Baranyai – Gazdag V. (Kocsis, 69.), Magyar Zs., Körmendi – Torvund (Janyickij, 86.), Baracskai (Kártik, 69.), Fejős (Tamás, 49.). Vezetőedző: Tóth Balázs
GYŐR: Ruisz – Szujó, Fodor F., Vincze (Benczenleitner, a szünetben) – Kovács K., Kiss M., Kiss Bence, Kiss Balázs, Vitális (Tuboly, 66.) – Borsos (Óvári, 85.), Lacza (Kovács I., 80.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerzők: Murka (64.), ill. Borsos (68. – 11-esből)

Tóth Balázs:
– A nagyon jól felkészített győriek ellen színvonalas meccset játszottunk. Az elején, akárcsak egy hete, megszerezhettük volna a vezetést, ám elhibáztuk a ziccert. Jól építettük fel támadásainkat, óriási helyzeteket dolgoztunk ki, de ezúttal kihagytuk azokat.
Tímár Krisztián:
– Amennyiben a helyzeteinkkel jobban sáfárkodunk, akár nyerhettünk is volna. Így azonban igazságos a döntetlen.

Az elmúlt hetekben gyengélkedő ETO változtatott korábbi, három védős felállásán, ezúttal négy védő helyezkedett el vonalban, s előttük négy középpályás próbálta megállítani a csákvári rohamokat. Bár az első félidőben a hazaiak irányították a játékot, és már a harmadik percben megszerezhették volna a vezetést, a szünetig mégis a győrieknek volt több helyzetük. A fiatal Lacza Alex kétszer is bevehette volna Auerbach Martin kapuját, ám a hazaiak U21-es válogatott hálóőre remek formában őrizte kapuját.

Szünet után továbbra is jó iramban folytatódott a mérkőzés. A hazaiak óriási ziccereket dolgoztak ki, mégis csak egy pontrúgást követően tudták bevenni a vendégek kapuját. A zöld-fehérek nem estek össze a hátrány tudatában, szinte azonnal sikerült egyenlíteniük. Ettől kezdve felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ám már egyik gárdának sem sikerült újabb gólt szereznie. A sok helyzetet hozó összecsapáson végül igazságos döntetlen született.

20. Dorogi FC19441120–33–1316

Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Magyar szögleté Karacs fejelhette kapura, éppen Ruisz kezébe.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Kocsis Dominiket buktatták a győri kaputól 25 méterre. Magyar szabadrúgása a sorfalról jött le.

86. perc: Torvund helyére Janyickij érkezett.

85. perc: Újabb győri csere, Borsost Óvári váltja.

80. perc: Laczát Kovács István váltja.

76. perc:Kocsis Dominik kapott sárga lapot.

69. perc: Hazai csere: Gazdag helyére Kocsis, Baracskai helyére Kártik érkezett.

68. perc: Baracskai lábán átesett Boros Filip a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig azonnal a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Borsos higgadtan a kapu közepébe gurította, 1–1.

66.perc: Győri csere: Vitális helyére Tuboly érkezett-

64. perc: Baracskai bal oldali szabadrúgását Murka csúsztatta a bal alsó sarokba, 1–0.

57. perc: Mi maradt ki ... Jobb oldali hazai szöglet után a röviden megcsúsztatott labdát Torvund a hosszú kapufánál, senkitől sem zavartatva, egy lépésről nem tudta a hálóba kotorni.

Körmendi Kevin (sárgában) ismét motorja volt a csákvári gárdának

56. perc: Körmendi remek kiugratását követően Torvund került ziccerbe, de túl közel engedte magához Ruisz kapust, aki bele tudott vetődni a labda útjába és róla szögletre pattant a labda.

55. perc: Baracskai bal oldali szabadrúgását Murka középen megcsúsztatta, Karacs a hosszún rátűzte, de egy védőről szögletre pattant.

49. perc: A megsérült Fejős helyére TamásNándor érkezett.

46. perc: A vendégeknél Vincze helyett Benczeleitner jött ki a folytatásra.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

41. perc: Vitális sarokkal mesterien tálalt Lacza el a tizenegyespontnál, a fiatal támadó óriási helyzetben kapura lőtt, Auerbach hatalmas bravúrral szögletre mentett.

37. perc: Kiss Bence készítette le lövésre a labdát Laczának, aki a balösszekötő helyéről, 16 méterről, ballal a bal sarok mellé lőtt.

35. perc:Baracskai a tizenhatos sarkáról, ballal kapura tekerte a labdát, Ruisz biztosan védett.

32. perc: Vincze Ádám sorozatos szabálytalansága ezúttal már sárga lapot ért.

29. perc: Borsosról Lacza elé pattant a labda a csákvári tizenhatoson belül, a fiatal támadó a balösszekötő helyéről, 10 méterről, nagy helyzetben lőhetett kapura, de az önfeláldozóan bevetődő Karacsról szögletre vágódott a labda.

25. perc: Gazdag Vajkkal szemben szabálytalankodtak a győri védők a vendégek kapujától 25 méterre. Baracskai szabadrúgása Kiss Bence arcán csattan, a zöld-fehérek középpályása rövid ápolás után tért vissza a pályára.

10. perc:Kiss Balázs nagy sprintet vágott ki a jobb oldalon, egészen az ötös sarkáig vezette a labdát, erőtlen lövése azonban felpörgött Baranyai lábán és így könnyedén hárított Auerbach.

3. perc: Fejős remek kiugratásával Baracskai lépett ki középen, lövése a vetődő Ruiszon irányt változtatva a bal kapufa mellett csorgott ki az alapvonalon túlra.

A kezdés előtt mindkét együttes reménykedett a győzelemben

1.perc:Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta sárgában, a győriek zöld-fehérben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a szegedi vereség után legutóbb Nyíregyházán sima diadalt arató Aqvital FC Csákvár az előző négy bajnokiján mindössze egy pontot bezsebelő ETO FC Győr a ellen.