Budafokon hagyta veretlenségét a Szentlőrinc

Patai GergelyPatai Gergely
2021.10.03. 14:50
Három nyeretlen meccs után ismét győzelemnek örülhetett a Budafok (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában László Dávid lezárta a Budafok hosszas góltalansági sorozatát, majd a fordulás után Ihrig-Farkas Sebestyén is betalált a Szentlőrinc kapujába. A baranyaiak a folytatásban szépítettek, ám egyenlíteni már nem tudtak, így első vereségüket szenvedték el a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SZENTLŐRINC SE 2–1 (1–0)
Budafok, 300
néző.Vezette:Antal Péter (Szilágyi Norbert, Vörös Dániel)
BUDAFOK:Horváth A. – Szalai D., Jagodics, Fótyik, Kalmár O. (Kotula M., 30.) – Filkor, Soltész I. (Nándori, 69.) – László D. (Zuigeber, 79.), Adorján K., Ihrig-Farkas – Kovács D. Vezetőedző: Boér Gábor
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B. (Újvárosi, a szünetben), Keresztes, Tamás L., Németh M. – Harsányi I., Havas (Kovács M., 69.), Cenaj, Kiss-Szemán (Jancsó, a szünetben) – Grumics (Bányai, 69.), Mervó (Biben, a szünetben). Vezetőedző:Marián Sluka
Gólszerző:László D. (40.), Ihrig-Farkas (50.), ill. Bányai (70.)
Boér Gábor: – Mély szakadékból sikerült kikászálódnunk, nagyon fontos három pontot gyűjtöttünk be. A szentlőrinciek igazolták jó hírüket, végig szervezettek voltak, de a helyzetek számát tekintve megérdemeltük a győzelmet. A második félidő elején lezárhattuk volna a mérkőzést, ehelyett kaptunk egy elkerülhető gólt, így a végjátékban izgulnunk kellett. Nem játszottunk tökéletesen, de érződött a srácokon az akarat, foggal-körömmel harcolva sikerült megőriznünk előnyünket a lefújásig.
Marián Sluka: – Alaposan felkészültünk a budafoki csapatból, de csak húsz percen át működött a megbeszélt taktikánk, a folytatásban túlságosan visszazártunk, s helyezkedési hibákból két gólt kaptunk. A hajrában átvettük az irányítást, ellenfelünk fölé kerekedtünk, a látottak alapján pedig rászolgáltunk volna a döntetlenre, de ami az első tíz fordulóban befelé pattant, az most kifelé. Lezárult egy szép sorozat, de dolgozunk tovább, a Budaörs ellen szeretnénk visszatérni a győztes útra.

Mindössze két csapat, a Haladás és a Szentlőrinc várhatta veretlenül a labdarúgó NB II 11. fordulóját, ám míg a szombathelyiek listavezetők voltak, a baranyai meglepetéscsapat a tabella nyolcadik helyét foglalta el. Marián Sluka tanítványai ugyanis három győzelem mellett hétszer is döntetlenre végeztek aktuális ellenfelükkel, s vélhetően a tavaly még az élvonalban szereplő Budafok otthonában is elégedettek lettek volna az egy ponttal.

A szentlőrinciek bátran, lendületesen kezdték a mérkőzést, a szárnyvédők előszeretettel léptek fel a támadásokkal, ami érezhetően nem ízlett a házigazdáknak. Többet birtokolták a labdát a vendégek, mégis a Budafok előtt adódtak nagyobb lehetőségek, Ihrig-Farkas Sebestyén kétszer is betalálhatott volna, ám előbb Prokop kapus védett bravúrral, majd a támadó célzott pontatlanul. Fél óra elteltével Kovács Dávid lövését követően a kapufa segítette ki a Szentlőrincet, tíz percre rá azonban már góllá érett a fokozódó hazai fölény, László Dávid éles szögből lőtt a jobb alsóba (1–0). A szünet előtt válaszolhattak volna a baranyaiak, ám Tamás Nándor lövése a keresztlécen csattant, így egygólos budafoki előnynél fordultak a felek.

Öt perc sem telt el a második játékrészből, amikor megduplázta előnyét a házigazda, László Dávid ezúttal előkészítőként tűnt fel, a hosszún érkező Ihrig-Farkas Sebestyén pedig közelről nem hibázta el a ziccert (2–0). Kétgólos hátrányban kezdeményezőbbé vált a Szentlőrinc játéka, de továbbra is a házigazda tudott több helyzetet kialakítani, Kovács Dávid előbb szabadrúgásból veszélyeztetett, majd senkitől sem zavartatva törhetett kapura, de nem tudta lezárni a mérkőzést. Bánhatták a budafokiak, hiszen a 70. percben szépítettek a vendégek, a csereként beszálló Bányai Péter első labdaérintéséből gólra váltotta Keresztes Bence tanári keresztpasszát. A hátralévő időben nagy erőket mozgósított az egyenlítésért a Szentlőrinc, de a hazaiak kihúzták a lefújásig, így Marián Sluka együttese elszenvedte első vereségét a szezonban, míg a Budafok három nyeretlen mérkőzés után szerzett ismét három pontot. 2–1

Október 4.
20.00: Nyíregyháza–Siófok (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske112911–25–142

94. perc: Vége a mérkőzésnek, a Budafok 2–1-re legyőzte a Szentlőrincet, ezzel elvette a baranyaiak veretlenségét. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

93. perc: Horváth Andrásszabálytalankodott sárga lapot érően.

Négy perc a ráadás.

88. perc:Gyors lefolyású szentlőrinci támadás végén Kovács Márkkerült helyzetbe, de lövése elsuhant a bal alsó mellett.

84. perc: Ihrig-Farkasreklamált hevesen egy leshelyzetet, villant a sárga lap.

82. perc:Németh Márk beadása után az előrehúzódó Keresztes fejese kerülte el a bal alsó sarkot.

79. perc:Kettős csere a hazaiaknál, a gólszerző László Dávidot Zuigeber váltotta, míg Soltész helyett Nándori érkezett.

Negyedóra van hátra a rendes játékidőből, megy előre az egyenlítésért a Szentlőrinc.

Visszajöttek a mérkőzésbe a fehér mezes baranyaiak, de egyenlíteni már nem tudtak (Fotó: Dömötör Csaba)

70. PERC: GÓL, SZÉPÍT A SZENTLŐRINC! Megbosszulta magát a kihagyott ziccer, Soltész hibáját kihasználva Keresztes hozta helyzetbe Bányait, aki első labdaérintéséből higgadtan a hosszú alsóba lőtt.2–1!

69. perc:Szentlőrinci változtatások, Grumics helyén Bányaifolytatja, míg Havast Kovács Mátéhelyettesíti a hajrában.

Foghatják a fejüket a budafoki drukkerek, lezárhatta volna a mérkőzést a házigazda...

66. perc: MI MARADT KI? Ihrig-Farkas tanári átadásávalKovács Dávid senkitől sem zavartatva törhetett kapura, de tíz méterről, ziccerben fölé lőtt.

63. perc:Cserélt a Budafok, AdorjántSzabó Mátéváltotta.

59. perc:Kovács Dávid oldalszabadrúgását Soltésztűzte kapura, Prokop azonban bravúrral kitolta a labdát a rövid alsó elől.

56. perc: Filkoris sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

54. perc: Cenajkemény belépője sárga lapot ért.

50. perc: GÓL, OTT A MÁSODIK!László Dávid cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd élesen keresztbe passzolt, a hosszún érkező Ihrig-Farkas pedig három méterről a jobb alsóba gurított. 2–0!

46. perc: A szünetben hármat cserélt a Szentlőrinc, Erdélyi, Kiss-Szemán és Mervó elhagyta a pályát, helyükreBiben, Újvárosi és Jancsó érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A kapu előterében egyelőre veszélyesebb a házigazda (Fotó: Dömötör Csaba)

310 perc után szereztek ismét gólt a bajnokságban a piros-feketék.

45. perc: Vége az első játékrésznek, egygólos hazai előnynél vonulnak pihenőre a felek.

43. perc: KAPUFA!Erdélyi bedobása Tamás László elé pattant, aki hét méterről a felső lécet találta el.

42. perc:Németh Márk adott élesen középre, az érkező Mervó elől Horváth András kaparintotta meg a labdát.

László Dávid hosszas góltalansági sorozatot tört meg (Fotó: Dömötör Csaba)

40. perc: GÓL, VEZET A BUDAFOK! Adorján ugratta ki a leshatárról kilépő László Dávidot, aki egy pattanás után, éles szögből a jobb alsóba lőtt.1–0!

36. perc:Budafoki bedobást követően Szalai Dániel ívelt középre, Ihrig-Farkas fejese azonban elkerülte a kaput.

32. perc: KAPUFA! Kovács Dávid iramodott meg a bal szélen, lerázta magáról védőjét, majd tíz méterről a jobb kapufát találta el.

30. perc:Kényszerűségből cserél a Budafok, Kalmár Olivér helyén Kotula folytatja.

27. perc: László Dávidveszélyes beadásánál Keresztes volt résen.

25. perc:Havas húsz méterről vette célba a kaput, lövése centikkel zúgott el a keresztléc felett.

„Kovács Dávid, lőj egy gólt!”– skandálják a hazai ultrák.

23. perc: Kovács Dávidé a mérkőzés első sárga lapja.

20. perc:Újabb sarokrúgás, ezúttal Erdélyipróbálkozása halt el a blokkban.

19. perc:Harsányi szögletét éppen Cenajelé fejelték ki a védők, kapáslövése kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot.

Egyelőre kiegyenlített a küzdelem, keresik a fogást egymáson a felek.

13. perc:Szalai Dániel iramodott mega jobb szélen, majd egy szép csel után élesen középre passzolt, az érkező Ihrig-Farkasazonban nagy helyzetben a bal felső mellé pörgetett.

8. perc: Soltész indítását követőenIhrig-Farkas 14 méterről a kapu bal oldalát vette célba, Prokop azonban látványos vetődéssel oldalra tolta a labdát.

3. perc: Harsányitekert középre szabadrúgásból, de a budafoki védelem tisztázni tudott.

Klasszikus piros-fekete szerelésében a Budafok, tiszta fehérben a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda a Promontor utcában!

A listavezető Haladás mellett már csak aSzentlőrincveretlen az NB II idei kiírásban, a baranyaiak három győzelem mellett hét döntetlent is játszottak, így a tabella 8. helyét foglalják el. Legutóbb épp az éllovas szombathelyi alakulattól csentek pontot, sikereik titka pedig a szervezett és stabil védekezésben rejlik, a nyolc kapott gól a harmadik legkevesebb a mezőnyben.

„Itt a következő feladat, itt a javítási lehetőség, ezt sulykoltuk a srácokba – nyilatkozta a klubhonlapnak Boér Gábor, a budafokiak vezetőedzője. – Próbáltuk felrázni a játékosokat és elhitetni velük, hogy nem felejtettek el gólt szerezni vagy nyerni. Minden csapat életében vannak gyengén sikerült időszakok, de együtt kerültünk bele ebbe a helyzetbe és együtt is fogunk kimászni belőle. Mindenki tisztában van a saját felelősségével, magában keresi a hibát és azért dolgozik, hogy újra eredményesek legyünk.”

A házigazda Budafok 270 perce gólképtelen a bajnokságban, legutóbbi három mérkőzését egyaránt elveszítette Boér Gábor együttese, így visszacsúszott a tabella 12. helyére. A tavaly még az élvonalban szereplő piros-feketék ugyanakkor hazai pályán a megszerezhető tizenkét pontból hetet bezsebeltek, s ezúttal is esélyesként várhatják az ütközetet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három meccsét elveszítő Budafoki MTE a meglepetésre tíz fordulót követően is még veretlen Szentlőrinc ellen.