A hajrában mentett pontot a Tiszakécske Budafokon

Patai GergelyPatai Gergely
2022.12.04. 12:50
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Budafok Sós Máté révén hamar vezetést szerzett a Tiszakécske ellen, és a fordulás után le is zárhatta volna a mérkőzést, ám a helyzetek kimaradtak, Kiss Norbert pedig a hajrában egyenlített, így 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó.
Immár öt mérkőzés óta veretlen a Budafok (Fotó: Koncz Márton) – a képre kattintva galéria nyílik!

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (1–0)
Budapest, Promontor utca, 250 néző. Vezette: Pillók Ádám (Vörös Dániel, Szabó Dániel)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi (Tischler, 86.), Jagodics M., Fótyik – Margitics (Györgyi, a szünetben), Adorján, Németh M. (Kovács D., 63.), Soltész I., Horváth O. (Oláh B., 63.) – Beke (Takács R., 80.), Sós M. Vezetőedző: Mátyus János
TISZAKÉCSKE: Antal B.– Végső, Csáki, Kiss N., Balázs B. – Szekér (Erdei, 29.), Farkas N., Vachtler (Máté Zs., 76.), Horváth Z. (Pongrácz, a szünetben) – Zamostny, Geiger (Winkler, 76.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:Sós M. (12.), ill. Kiss N. (82.)
Mátyus János: – Sok lehetőséget teremtettünk ahhoz, hogy lezárjuk a mérkőzést, mégsem sikerült nyernünk. Összességében igazságos döntetlen született, hiszen két hasonló játékerőt képviselő csapat találkozott egymással.
Klausz László: – Örülök az egy pontnak, mert Budafokon néhány csapat már elvérzett. A Budafoknak két erőssége van: az egyik a gyors kontratámadások kialakítása, a másik a párharcok megnyerése. Az első félidőben nem sikerült megoldani az ellenfél mélységi indulásainak megakadályozását, de összességében elégedett vagyok az összképpel.

20. Dorogi FC19441120–33–1316

Négymeccses veretlenségi sorozattal a háta mögött fogadta a Tiszakécskét a Budafok, amely győzelem esetén megelőzte volna riválisát a tabellán. Ennek ellenére a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, de a fővárosiak szereztek vezetést, alig tíz perc elteltével Sós Máté váltotta gólra csapata első helyzetét (1–0). Nem sokkal később Beke Péter duplázhatta volna meg a hazai előnyt, ám Antal Botond eszén nem tudott túljárni, a félidő hátralévő részében pedig Gundel-Takács Bence mutatott be bravúrokat: előbb Csáki Róbert, majd Zamostny Balázs fejesét hárította.

Fordulás után a hazaiak átadták a területeket a Tiszakécskének, amely hiába birtokolta többet a labdát, helyzetet sokáig nem tudott kialakítani. A Budafok ellentámadásokból eldönthette volna a mérkőzést, de nem tette, a hajrában pedig ráfázott, mert Kiss Norbert életerős lövéssel egyenlített (1–1). Mátyus János együttese immár öt forduló óta veretlen, de a döntetlennek bizonyára Tiszakécskén örülnek jobban.

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, a Budafok 1–1-es döntetlent játszott a Tiszakécskével, és immár öt mérkőzés óta veretlen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Négy perc a hosszabbítás a találkozó végén.

87. perc:Sós és Kiss Norbert is sárga lapot kapott.

86. perc:Utolsó cserelehetőségét is kihasználta a Budafok, Horgosit Tischlerváltotta.

85. perc:Újabb sárga lap, a nemrég beállt Takács Ronald kapta.

Váratlanul, de nem érdemtelenül egyenlített a Tiszakécske (Fotó: Koncz Márton)

Kimaradtak a budafoki helyzetek, büntettek a vendégek…

82. perc: GÓÓÓL, EGYENLÍT A TISZAKÉCSKE! Egy balról érkező beadás Kiss Norbert elé pattant, aki 12 méterről, félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. 1–1!

80. perc:Mátyus János is változtatott, Beke helyénTakács Ronaldfolytatja.

79. perc: Zamostnylapos lövése a jobb alsóba tartott,Györgyirúgta ki a kapu előteréből.

76. perc:Kettős kécskei csere, Vachtler és Geiger elhagyta a pályát, Máté és Winkler érkezett.

A második félidőben még nem volt helyzete a Tiszakécskének, hiányzik az átütőerő a vendégek játékából.

74. perc:Gyors budafoki kontra végén Soltész adott középre, Beke18 méterről a jobb alsó mellé lőtt.

71. perc:Beke adott középre jobbról, az érkező Adorján közeli fejese Csákiról vágódott szögletre.

Mentek előre a vendégek az egyenlítésért (Fotó: Koncz Márton)

68. perc: Sárga lapos figyelmeztetés, ezúttal Csákinak.

65. perc:Nagy kavarodás a kécskei kapu előterében, Adorjánlövését blokkolták a vendégek.

63. perc:Kettős csere a hazaiaknál, Horváth Olivér és Németh Márió le,Kovács DávidésOláhbe.

56. perc: Vachtleroldalszabadrúgása suhant el a keresztléc felett.

52. perc: Beke törhetettkapura a bal szélről, a hosszú alsót vette célba, de Antal zárta a szöget.

50. perc: Pongrácznakis felmutatta a sárga lapot a játékvezető.

Kényszerűségből változtatott a Tiszakécske (Fotó: Koncz Márton)

46. perc: Mindkét szakvezető cserélt a szünetben, a hazaiaknál Györgyi érkezett Margitics helyére, míg a kécskeieknél Pongrácz váltotta a megsérülő Horváth Zoltánt.

46. perc: Folytatódik a találkozó!

Nagy küzdelem, egy gól az első félidőben (Fotó: Koncz Márton)

45+3. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 1–0-ra vezet a házigazda Budafok a Tiszakécske ellen.

Három perc hosszabbítás következik.

43. perc: VégsőésAdorjánis sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

41. perc: ÚJABB BRAVÚR!Vachtler balról érkező beadásátZamostnycsúsztatta kapura, deGundel-Takácskitolta a hosszú felsőbe tartó labdát.

38. perc: Vachtlercselezte be magát a tizenhatoson belülre, de a lövés előtt mentett a budafoki védelem.

Kiegyenlítődött a játék képe, a kapuk nem forognak veszélyben.

29. perc:Cserélt a Tiszakécske, Szekér helyére Erdeiérkezett.

Gundel-Takács Bence (kékben) több bravúrt is bemutatott (Fotó: Koncz Márton)

24. perc: BRAVÚR!Vachtler baloldali szögletét követően az előre húzódó Csákifejelt közelről, Gundel-Takácsazonban kitolta a léc alá tartó labdát.

21. perc: NAGY VÉDÉS!Szép összjáték utánBekelépett ki ziccerben, lapos lövésétAntalbravúrral védte.

19. perc: Bekeindult meg a balösszekötő helyéről, majd 18 méterről centikkel a keresztléc fölé lőtt.

16. perc:Ezúttal Beke szöktetteSóst,de Antal jól jött ki a kapujából, és leszedte a labdát a támadó lábáról.

Hamar előnybe került a házigazda Budafok (Fotó: Koncz Márton)

12. perc: GÓÓÓL, VEZET A BUDAFOK! Első helyzetét máris gólra váltotta a házigazda, Németh Márió vezetett gyors kontrát, majd jó ütemben tálalt a bal szélen érkező Sós Máté elé, aki hét méterről a hosszú alsóba gurított. 1–0!

Lendületesebben kezdett a fehér mezes Tiszakécske, a piros-fekete csíkos szerelésben játszó házigazda beszorult az első percekben.

4. perc:Balázstekert a tizenhatos sarkáról, a jobb felsőt vette célba, de nem talált kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A két együttes eddig hatszor találkozott egymással a másodosztályban, három budafoki és két kécskei siker mellett egy döntetlen született. A legutóbbi összecsapást márciusban a Tiszakécske nyerte 2–0-ra.

Négy forduló óta veretlen aBudafok,amely az ETO, a Siófok és a Soroksár ellen is nyerni tudott,a Haladással pedig döntetlent játszott. Mátyus János vezetésével megindultak felfelé a tabellán a fővárosiak, jelenleg 21 ponttal a 15. pozíciót foglalják el. ATiszakécske22 ponttal a 13. helyen áll, Klausz László együttese a legutóbbi két idegenbeli mérkőzését egyaránt elveszítette, hazai pályán azonban október 30-a óta nem talált legyőzőre.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy forduló óta veretlen, közben 10 pontot gyűjtő Budafoki MTE a legutóbbi négy körben felváltva nyerő és veszítő Tiszakécskei LC ellen.