Már a 20. másodpercben döntött a Siófok a Szpari ellen

Füzesi BálintFüzesi Bálint
2022.08.14. 18:51
Hutvágner Gergely fogta, amit kellett (Fotó: Németh András/Somogyi Hírlap)<br />
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a Siófok a még pont nélküli Nyíregyházát látta vendégül. A Balaton-partiak Horváth Péter 20. másodpercben szerzett, kissé szerencsés góljával 1–0-ra legyőzték a Szparit, amely így továbbra is pont nélkül áll a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 600 néző. Vezette: Derdák Marcell (Nagy Viktor, Ország Péter)
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi G., Vágó G., Debreceni, Varga B. – Krausz, Szakály A. (Nyitrai, 77.) – Eördögh (Major, 84.), Nyári (Pataki Z., a szünetben), Girsik (Dénes Cs., 66.) – Horváth P. (Nikházi, 85.) Vezetőedző: Domján Attila
NYÍREGYHÁZA:
Fejér – Farkas B. (Pataki B., 77.), Gengeliczki, Baki, Deutsch B. – Csősz (Novák Cs., 61.), Márkus, Sigér Á. (Vass P., 77.) – Kovács Á. (Szerető, 33.), Adamcsek, Gresó. Megbízott edzők: Balogh Zoltán, Márton István
Gólszerző: Horváth P. (1–0) az 1. percben
Domján Attila: – Visszakaptuk, amit a múlt héten elvett tőlünk a futball. Nem volt folyamatos a játékunk, pontatlanok is voltunk. Célratörően játszottunk, nem látványosan, de a három pontot szereztünk.
Balogh Zoltán: – Nehéz mit mondani, amikor a tizenötödik másodpercben hátrányba kerültünk, aztán hiába birtokoltuk többet a labdát, a kapura veszélytelenek voltunk. Lehetőségeink adódtak, de tiszta helyzetet nem tudtunk kidolgozni. Továbbra sem tudunk gólt szerezni.

Akik még 19 óra előtt néhány perccel a siófoki Aranyparton, a Balatonban hűsöltek, azok bizonyosan nem látták a 2022–2023-as idény eddigi leggyorsabb gólját. Horváth Péter kissé szerencsés lövésével ugyanis a Siófok már a 20. másodpercben megszerezte a vezetést a Nyíregyháza ellen, ez pedig megadta a találkozó alaphangját. A találat után a vezetőedzőjét, Feczkó Tamást továbbra is eltiltás miatt nélkülöző Nyíregyháza gyorsan próbált ocsúdni, de hiába a próbálkozások, komolyabb veszélyt nem tudtak teremteni Hutvágner Gergely kapuja előtt.

A szünet után a Szpari labdabirtoklási fölénye tovább erősödött, ez azonban gólhelyzetekben továbbra sem mutatkozott meg, sőt, játékuk görcsösségbe csapott át. Látszott, hogy a Siófok számára tökéletes az egygólos előny, ezt igyekeztek megtartani a meccs végéig, és erőfeszítéseiket siker koronázta. Érdekesnek induló első félidő után tehát nagyon gyenge második játékrészt láthatott a kilátogató publikum, amelynek siófoki részét azért nyilván nem zavarta, hogy csapata nem túl magas színvonalú játékkal harcolta ki a győzelmet. A Balaton-partiak a DVTK után így a Nyíregyházát is „elkapták" otthon, míg a Szparinál egyre nagyobb a baj, a csapat három forduló után nulla ponttal áll úgy, hogy még egyetlen gólt sem szerzett. 1–0

20. Dorogi FC333–11–80
Nagyobb lendület jellemezte a Siófokot, a Szpari játékában nem volt átütőerő (Fotó: Németh András/Somogyi Hírlap)

90+6. perc: Adamcsek 19 méteres szabadrúgása a sorfalról lepattant, a játékvezető pedig ezután lefújta a találkozót! Horváth Péter 20. másodpercben szerzett góljával 10-ra győzött a Siófok.

90+5. perc: Polényi kapott sárgát reklamálásért.

Bár igyekszik a Nyíregyháza a hajrában egyenlíteni, nincs
igazán átütőerő a támadásaiban.

Öt perc a hosszabbítás.

90. perc:
Vass Patrik próbált a hosszúba ívelni a 16-os bal sarkáról, de körülbelül két métert tévesztett.

84. perc: Eördögh András
helyett Major Gergő, míg Horváth Péter helyett Nikházi Márk folytatja a hazaiaknál.

81. perc: Deutsch Bence
is sárgát kapott a vendégeknél.

77. perc:
a Siófok kettőt, a Szpari hármat cserélt. Farkas Bendegúz helyett Pataki Bence, míg Sigér Ákos helyére Vass Patrik érkezett a vendégeknél, míg a Balaton-partiaknál Szakály Attila helyén Nyitrai Bence folytatja.

75. perc: Hutvágner Gergely
kapott sárgát időhúzásért. Ugyanebben a percben Dénes Csanád is "besárgult" egy kemény belemenés miatt.

70. perc:
Farkas jobboldali beadása átszállt a hosszúra, Sigér Ákoshoz, akinek 15 méteres lövése lepattant a blokkról.

A Szpari játékosai sok esetben csak szemmel követték a labdát (Fotó: Németh András/Somogyi Hírlap)

67. perc:
újabb ivószünet. Az eseménytelen második félidőben legalább egy biztos esemény...

66. perc: siófoki csere, Girsik Áron helyett Dénes Csanád folytatja a hazaiaknál.

61. perc: Csősz Richárd helyett Novák Csanád érkezett a vendégeknél.

55. perc:
Polényi lépett ki a védőfalból, bevezette az ellenfél térfelére a labdát, majd 19 méterről fölé-mellé durrantott.

46. perc:
elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt a Siófok, Nyári Patrik helyére Pataki Zoltán érkezett.

Vége az első félidőnek, a 15. másodpercben szerzett Horváth Péter-góllal vezet a Siófok!

45+1. perc:
Szerető jobboldali szabadrúgását középen Baki felfejelte a magasba, így nem okozott gondot Hutvágnernek, hogy megfogja a labdát.

45. perc: kettő perc a hosszabbítás az első félidő végén.

Az utóbbi percek szórványos nyíregyházi próbálkozásokkal teltek, de gólhelyzetig nem tudott eljutni a Szpari.

33. perc: máris cserélt a Nyíregyháza, a megsérülő Kovács Ádám helyett Szerető Krisztofer folytatja.

25. perc:
itt az első lap, Márkus Attila kapott sárgát Szakály Attila „felvágásáért."

23. perc:
ivószünet...

22. perc:
Horváth Péter 23 méteres, félmagas szabadrúgását könnyedén védte Fejér.

18. perc:
Kovács Ádám húzott el a jobboldalon, beadására többen érkeztek középen, de a a közbeugró Debreceni végül menteni tudott.

16. perc:
Csősz Patrik lőhetett ígéretes helyzetből egy lekészítés után, 21 méteres, lapos lövését azonban Hutvágner magabiztosan fogta.

A szabolcsiaknál kezdőként kapott helyet a nyáron éppen a Siófoktól érkező balhátvéd, Deutsch Bence – kérdés, korábbi csapata ellen milyen teljesítményre lesz képes. A Siófok nagy hiányzója Balogh Bence, aki sérülés miatt marad távol a mérkőzéstől.

9. perc: meg is volt az első Szpari-próbálkozás, Gresó lövése az oldalhálóban landolt.

Horváth Pétert már az 1. percben ünnepelhették csapattársai (Fotó: Németh András/Somogyi Hírlap)

1. perc: GÓÓÓÓL, máris, a 20. másodpercben vezet a Siófok! Horváth Péter szedett össze egy eladott labdát, majd Bakin megpattanó, 16 méteres lövése szerencsésen utat talált a bal sarokba! Ez eddig az őszi szezon leggyorsabb gólja. 1–0

1. perc:
remek, meleg időben elkezdődött a mérkőzés, a Siófok kezdte a játékot. A hazaiak sárga-kékben, míg a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetre került sor, a jelenlévők a közelmúltban elhunyt Tóth Józsefre, az Újpest és az MTK korábbi kiváló játékosára emlékeztek.

A Balaton-partiaknál a héten egy változás történt, a támadó Elek Bence meglepetésre az NB III-as III. Kerülethez szerződött – miközben éppen a nyáron hosszabbított szerződést a siófokiakkal... A vendégeknél pedig az eltiltott tréner, Feczkó Tamás helyett ezúttal is Balogh Zoltán és Márton István meccsel.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két kör után három ponttal álló Siófok a még pont nélküli Nyíregyháza ellen.