A Békéscsabáé a kiesési helyosztó, búcsúzott a Kerület

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.05.22. 17:50
Lukács Raymond gólja NB II-t ért a Békéscsabának (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Több mint 2000 néző ünnepelhetett Békéscsabán, miután a nagy múltú egyesület csapata 2–1-re legyőzte a III. Kerületi TVE-t. A viharsarkiak ezzel meghosszabbították NB II-es tagságukat, az óbudaiak pedig egy év után visszatérnek a harmadik vonalba.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–III. KERÜLETI TVE 2–1 (2–1)
Békéscsaba, 2230
néző. Vezette: Vad II István (Kóbor Péter, Bornemissza Norbert)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G. (Hodonicki, 73.), Farkas M., Bora, Fazekas L. – Horváth P., Kitl, Zvara, Máris (Miló, 66.) – Ilyés (Tóth D., 90+2.), Lukács R. (Pantovics, 66.).Vezetőedző: Brlázs Gábor
III. KERÜLETI TVE: Balázs J. – Kulcsár D., Erdei G., Szalai V., Köböl – Fejes, Egerszegi (Remili, 76.), Daróczi (Borvető, 53.), Bekker (Mikitisin, 67.) – Barczi, Birtalan (Schuszter, 76.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző:
Máris (17.), Lukács R. (42.), ill. Barczi (35.)
Brlázs Gábor:
– Természetesen nagyon boldog vagyok, a csapat maximálisan kitette a szívét és a lelkét a pályára, ez döntött a mérkőzésen. Abszolút megérdemeltük a győzelmet és a bennmaradást is. Remélem, hosszabb távon nem a kiesés ellen kell küzdenie a csapatnak, amely most megmutatta, hogy van tartása.
Pintér Attila:
– A fiúk mindent elkövettek annak érdekében, hogy jó mérkőzést játsszunk. Megvoltak a lehetőségeink, hogy nulla–nullánál is gólt szerezzünk, de addig, amíg ilyen gólokat kapunk, addig egy csapat nem tud benn maradni. Kettő–egynél volt két olyan helyzetünk, amivel simán fordíthattunk volna. Gratulálok a Békéscsabának, hogy benn maradt az NB II-ben.

A kezdeti puhatolózó játék után a békéscsabaiak előtt adódott az első komolyabb lehetőség, amelyből Máris Dominiknek köszönhetően gól is született. Itt is ott is, keménykedtek kicsit a játékosok, többször és többen is ápolásra szorultak. A 35. percben az egyébként is nagyon aktív Barczi alakítása után egyenlített Pintér Attila csapata. A gól nem elkedvetlenítette, hanem feltüzelte a lila-fehéreket, és három perccel a szünet előtt szép összjáték után a gólkirályjelölt Lukács Raymond közeli fejesével ismét vezetést szereztek.

Óriási küzdelmet hozott a második félidő, a kerületiek minden követ megmozgattak az egyenlítés érdekében, de gólt nem tudtak rúgni, így maradt az első félidő végén kialakult eredmény. A békéscsabaiak ezen a mérkőzésen nagy szívvel játszva fektették két vállra vendégeiket, amivel megőrizték NB II-es tagságukat, az óbudai csapat pedig egy év után ismét az NB III-ban játszik. 2–1

20. III. Kerületi TVE389101936–62–2637

90+4. perc:A játékvezető lefújta a mérkőzést. Hatalmas az öröm Békéscsabán, jövőre is az NB II-ben folytatja a csapat. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Erdeinek járt ki a sárga.

90+2. perc: Ilyés helyén Tóth Dániel a pályán.

87. perc: Fazekas huppant le a földre, mert begörcsölt a lába, de némi pihenő után folytathatta.

84. perc: Barczi ajtó-ablak helyzetben 5 méterről fejelt, fölé.

83. perc: Kevés hiányzott a harmadik csabai gólhoz. Kitl Miklós lőtt váratlanul, nagy erővel mintegy 16 méterről, Balázs a kapufa segítségével mentett.

76. perc: Két poszton cserélt Pintér Attila: Egerszegit Remili Mohamed, Birtalant Schuszter Ronald váltotta.

73. perc: Csere a hazaiaknál: Puskás helyén Hodonicki Márk játszik tovább.

72. perc: Puskás is hasonló sorsra jutott, aki Fejessel szemben szabálytalankodott.

68. perc: Bora sárgult be, mert megrúgta Borvetőt.

67. perc: Bekkert Mikitisinváltotta a vendégeknél.

66. perc: Kettős csere a Békéscsabánál: a két gólszerző, Máris és Lukács jött le, Mikló Roland és Pantovics Nikola ment fel a pályára.

Lukács Raymond elszántságára ezen a mérkőzésen sem lehetett panasz (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

60. perc: Birtalan kísérletezett, a lövése kevéssel, de elkerülte Winter kapuját.

54. perc: Bal oldali szöglet után, Erdei kapásból lőtt, a labda a bal kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

53. perc: Cseréltek a vendégek, Daróczit Borvető Áron váltotta.

52. perc: Ilyés vette le a labdát és kapásból, jobbal lőtt, a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

Egy percet hosszabbít a játékvezető.

Balázs, az óbudaiak kapusa kétszer is tehetetlennek bizonyult a csabai támadásokkal szemben (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

42. perc: GÓÓÓL! Puskás ívelte a 16-oson belülre a labdát, Ilyés megcsúsztatta, az érkező Lukács pedig három lépésről a kapu közepébe fejelt, 2–1.

37. perc: Lukács kapott sárgát, mert a játékvezető szerint buktatta Barczit.

35. perc: GÓÓL! Daróczi emelt középre balról, Köböl nem érte el fejjel a labdát, amely a kapusról oldalra pattant, érkezettBarczi,és éles szögből jobbal egyből kapura lőtt. A visszavetődő Winter már a gólvonalon túlról ütötte ki a labdát, amely a kapus térdéről végül így is a kapuba került, 1–1.

31. perc: Horváth Péter 22 méteres szabadrúgása után a berobbanó Lukács Raymond centikkel maradt le a labdáról.

27. perc: Ilyést lábát találta telibe a labda, aki szintén ápolásra szorult.

25. perc: Daróczit kellett ápolni, akit Kitl szabályos szerelése után maradt a földön.

A hivatalos nézőszám: 2230.

20. perc: Birtalan kevergetett a bal oldalon, Barczit szöktette, aki közelről lőtt, de Winter az alapvonalon túlra mentett.

17. perc: GÓÓÓL! Máris kapott mesteri labdát, megindult a félpályától, két védő kíséretében kissé kisodródva, 14 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt,1–0.

15. perc: Kitl Miklós cselezgetett a 16-oson belül, középre játszott, de a berobbanó társa nem érte el a labdát.

Paley123
Paley123

14. perc: Kulcsár Dávid buktatta Horváth Pétert, amiért kijárt a sárga.

5. perc: Barczi próbálkozás majdnem gólt eredményezett, a Kerület játékosa 13 m-es lövésébe az utolsó pillanatban léptek bele a védők.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bennmaradásért harcoló két csapat.

A fővárosiak jelenleg kiesésre állnak, de ha ma nyernek, akkor megelőzik eddig két ponttal többet gyűjtött vendéglátóikat. Az óbudaiak NB II-es tagságának megőrzéséhez viszont az is kell, hogy a Szolnok ne verje meg hazai pályán a Haladást, vagy a Csákvár otthon kikapjon az Ajkától.
A Békéscsaba sorsa a saját kezében van, amennyiben győz, ősztől is biztosan az NB II-ben marad, döntetlen esetén viszont figyelnie kell a Budaörs és a Szolnoki MÁV eredményét is.