A második félidőre hagyta a döntést a Békéscsaba a sereghajtó ellen

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.04.04. 16:50
A békéscsabai Szabó Péter (11) harcol meg a labdáért (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Az első félidőben még kimaradtak a békéscsabai helyzetek az október óta utolsó helyen álló Debreceni EAC ellen, ám a szünet után belőtt két gyors góllal eldöntötte a három pont sorsát a lila-fehér mezes hazai együttes a labdarúgó NB II 30. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DEBRECENI EAC 3–0 (0–0)
Békéscsaba,
Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Babinyecz, Bora, Horváth P. – Hodonicki (Kitl, 76.), Máris, Nagy S. (Styecz, 86.), Király P. (Farkas M., 70.), Szabó P. – Kovács Á. (Tóth P., a szünetben), Paudits (Lukács, 76.). Megbízott edző: Tököli Attila
DEAC: Zöldesi – Nagy Z. (Nagy K., 65.), Bényei B., Zachán, Papp – Kiss B. – Rezes (Nikitscher, 76.), Spitzmüller, Sárosi (Váradi, 88.), Kundrák N. – Orosz M. (Sidibe, 65.).Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző:
Bora (60.), Király P. (62.), Paudits (69.)
Tököli Attila:
– Már az első félidőben is megvolt a lehetőségünk arra, hogy eldöntsük a mérkőzést, de ez csak a másodikban sikerült. Ez ugyanolyan öröm, mintha az elsőben sikerült volna. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy öt perc alatt eldöntsünk egy meccset, utána pedig örömfoci van. Meg kellett dolgozni ezért a győzelemért, és a srácok mindent megtettek azért, hogy megnyerjük a mérkőzést.
Sándor Tamás:
– Hatvan percig jó teljesítményt tudtunk nyújtani annak ellenére, hogy a kezdőcsapatból csak nyolc ember tudott végig velünk edzeni a válogatott szünet alatt. Volt, aki csak szombaton csatlakozott a csapathoz, tehát nehéz helyzetben voltunk. Ha a legjobb csapatunkkal jövünk el, valószínű, hogy akkor is elveszítettük volna a mérkőzést, mentálisan ugyanis elég gyenge teljesítményt nyújtunk idegenben.

Az első pillanattól fogva támadólag lépett fel a Békéscsaba, az első tíz percben legalább három olyan helyzete is volt, amelyből gólt szerezhetett volna. Később kijött sündisznóállásából a DEAC, több alkalommal is eljutott az Előre kapujáig, ám vagy a magabiztosan védő Krnács Richárd, vagy a védelem tisztázott. Ha azonban a félidő közepén Rezes jobban koncentrál, könnyen bajba kerülhetett volna a házigazda. A játékrész hátralévő perceiben is iramos focit láttunk, de nem született gól.
.
Ha lehet, még nagyobb lendülettel kezdte a második negyvenöt percet a hazai együttes, nem is váratott sokáig az első találat, amit két perc múlva Király Patrik látványos szabadrúgásgólja követett. Nem kényelmesedett el a Csaba, és nem sokkal ezután az egész mérkőzésen nagyon aktív Paudits Patrik révén jött a harmadik találat. A sokkból nem tért magához a sereghajtó, a lilák pedig már nem tudtak újra eredményesek lenni, így 3–0 lett a vége.

20. Debreceni EAC30512424–60–3616

90+2. perc:Szigetvári játékvezető véget vetett a találkozónak. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc:Sidibe érdemelte ki a sárga kártyát reklamálásért.

90. perc:Két percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Kitl sarokrúgását követően Tóth Péter lőtt fölé egy kipattanó labdát.

88. perc: Változtattak a hajdúságiak is: Sárosi helyett Váradi László érkezett a pályára.

86. perc: Nagy Sándort Styecz Bence váltotta a csabaiaknál.

85. perc: Máris sárgult be színészkedésért.

82. perc: Kiss Bence akarta sarokkal becsapni a csabai kapust, sikertelenül.

79. perc: Csere a vendégeknél: Rezes jött le, Nikitscher Tamás fel.

76. perc: Kettős csere a Békéscsabánál: Paudits helyett Lukács Raymond, a Hodonicki helyett Kitl Miklós lépett pályára.

70. perc: A második gól szerzője, Király Patrik helyett Farkas Márk a pályán a hazaiaknál.

69. perc: Növelte előnyét a Békéscsaba! Horváth Péter adott nagyszerű labdát az üresen hagyott Márisnak, aki mellel levette, lőtt, Zöldesi kitenyerelte, de Paudits közelről a hálóba pofozta a labdát, 3–0.

65. perc:Nagy Zoltánt Nagy Krisztián, Orosz Marcellt Sidibe Ibrahima váltotta a vendégeknél.

62. perc: Újabb csabai találat! Király Patrik 22 méterről végzett el szabadrúgást, erős lövése a jobb kapufáról vágódott a bal sarokba, 2–0.

60. perc: Vezet a Békéscsaba! Király szöglete után Paudits csúsztatta meg a labdát, a berobbanó Bora közelről a hálóba passzolt,1–0.

46. perc: Cserélt a Békéscsaba, Kovács Ádám helyét Tóth Péter foglalta el.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

45. perc: Babinyecz rúgta meg Pappot, ezért sárga lapot kapott.

42. perc: Zachánon akadt fenn Máris, aki a földön maradt, de rövid ápolás után folytatta a játékot.

38. perc: Nagy Sándor bombázta rá mintegy 18 méterről, de Zöldesi elvetődve védett.

37. perc:Sárosi visszarántotta Szabót, ezért járt neki a sárga lap.

35. perc: Paudits tette át a bal oldalra a labdát, érkezett Király, aki fölé bombázta a labdát.

33. perc: A debreceni Orosz Marcell is besárgult.

29. perc: Hodonicki beadását húzta le a debreceni kapus.

24. perc: Király Patrik kapott sárga kártyát, mert megrúgta ellenfelét.

23. perc: Rezes próbálkozott 8 méterről tiszta helyzetben, de Krnács Richárd az utolsó pillanatban mentett.

20. perc: Paudits sarkazása után Máris iramodott meg, beadott, előbbi érkezett, majd lőtt, de a labda mellé ment.

18. perc: Paudits cselezte be magát a 16-oson belülre, lőtt, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, ám a játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt.

17. perc: Kundrák forgolódott a csabai 16-oson belül, de végül kihagyta a lehetőséget.

Paudits Patrik jól játszott, az ő nevéhez fűződik a csabaiak harmadik találata (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

15. perc: Horváth Péter
rúghatott a szabadrúgást a 16-os bal sarkáról, a labda alig kerülte el a felső lécet.

11. perc: Rezes rúgta meg Nagy Sándort, aki rövid ideig a földön maradt.

10. perc: Szabó Péter ívelte középre a labdát, ám az Zöldesi kapus zsákmánya lett.

4. perc: Horváth beadását követően Máris próbálkozott lövéssel, a labda alig kerülte el a debreceni kaput.

2. perc: Szabó Péter veszélyes beadását kirúgták a védők.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A békéscsabaiak elszántan készültek a mérkőzésre (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Mindkét csapat számára létfontosságú a három pont megszerzése. A 13. helyen álló békéscsabaiaknál az eddig megszerzett 36 pont még nem jelent garanciát arra, hogy bennmarad a csapat, de egy győzelemmel elindulhatna felfelé. Az utolsó helyen álló, 16 pontos DEAC-nak pedig azért, mert egy esetleges sikerrel még kaphatnának egy lendületet a bajnokság utolsó szakaszára.
A vendégeknél Székely Dávid sárga lapok miatt nem játszhat. A deac.hu közleménye szerint március 13-án legalább kilenc fő produkált pozitív COVID-19 tesztet, így az a fő kérdés, hogy hány labdarúgónak sikerült nagyobb probléma nélkül átvészelnie a kórt, valamint sportorvosi engedélyét visszaszereznie. A házigazdáknál Preisinger Sándor öt sárga cédulája miatt ezúttal csak a lelátóról szemlélheti az eseményeket, továbbra is sérültek és ebben az idényben már nem számolhatnak a csabaiak Hursán Györggyel, Gránicz Patrikkal, valamint nagy valószínűséggel Pilán Márkóval sem. Kasik Ákos és Pap Szabolcs sérülésekkel küzd, Mészáros Márk pályára lépése pedig még bizonytalan.
A DEAC elleni mérkőzésen újabb jubilánsa van az Előrének, ugyanis Király Patrik a 150. bajnoki mérkőzésén lép pályára lila-fehér mezben. 2013. augusztus 17-én a Tatabánya elleni 4–0-s találkozón játszott először Békéscsabán, és egí kétéves, Grosics Akadémiá-s kitérő mellett ez már a hatodik idénye Békéscsabán.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző nyolc fordulóban mindössze egy győzelmet arató Békéscsaba a 13. forduló óta folyamatosan utolsó helyen álló Debreceni EAC ellen.