Kétgólos hátrányból szerzett pontot a Szolnok

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.10.20. 17:50
A 6. fordulóból augusztus végén elmaradt mérkőzés pótlásán remekül kezdett a csákvári gárda, s az első félidőben el is dönthette volna a három pont sorsát. Nem tette, s erre ráfizetett, mert a második játékrészben a rendkívül akaratosan futballozó Szolnok megérdemelten egyenlített.
Hiába játszott jobban az első félidőben a sötét mezes Csákvár, nem tudta otthon tartani a három pontot (Fotó: Kricskovics Antal)

LABDARÚGÓ NB II

6.. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOLNOKI MÁV FC 2
2 (2–0)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Posztobányi (Koval, 10.), Dulló, Bencze M. – Mészáros D. (Molnár Rajmund, 64.), Corbu – Komáromi (Hosszú, 74.), Kártik (Mim, 64.), Torvund (Bakos Sz., 64.) – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
SZOLNOK:
Kovács P. – Molnár Róbert, Papp Sz., Szabó A., Tóth B., Kurdics – Földi (Tömösvári, 61.), Tisza K., Sipos Z. (Rokszin, 61.) – Vólent (Tóth L., 76.), Lakatos I. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Corbu (1–0) a 11., Komáromi (2–0) a 13., Vólent (11-esből, 2–1) az 51., Kurdics (2–2) a 84. percben
Mónos Tamás:– El kell ismerni, igazságos döntetlen született, pedig az első félidőben eldönthettük volna a meccset. A második játékrész már a Szolnoké volt és két pontrúgásból egyenlített.
Romanek János (az eltiltott Csábi József helyett): – Nem kezdtünk rosszul, de két elkerülhető góllal hátrányba kerültünk. A szünet után átvettük az irányítást és megérdemelten egyenlítettünk. Úgy gondolom, több volt ebben a meccsben, de azért az egy pont is pont.

Az első helyzet a Szolnok előtt adódott – Lakatos István közeli lövését bravúrral hárította Auerbach –, ám azt követően remek fél órát produkált a hazai gárda. Corbu, majd Komáromi gólja után Takács Tamás és Torvund Alexander is betalálhatott volna, ám mind a ketten elhibázták óriási lehetőségüket. A kimaradt ziccerekre a második félidőben ráfizetett a házigazda. A szünet után gyorsan szépített a Szolnok, majd a hajrában az egyenlítést is sikerült kicsikarnia. A látottak alapján a Tisza-partiak pontszerzése megérdemelt.

Kettő perc a hosszabbítás.

87. perc: Meccslabda? Mim a bal oldali alapvonalról pontosan gurított vissza, Molnár 8 méterről, középről lőtt, éppen Kovács kezébe.

84. perc:Rokszin jobb oldali szabadrúgás beívelését a középen nagy lendülettel érkező Kurdics a bal alsó sarokba fejelte, 2–2.

81. perc: Molnár Rajmund 20 méteres, jobb lábas lövése adott munkát Kovács kapusnak.

80. perc: Corbu indításával Molnár lépett be a tizenhatoson belülre, de az ötösön Szabó becsúszva bedobásra mentett.

77. perc: Tömösvári rúgott oda Dullónak, ez is sárga.

76. perc: Vólent helyére Tóth László érkezett a Szolnoknál.

74. perc: Komáromi helyére Hosszú érkezett az utolsó bő negyedórára.

70. perc:Komáromi két csellel lövőhelyzetet alakított ki magának, majd a jobbösszekötő helyéről, 25 méterről rásuhíntotta, Kovács öklözve mentett a bal saroknál.

A Szolnok erőszakos futballja nem ízlik a hazai együttesnek, s egyre inkább átveszi az irányítást a vendég alakulat.

66. perc:Koval kapott sárga lapot, miután ütközött Vólenttel.

64. perc: Hármat cserélt a hazai gárda: Kártik-Mim, Mészáros-Molnár Rajmund, Torvund-Bakos váltás.

61. perc: Kettős szolnoki csere: Földi helyére Tömösvári, Sipos helyére Rokszin érkezett.

A Szolnok a szépítő találata után most folyamatos szabálytalanságokkal tördeli a játékot.

57. perc:Földi csúnyán felrúgta Mészárost, megúszta egy sárga lappal…

56. perc: Komáromi a jobb oldali vonal mellől élesen kapura tekert egy szabadrúgást, Papp az utolsó pillanatban szögletre fejelte.

51. perc: Dulló lerántotta Vólentet az alapvonalnál, Barna játékvezető kis habozás után a tizenegyespontra mutatott. Vólent magabiztosan a bal sarokba lőtt 2–1.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés. Egyik csapat sem cserélt.

Szünet.

45. perc:Sipos Zoltán rátartott Bencze Márk lábára, jogos a sárga.

42. perc: Corbu indította a jobb oldalon Komáromit, a szélső a tizenhatos előterében pontosan tálalt a másik oldalon érkező Torvund el, aki azonban 14 méterről a léc fölé lőtt.

37. perc: Takács kapott egy pontos kiugratást a jobbösszekötő helyén, éles szögből keresztbe lőtte a labdát, a hosszún üresen tátongott az alsó sarok, ám Torvund épp hogy lemaradt ...

34. perc: Bencze a bal oldalról, jobbal középre lőtte a labdát, Kurdics röviden fejelte ki, Komáromi a tizenhatos jobb sarkáról a hosszú felső mellé bombázott.

33. perc: Tisza Kálmán félfordulatból, 18 méterről a léc fölé bombázott.

31. perc: Mészáros Dávid kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután akasztott Vólentet.

20. perc: Hihetetlen, hogy mi maradt ki? Torvund egy remekbe szabott esernyő-csellel becsapta a szögletzászlónál Molnárt, középre emelését Takács öt méterről kapásból kapura belsőzte, Kovács Péter azonban óriási bravúrral kitenyerelt a labdát!

A hazaiak fiatal védője, Posztobányi Patrik állkapocs-sérülést szenvedett, jelenleg még a mentőben ápolják.

13. perc: GÓL!!! Komáromi a tizenhatos jobb sarkáról befelé cselezett, majd ballal kilőtte a rövid alsót, 2–0.

11. perc:GÓL!!! Corbu a félpályánál labdát szerzett, remekül indította Torvundot, aki középre passzolt Kártikhoz. A hazaiak játékmestere visszatette az akciót kísérő Corbu elé, aki 16 méterről kilőtte a bal alsót, 1–0.

A csákvári Posztobányi Patrik már a mérkőzés elején állkapocs-sérülést szenvedett(Fotó: Kricskovics Antal)

10. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, a megsérült Posztobányi Patrikot Koval Viktor váltja.

7. perc: Lakatos István lépett a lesre váró védők mellett a jobb oldali vonal mellett, bevezette a labdát a jobbösszekötő helyén a tizenhatoson belülre, 10 méteres lövését Auerbach szögletre ütötte.

6. perc: Takács iramodott meg a felezővonaltól két szolnoki védő szorításában, ügyesen kitolta a labdát a balján érkező Torvund elé, aki egy állítás után 16 méterről kapura tekert, Kovács vetődve szögletre mentett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

Mindkét gárda egy, egy középső védőjét kénytelen nélkülözni a mai találkozón. A hazaiaknál Tányéros Ádám múlt vasárnap begyűjtötte ötödik sárga lapját, a szolnokiaknál pedig Kovács Olivért állította ki a játékvezető a legutóbbi fordulóban. A vendégeknél ráadásul Csábi József vezetőedző is csak nézőként lehet jelen a mérkőzésen, miután a Győri ETO ellen a játékvezető elküldte a kispadról.Helyette segítóje, Romanek János irányítja a kék-fehéreket az oldalvonal mellől.

A 6. fordulóban elmaradt mérkőzést pótolják ma este a csapatok. A nyáron felújított csákvári pálya átadásának csúszása miatt voltak kénytelenek augusztus végéről október 20-ra halasztani a felek az összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a vasárnap a Szegedet legyőző Csákvár az előző két meccsét elbukó Szolnok ellen.