A Nyíregyháza egy góllal nyerni tudott Ajkán

2021.05.16. 16:50
Csemer Gyuláék hiába küzdöttek nagyot, alulmaradtak hazai pályán (Fotó: Balogh Ákos/Veszprémi Napló)
Nagyot csatázott egymással az FC Ajka és a vendég Nyíregyháza a labdarúgó NB II 38. fordulójában. A hazaiak sokat támadtak, de egyetlen lehetőségüket sem tudták gólra váltani. A csereként beálló Hamed találata döntött.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARATCUS FC0–1(0–0)
Ajk
a, Ajkai Városi Sportcentrum, 1000néző. Vezette: Horváth Tibor (Horváth Zoltán, Ország Péter)
FCAJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer (Présinger, 78.) – Csizmadia, Tóth G., Szekér (Kenderes, 62.), Rétyi (Földi, a szünetben) – Nagy K. (Tóth B., 78.), Zsolnai (Stoiacovici, 78.).Vezetőedző: Kis Károly
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári – Svedjuk (Végső, 62.), Paku (Csilus Á., 90+4.), Farkas A.,Márkus, Szabó B. (Kalocsai, 90+4.) – Zamostny (Hornyák, 73.), Gresó (Hamed, 62.).Megbízott edző: Huszák Géza
Gólszerző: Hamed (64.)
Kis Károly:
– A mérkőzésről annyit, hogy szerettük volna ezt is megnyerni, de tudtuk, a Nyíregyháza kellemetlen stílusban játszó, jó csapat. Noha mi támadtunk többet, sajnos benne volt, hogy egy gólt szerez az ellenfél, és ez meg is történt, hiába próbáltunk meg mindent, nem tudtunk kiegyenlíteni. Az idényről annyit, hogy nagyszerű csapata van Ajkának, és úgy gondolom, fantasztikusak a mutatóink is. Nagyon sajnálom, hogy szurkolóink nem lehettek részesei minden sikerünknek.
Huszák Géza:– Az utolsó két győzelemben Gálhidi György munkája is benne van. Gratulálok a csapatnak, a végére, úgy gondolom, kiegyenesedtünk, és örömet tudtunk szerezni a szurkolóinknak. Gratulálok az Ajkának is a fantasztikus idényéhez.

Remek hangulat várta csapatokat vasárnap délután. A szurkolókat nemcsak a ragyogó napsütés vonzotta a stadionba, hanem az is, hogy lássák, miként zárja története egyik legjobb szezonját az FC Ajka. A Veszprém megyeiek korábban háromszor voltak negyedikek az NB II-ben, abban az időszakban, amikor még kétcsoportos volt a második vonal. Egy sikerrel és a Pécs pontvesztésével az Ajkának most volt esélye megszerezni az egycsoportos másodosztály negyedik pozícióját.

A Nyíregyháza persze nem akart asszisztálni az ünnephez, a vendégek veszélyesebben játszottak a találkozó elején. A folytatásban a hazaiak is egyre többször kerültek a rivális kapuja elé, de a helyzetek helyett inkább a küzdelem dominált. Az első félidőben nem született gól, ha pontozni kellett volna a játékrészt, szerintünk akkor is egál lett volna az állás.

A szünet után jobban futballozott az FC Ajka, nyomás alatt tartotta a Nyíregyházát. Betalálnia azonban nem sikerült a házigazdának, és ez meg is bosszulta magát. Hamed, ahogy pályára lépett, szinte egyből gólt lőtt (0–1), s ezt követően még inkább a kontrákra építhetett a Nyíregyháza.

A hazaiak szinte mindent egy lapra feltéve mentek előre, jöttek a beadások, a lövések, csak éppen az egyenlítés nem sikerült. A Nyíregyháza jól védekezett, és ennek köszönhetően mind a három pontot elvitte. Az FC Ajka így nem tudott előzni, maradt az ötödik helyen, de a klub történetében ez is kiemelkedő eredménynek számít.

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

90+5 perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. KÖSZÖNJÜK MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET!

94. perc: Paku helyett Csilus Ádám, Szabó B. helyett Kalocsai László a pályán.

88. perc: Tóth Barna lövése megy kapu mellé.

Beszorítja ellenfelét az Ajka, de egyelőre nincs eredménye az akcióknak.

78. perc: Hármas csere az Ajkánál: Nagy K. helyett Tóth Barna, Csemer helyett Présinger Ádám, és Zsolnai helyett Stoiacovici Dávid a pályán.

78. perc: Fejér jött ki jól, így védeni tudta Földi csúsztatását.

75. perc: Tar állította meg szabálytalanul Hamedet, a kontra megakadályozása mellett sárga lap lett a jutalma

73. perc: A volt ajkai Zamostnyt Hornyák Marcell váltja.

64. perc: GÓÓÓL!!! A most beállt Hamedet találta meg középen üresen Paku jobboldali beadása. A nyíregyházi játékos hat méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt, 0–1.

62. perc: Cserék: hazai oldalon Szekér helyére Kenderes Zoltán, a vendégeknél Gresó helyére Yasin Hamed, Svedjuk helyére Végső Előd érkezett.

61. perc: Szekér sárga lapos figyelmeztetést kapott, egy nyíregyházi kontránál szabálytalankodott.

59. perc: Kovács Nikolasz lőtt 15 méterről, középről, nem sokkal kapu fölé.

Most jobban futballozik az FC Ajka, folyamatosan nyomás alatt tartja riválisát.

54. perc: Nagy Krisztián bal oldali szabadrúgása után a labda eljutott a kapuig, Fejér védett.

46. perc:
Komoly hazai lehetőség mindjárt a játékrész elején, Csizmadia elől szedte fel a labdát Fejér. Az ajkai középpályás egyensúlyát veszítette, ezért nem érte el a labdát.

46. perc: Rétyi helyett Földi Botond folytatja az ajkaiaknál.

46. PERC: FOLYTATJUK!

Nem született gól az első félidőben, ha pontozni kellene a játékrészt, akkor is egálra hoznánk ki az állást. A Soroksár vezet Pécsen, tehát az Ajka előtt ott az előzés lehetősége.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

Papucsek ma kőkemény, és nem is mindig szabályos, de megúszta az első félidőt lap nélkül.

32. perc: Rétyi kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőt követően.

27. perc: Csizmadia futott el a jobb oldalon, beadása veszélyes volt, de felszabadítottak a védők.

21. perc: Zsolnai próbálkozott kissé kiszorított helyzetből, a jobb oldalról, Fejér könnyedén ölelte magához a labdát.

18. percben: Megint a jobb oldalról jött egy vendégbeadás, Gresó fejelt középen, nyolc méterről, a labda nem sokkal ment el a jobb felső sarok mellett.

15. perc: Zamostny a jobb oldalról okosan gurított vissza, a középen érkező Paku 14 méterről tüzelt, nem sokkal kapu fölé.

14. perc: Tar keveredett a vendégek kapuja elé, lövését blokkolták a nyíregyháziak.

7. perc: Gresó lőhetett jobbról kapura, miután egy indításnál bennragadtak a hazai védők, a labda jócskán a jobb kapufa mellé ment.

Szépen gyűlnek a szurkolók, egyelőre mintegy 500-an lehetnek a pálya körül.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még a negyedik helyre is esélyes Ajka a záró fordulóban a hetedik pozíciója megtartásáért küzdő Nyíregyháza ellen.