Gólra gól: győzelmet értek a gyorsan érkező ajkai találatok

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.08.14. 18:50
Hat gólt hozott a mérkőzés (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában az Ajka ismét egy újonccal, ezúttal a Kozármislennyel találkozott otthon. A változatos első félidő még döntetlennel zárult, de a hazaiak a második játékrészben eldöntötték a meccset, és 4–2-re nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

FC AJKA–HR RENT-KOZÁRMISLENY 4–2 (2–2)
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 1200 néző. Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Bede Tamás)
AJKA: Horváth Dániel – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Csemer – Kenderes Z. (Berzsenyi, a szünetben), Tóth G. (Görgényi, 90+1.) – Csizmadia Z. (Vogyicska Bálint, 58.), Dragóner F. (Gaál B., a szünetben), Doncsecz (Sejben V., a szünetben) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
KOZÁRMISLENY: Budzsáklia – Tölgyesi, Gál Sz., Füredi – Horváth Dániel, Kosznovszky – Vajda R. (Beke, 62.), Bartha L. (Puska, 78.), Vogyicska Balázs (Hampuk, a szünetben), Kirchner (Osei, 78.) – Kulcsár K. (Tóth Z., 68.).Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Vajda R. (0–1) a 10., Jagodics B. (1–1) a 20., Szarka Á. (11-esből, 2–1) a 22., Horváth Dániel (2–2) a 42., Szarka Á. (3–2) a 74., Gaál B. (4–2) a 77. percben
Kis Károly: – Látványos, változatos összecsapás volt. Az egyenlítő góljuk előtt volt egy nagy helyzetünk, ha azt értékesítjük, nyugodtabban vonulhattunk volna a szünetre. A második félidőben nagy nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, ami már gólokban is megmutatkozott.
Tóth László: – Az első félidőt követően joggal reménykedhettünk szebb befejezésben. Amíg szerzünk két remek gólt, és kapunk három gyermeteg gólt, addig sajnos ez a vége.

Csemer Gyula (13) és az Ajka fordítani tudott (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

Már a mérkőzés első helyzetéből betalált a Kozármisleny, Vajda Roland szép egyéni megoldás után a hazai kapuba lőtt (0–1). Szűk tíz percig örülhettek a vendégek, Jagodics Bence szöglet után a hálóba fejelt (1–1). Sem az örömre, sem a bánatra nem volt idő, ugyanis két perccel később tizenegyeshez jutott az Ajka, Szarka Ákos kíméletlenül értékesítette (2–1).

A gyors fordítás kicsit meg is zavarta a Kozármislenyt, de a kapufa megmentette a Baranya megyeiket, így nem nőtt tovább a hátrányuk. A játékrész vége pedig ismét a vendégeké volt, amit ki is használtak, miután Horváth Dániel távolról bevette a zöld-fehérek kapuját – történetesen névrokonáét, Horváth Dánielét (2–2).

Nem hozott annyi izgalmat és gólt a második félidő első 20 perce, mint amire sokan számítottak az első játékrész alapján, kevés helyzetet, de kiegyenlített játékot láthatott a közönség. Aztán felpörgött az Ajka, és ugyan a távoli lövésekkel nem volt szerencséje, máshogy sikerült betalálni. Előbb Szarka Ákos fejelt közelről a vendégkapuba (3–2), majd három perccel később Gaál Bálint talált be lesgyanús körülmények között. 4–2

A hideg zuhany után a kettős csere ellenére sem sikerült váltania a kozármislenyi csapatnak, amely a hajrában már nem tudott helyzeteket kidolgozni. Két góllal nyert tehát az Ajka, amely összességében megérdemelt győzelmet aratott, így a múlt heti, mosonmagyaróvári vereség után a másik újonc már nem tudta megtréfálni Kis Károly csapatát.

20. Dorogi FC333–11–80

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, az Ajka legyőzte a Kozármislenyt! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Még egy csere a hazaiaknál, Tóth Gergely helyén Görgényi Dávid.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

Csendesen csordogál a mérkőzés az utolsó percekben.

79. perc: A vendégek részéről Horváth Dániel faultolt, amiért sárga lapot mutatott fel neki a játékvezető.

78. perc: Kettős csere a Kozármislenynél, Bartha László és Kirchner György jön le, Puska Péter ésClinton Oseiáll be.

Hozzá kell tenni, erősen lesgyanús körülmények között lőtt a hálóba Gaál Bálint.

77. perc: ÚJABB GÓL! KETTŐVEL VEZET A HAZAI CSAPAT! Szarka ugratta ki Vogyicskát, aki középre tette, és az ott álló Gaál Bálint 5 méterről, fordulásból a bal alsóba kotorta a labdát! 4–2

Szarka Ákos (fehérben) kétszer vette be a kozármislenyi kaput (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

74. perc: GÓL! VEZET AZ AJKA! Berzsenyi bal oldalról lögybölte be a labdát, Szarka tisztán fejelhetett 5 méterről, és a rövidről elmozduló kapus helyére, a jobb alsóba bólintotta a labdát! 3–2

71. perc: Tóth Gergely tűzte rá 25 méterről, de labdája egy méterrel fölé szállt.

68. perc: Változtatás a vendégeknél, Kulcsár Kornél helyén Tóth Zoltán.

67. perc: Vogyicska Bálint lőtte rá 20 méterről, de nagyjából két méterrel a jobb alsó mellett suhant el a labda.

65. perc: Berzsenyit borította fel Füredi, amiért besárgult.

62. perc: Csere a vendégeknél is, Beke Péter áll be Vajda Roland helyére.

58. perc: Hazai csere, Vogyicska Bálint érkezik Csizmadia Zoltán helyére. A testvércsata ugyebár elmaradt, mivel a pályára lépő ajkai játékos öccse, Balázs nem jött ki a második félidőre.

52. perc: Ez többet ígért! Berzsenyi tette le lövésre a labdát Csizmadiának, aki 14 méterről tisztán lőhetett, de rosszul talált el, így a labda méterekkel fölé szállt.

47. perc: Kulcsár tekert kapura egy szabadrúgást a tizenhatos bal sarkától, Horváth Dániel pedig inkább kiöklözte a kapu jobb oldalába tartó labdát.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Négy csere a szünetben. Kis Károly három helyen változtat, nem folytatjaKenderes Zoltán, Dragóner Filip és Doncsecz Levente, beáll Berzsenyi Kevin, Gaál Bálint és Sejben Viktor. Vendégoldalon Vogyicska Balázst váltja Hampuk Ádám.

Fordulatos és izgalmas első 45 percet láthatott a közönség, az iramra és a helyzetek mennyiségére nem lehet panasz. A döntetlennek jelen pillanatban inkább a vendégek örülhetnek, hiszen nem sokkal a szünet előtt sikerült egyenlíteniük.

Versenyfutás a labdáért (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

45+1. perc: Vége az első játékrésznek! Négy gólt hozott ez a félidő.

45: perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: Kulcsár vállalkozott lövésre 22 méterről, és a labda nem sokkal suhant el a bal alsó mellett!

43. perc: GÓL! ÚJRA EGYENLŐ AZ ÁLLÁS!Horváth Dániel tűzte rá 30 méterről, és kilőtte a bal alsó sarkot! 2–2

40. perc: Szűcs kapott sárga lapot egy buktatásért.

37. perc: Vajda tört be jobbról a tizenhatoson belülre, majd 8 méterről megcélozta a hosszút, ám a labda egy-két méterrel elkerülte a kaput.

34. perc: Vajda jobb oldali vendégszöglete után Horváth Dániel csúsztatott a röviden, amit a hazaiak kapusa, Horváth Dániel csak kiütni tudott, de felszabadítottak a védők.

Az eset után a vendégek kapusát kellett ápolni, de folytatni tudja a játékot.

30. perc: KAPUFA! Csemer bal oldali szöglete után Tar lőtte kapura a labdát 10 méterről, ami a lécen csattant, majd a kipattanót Tóth Gergely fejelte rá közvetlen közelről, és ugyan ezt Budzsáklia bravúrral védte, ez már nem számított, mert az asszisztens lesen látta a fejelő játékost.

22. perc: GÓL! MÁR ELŐNYBEN AZ AJKA! A büntetőt Szarka higgadtan, ballal a jobb alsóba lőtte! 2–1

21. perc: A vendégjátékos, Gál sárga lapot kapott a szabálytalanságért.

21. perc: TIZENEGYESHEZ JUT A HAZAI CSAPAT! Egy bedobás után Szarka kapta a labdát, aki megpróbált lefordulni védőjéről, de Gál visszahúzta, a játékvezető egy kicsit kivárt, majd pedig büntetőt ítélt!

20. perc: GÓL! EGYENLÍT AZ AJKA! Doncsecz jobb oldali szögletére érkezett Jagodics, és 6 méterről a jobb alsóba fejelt! 1–1

19. perc: Nagy helyzet! Csizmadia jobb oldali beadására érkezett Dragóner, aki 13 méterről kapásból lőtt, de a labda elgurult a jobb kapufa mellett!

Nagyjából 1200 néző tekinti meg a mérkőzést a helyszínen.

10. perc: GÓL! VEZET A VENDÉGCSAPAT A MECCS ELSŐ HELYZETÉBŐL! Kirchner indította a tizenhatosától a saját térfeléről induló Vajdát, aki a hazai büntetőterületen belülre érve kicselezte a visszaérő Tart, majd 12 méterről ballal a jobb alsóba lőtt – a labda a kapufát érintve pattant be a hálóba! 0–1

Az Ajka tiszta fehérben, míg a Kozármisleny bordó szerelésben játszik ezen a találkozón.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

A találkozó kezdete előtt a csütörtökönelhunyt, 56-szoros válogatott Tóth Józsefre emlékeztek meg a jelenlévők.

A bemelegítés egy pillanata (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

ELŐZMÉNYEK

„Természetesen izgatott vagyok a találkozó miatt, hogy a testvérem ellen léphetek pályára, hiszen felnőttmérkőzésen még nem játszottunk egymással vagy egymás ellen. Örülök, hogy vasárnap összecsaphatunk – nyilatkozta Vogyicska Balázs, a Kozármisleny játékosa klubjaközösségi oldalán, akinek a bátyja, Bálint az aktuális ellenfél csapatát erősíti. – Nem készülök másképp erre a találkozóra sem, mint a többire, bízom benne, hogy a csapat számara sikeresen végződik az összecsapás.”

„Csapatként és egyénileg is jó teljesítményre lesz szükség – mondta a mérkőzésről Kenderes Zoltán, az Ajka középpályása klubjahonlapjának. – Szeretnénk olyan játékot produkálni, mint az első fordulóban. Úgy gondolom, ha ez sikerül, akkor meg fogjuk nyerni a találkozót.”

Ellentétesen kezdte a két csapat a szezont, ennek ellenére ugyanúgy három ponttal állnak. Az Ajka magabiztosan, 3–0-ra verte otthon a Budafokot, viszont a Kozármislenyhez hasonlóan szintén újonc Mosonmagyaróvár otthonában 2–1-re kikapott. A Baranya megyei együttes eközben Soroksár szenvedett 3–1-es vereséget, majd hazai pályán 3–1-re verte a Tiszakécskét.

2007 és 2014 között mindkét gárda megszakítás nélkül volt az NB II-es mezőny tagja, ahol a 14 mérkőzésből hat ajkai győzelem, négy kozármislenyi siker és négy döntetlen született.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két kör után egyaránt három ponttal álló Ajka és az újonc Kozármisleny.