NB II: a háromgólos előny is kevés volt a Sopronnak

2016.05.06. 21:00
A Sopron háromgólos előnyt szerzett a Csákvár vendégeként a labdarúgó NB II 26. fordulójának pénteki mérkőzésén, ám hiába játszott több mint egy félidőn át emberelőnyben, végül be kellett érnie a 3–3-as döntetlennel.

Az első félidőben a csákváriak kétszer is eltalálták a kapufát (a 15. percben Oldal Tibor, a ráadásban Makrai Gábor lövése csattant a lécen), gólt azonban a vendégek értek el: egy csákvári labdavesztés után Grabant Bence visszagurított labdáját Rácz Barnabás lőtte a hálóba (0–1).Rácz Barnabás lőtte a hálóba (0–1).

Az első félidő hajrájában az ellenfelére nyújtott lábbal rácsúszó Nyilasi Bálint piros lapot kapott, és a fordulás után a Sopron gyorsan kihasználta az emberelőnyt: egy kontra végén Zamostny Balázs lőtt a bal sarokba (0–2).

Kilenc perccel később Zamostny büntetőből a lécre lőtt, de Kapacina Valér résen volt, bevágta a kipattanót (0–3).

A folytatásban Makrai újabb kapufával jelezte, hogy a Csákvár nem törődött bele a vereségbe, és hamarosan jöttek a gólok is: a 73. percben Molnár Csaba büntetőből szépített (1–3), három perccel később Makrai akcióból talált a kapuba (2–3).

A 84. percben az egyenlítő gól is megszületett: Racskó Roland beadását az őrizetlenül felejtett cserejátékos, Szalai Tamás közelről a hálóba lőtte (3–3).

NB II, 26. FORDULÓ, pénteki mérkőzés

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOPRONI VSE 3–3 (0–1)
Csákvár, 400
néző. V: Molnár Attila (Lémon Oszkár, Kepe Arnold)
CSÁKVÁR: Gróf – Fényes, Racskó, Dulló (Bartos, 54.), Spandler – Bakos Sz. (Molnár T., 38.) Nyilasi B. – Molnár Cs., Kocsis G., Oldal (Szalai T., 62.) – Makrai. Vezetőedző: Toldi Gábor
SOPRON: Heinrich – Maráczi, Jancsó, Jovetics, Szabó L. – Holdampf, Kapacina V. – Grabant B. ( Tihanyi, 62.), Rácz B. (Deme, 67.), Baracskai (Sifter T., 80.) – Zamostny. Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Rácz B. (0–1) a 25., Zamostny (0–2) az 52., Kapacina V. (0–3) a 61., Molnár Cs., (11-esből, 1–3) a 73., Makrai (2–3) a 76., Szalai T. (3–3) a 84. percben
Kiállítva: Nyilasi B. (nyújtott lábbal rácsúszott Rácz Barnabásra) a 40. percben
Toldi Gábor:
– Az első tíz perc után három góllal kellett volna vezetnünk, ehelyett a kiállítást követően a Sopron került jelentős előnybe. Óriási hajrát nyitottunk, mentális és fizikai erőnket bizonyítja, hogy tíz emberrel is képesek voltunk az egyenlítésre.
Supka Attila: – Így nem lehet meccset döntetlenre adni. Háromgólos vezetésünk után még volt ziccerünk, de nem tudtuk lezárni a találkozót. Sajnos van olyan fiatalunk, aki semmit sem tud hozzátenni a játékunkhoz.

1. Gyirmót FC Győr 25 17 5 3 45–18 +27 56
2. Kisvárda 25 12 7 6 52–28 +24 43
3. ZTE FC 25 13 3 9 42–28 +14 42