NB II: „A csapatom az öltözőben sír, és ilyeneket kell hallgatnia...”

2018.11.12. 19:54
A labdarúgó NB II 17. fordulójában Hursán György és Urbin Péter góljával a Békéscsaba az 57. percben már 2–0-ra vezetett a Soroksár otthonában, de a XXIII. kerületiek a 86. és a 87. percben szerzett találattal döntetlenre mentették az összecsapást. Boér Gábor, a csabaiak vezetőedzője feldúltan értékelt a klub honlapján, és visszautasította, hogy „bizonyos emberek egy b betűs szót emlegetnek a meccs után”.

Felháborítónak tartom, és visszautasítom, hogy bizonyos emberek egy b betűs szót emlegetnek a meccs után – mondta a klub honlapján Boér Gábor. A csapatom az öltözőben sír, a játékosok szívüket-lelküket kitették a pályára, apait-anyait beleadtak, és akkor ilyeneket kell hallgatniuk a nézőtérről, és ilyeneket kell olvasniuk a közösségi médiában. Amikor egy igen jó csapat otthonából ponttal távozunk, nem értem, hogy miért kell ilyen megjegyzéseket kapnunk?! Sajnos az ilyen történések el is veszik a kedvemet az egésztől, és nem is tudom hova tenni, érthetetlennek tartom, de nem fogok szó nélkül elmenni mellette. Ezek a srácok dicséretet érdemelnek, nem szidalmat és ilyen szavakat!”

„A történelemben nemegyszer volt már ilyen, hogy két gólt kapott egy csapat pár perc alatt, nagyon sajnáljuk. Tudjuk, hogy egy megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből, de nem azért, mert akartuk, hanem mert sokan gyakorlatilag a térdükön járnak. Nem tudunk úgy frissíteni, ahogy kellene, a hetek alatt, a mérkőzések alatt ugyanazok az emberek játszanak folyamatosan. Megint két kényszerű cserét kellett végrehajtanom, így bele kellett nyúlni a mérkőzésbe. Sok olyan tényező volt, ami a végeredményhez vezetett, de nyolcvanhét percig nagy taktikai fegyelemmel fociztunk, és tökéletes meccset játszottunk. A fiúk hétről hétre mindent elkövetnek azért, hogy kiszolgálják a szurkolókat, és ezt kell hallaniuk bárkitől is, ez visszataszító és felháborító.”

Boér nyilatkozatában nyilvánvalóan arra utalhatott, hogy többen bundát kiáltottak a találkozó után, de a fiatal tréner mondatait némiképp árnyalja, hogy a Nemzeti Sport Online értesülései szerint a mérkőzést végignéző szurkolók nem kiabáltak ilyesmit a pályára, ők a játékvezető tevékenysége miatt morgolódtak csak, és ezt tudtára is adták Pillók Ádámnak.

Úgy tudjuk, hogy körülbelül 30 békéscsabai drukker volt kint az összecsapáson, ők természetesen csalódottak voltak a végeredmény miatt, de a „b betűs” szó nem hangzott el az ő szájukból sem. További érdekesség, hogy Boér a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón sem beszélt az állítólagos bundáról, kizárólag a mérkőzést értékelte.

A legnagyobb közösségi oldalon azonban néhány drukker nemtetszésének adott hangot, egy hozzászóló a klub oldalának mérkőzés alatti egyik posztjához azt írta, hogy „Csak lehoztátok úgy, hogy nehogy feljutó helyre kerüljetek”, illetve egy másik azt nem érti, hogy hogyan lehet egy nyert meccset két perc alatt döntetlenre hozni – szerinte „ez a Békéscsaba”.

Boér Gábor egyébként már korábban is hangot adott felháborodásának, a Tiszakécske elleni bajnoki után azt kérdezte, hogyan fordulhat elő az, hogy a kispadjukat leköpködik, szotyival dobálják és inzultálják.

A Békéscsaba a Soroksár elleni 2–2-es döntetlen után 32 ponttal az NB II 3. helyén áll.

EMLÉKEZTETŐ
LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (0–1)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Pillók Ádám (Becséri Gergely, Kepe Arnold)
SOROKSÁR: Kovács D. – Gárdos, Dvorschák, Valencsik, Bor – Lőrinczy, Derekas (Pál A., 61.), Gyömbér, Tamási Zs. (Albert Á., 69.), Kundrák (Kovács D., 76.) – Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA: Ladislav – Nagy S., Viczián, Szélpál, Zahorán – Szalai D. (Mészáros M., 83.), Hursán, Király P. (Mezei Sz., 78.), Lustyik (Szinanovics, 89.), Szatmári I. – Urbin. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Hursán (0–1) a 39., Urbin (0–2) az 57., Bor (1–2) a 86., Kovács D. (2–2) a 87. percben
Lipcsei Péter: – Kiegyenlített mérkőzés volt, minden egyes pontnak értéke van. Óriási dolog, hogy három perc alatt tudtunk két gólt szerezni.
Boér Gábor: – Fáj a végeredmény, fáradtan érkeztünk, sok volt a hiányzónk. Már elhittük, hogy megvan a győzelem, azonban az utolsó pillanatokban kicsúszott a három pont a kezünkből.