Most már biztos: az MTK visszajutott az élvonalba!

2018.04.29. 14:54
Az MTK a Gyirmót legyőzésével visszajutott az élvonalba (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában az MTK egy góllal legyőzte a vendég Gyirmótot, és ezzel eldőlt, hogy Feczkó Tamás együttese a hátralévő mérkőzések eredményétől függetlenül a következő idényt újra az élvonalban kezdheti. A játéknap szabolcsi rangadóján a második helyezett Kisvárda hazai pályán 0–2-ről mentett pontot a dobogóért küzdő Nyíregyháza ellen. A kiesés elől menekülő  Budafok a régi-új edző, Tóth Bálint irányításával parádés győzelmet aratott Csákváron. A tavasszal gyengélkedő, nagy múltú csapatok csatáját a ZTE nyerte a Dorog ellen. A zalaiak ezzel elléptek a kiesőzónából.

A forduló nyitó mérkőzésén a Kisvárda hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Nyíregyházával. Az első játékrész a vendégeké volt, akik Dragóner Filip fejesével, majd Csilus Tamás távoli lövésével kétgólos előnyhöz jutottak. Érdemes megemlíteni, hogy mindkétszer Pekár László adta a gólpasszt. A szünet után feljavult a Kisvárda, s előbb Horváth Zoltán révén szépített, majd hét perccel a vége előtt a csereként pályára küldött Lukács Raymond beadását követően Farkas Márk öngóljával ki is egyenlített. A hajrában mindkét csapatnak volt még helyzete, – a Nyíregyházának kettő is – de több gól már nem esett, így maradt a döntetlen.

A listavezető MTK Kulcsár Tamás góljával győzte le a pesti fellépés előtt 11 mérkőzésen át veretlen Gyirmótot. A találathoz az is kellett, hogy a kisalföldiek kapusa, Rusák Edvárd hatalmasat hibázzon. A fővárosiak támadója, Lencse László 20. góljáért hajtott ebben a bajnokságban, ám akarata görcsösségbe torkollott, hiszen még büntetőből sem volt képes betalálni… A Gyirmót mindössze két kapufáig jutott, előbb Nagy Patrik, majd Kiss Máté találta telibe a lécet.

A nap meglepetésgyőzelmét a Budafok aratta, amelynek kispadján néhány hónapos szünet után ismét Tóth Bálint ült. A XXII. kerületiek Kokenszky Norbert triplájával a félidőben már három góllal vezettek a Csákvár ellen. Bár a fordulást követően a vendéglátók összekapták magukat, a Budafok pedig Filkor Attila piros lapja miatt tíz főre fogyatkozott, a Csákvárnak már csak a szépítésre futotta. A Budafok két vereség után tudott újra nyerni, de továbbra is kieső helyen áll.

Nagyot harcolt a Siófok, amely 0–1-ről nyert a Budaörs ellen, s ez volt a forduló egyetlen fordítása. Czvitkovics Péter tizenegyesével már a 3. percben előnyhöz jutott Bognár György együttese, a Balaton-partiak azonban szünet után hat perc leforgása alatt kétszer is betaláltak Demjén Patrik kapujába. A hét nap alatt 7 pontot gyűjtött Siófok ezzel a diadallal a 11. helyre lépett előre a tabellán.

A Békéscsaba hazai pályán Urbin Péter góljával 1–0-ra megverte a Vácot, s mivel vetélytársa, a Nyíregyháza döntetlent játszott, így a lila-fehérek felugrottak a dobogó harmadik fokára, s két pont az előnyük a Szparival szemben.

Az alsóházi ütközetek közül a szurkolók nagyon várták a Zalaegerszeg–Dorog összecsapást, mert a tavaszi halvány produkció miatt mindkét együttes edzője alatt ingott a kispad. A találkozót kieső pozícióból kezdő zalaiaknál a vezetők ultimátumot kaptak Ágoston Zoltán vezérigazgatótól, miszerint csak akkor tarthatják meg állásukat, ha legyőzik a Pest megyei együttest. Végül a Zetének sikerült megszakítania hétmeccses, március 25. óta tartó nyeretlenségi sorozatát, és így jelenleg az utolsó, még éppen bennmaradó helyet birtokolja az egykor szebb napokat látó kék-fehér gárda. A Dorog viszont egyre lejjebb csúszik, s immár a 16.

A Szeged 2011 2–0-s vezetésről szórakozta el a meccset a sereghajtó Soproni VSE otthonában, ezért egy helyet visszacsúszva ismét kieső pozícióban tanyázik.

Az alföldi rangadón a Cegléd magabiztosan verte a Szolnokot, a vendégcsapat sorozatban hatodik vereségét gyűjtötte be, és már csak a 13. a tabellán.

Az ETO a hajrában tudott felülkerekedni a Soroksáron, Mosonmagyaróváron pedig gól nélküli döntetlennel végződött a Kazincbarcika vendégjátéka. Ez utóbbi eredménynek inkább a borsodiak örülhetnek.

LABDARÚGÓNB II
32. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1384 néző. Vezette: Nagy Róbert (Bornemissza Norbert, Márkus Péter)
MTK: Szentpéteri – Katona M., Balogh B., Gengeliczki, Deutsch – Borbély – Vass P. (Bori, 89.), Kanta J. (Vass Á., 76.), Schäfer, Kulcsár T. (Gera D., 68.) – Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás
GYIRMÓT: Rusák – Áchim Z. (Czár, 56.), Lázár, Szilvási, Présinger – Kiss M., Varga P. (Szalánszki, 84.) – Villám, Nagy P. (Horváth R., 56.), Sandal – Paku. Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Kulcsár T. (1–0) a 25. percben
Feczkó Tamás:
– Örülök a győzelemnek, sok helyzetet dolgoztunk ki, mégis egy szerencsés góllal nyertünk. Ezzel együtt gratulálok játékosaimnak, hat fordulóval a bajnokság vége előtt visszajutottunk az NB I-be.
Szepessy László: – Nyílt mérkőzésen teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk az NB I-be visszakerülő MTK-nak. Sok sikert kívánok ellenfelünknek az első osztályban.

ZTE FCDOROG 2–1 (1–0)
Zalaegerszeg, 2130
néző. Vezette: Németh Ádám (Pápai Zoltán, Legeza László)
ZTE: Kovács Z. – Polényi, Króner, Devecseri, Lencsés (Horváth K., 76.) – Nagy T., Hudák – Babati (Patvaros, 85.), Vernes (Fodor Á., 85.), Bedi, Ekker. Vezetőedző: Artner Tamás
DOROG: Vajda – Szalai, Csapó, Bora, Németh Á. (Kovács D., a szünetben) – Faragó, Nagyházi – Tomás, Szellák (Simon A., 75.), Szedlák (Sitku, 61.) – Városi. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Króner (1–0) az 5., Vernes (2–0) a 49., Bora (2–1) a 79. percben
Artner Tamás: – Nagy nyomás alatt futballoztunk, az ellenfél tizenhatosáig nem is volt problémánk. Voltak olyan időszakok, amikor jól teljesítettünk, a végén viszont ismét gondjaink akadtak. Sikerült rendezni a sorokat, miután átálltunk a három belső védős játékra. A sikerhez sokat hozzá tett lelkes szurkolóink buzdítása.
Schindler Szabolcs: – Nagyon rosszul kezdtünk, sokat hibáztunk. Kapkodtunk, gólt kaptunk, aztán a hatodik meccsen a hatodik büntetőket is megkaptuk… A második félidőben volt egy jó tizenöt percünk. Sajnos, itt meg egy méterről sem tudtunk a kapuba találni.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–KAZINCBARCIKA 0–0
Mosonmagyaróvár, 600
néző. Vezette: Pillók Ádám (Szabó Péter, Kulman Tamás)
MOSONMAGYARÓVÁR:
Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirulisz, Katona – Zsirai, Bakos (Vágó, 72.) – Bartos – Lőrinczy (Kapacina, a szünetben), Eszlátyi – Kulcsár (Winkler A., 80.). Vezetőedző: Várhidi Péter
KAZINCBARCIKA:
Somodi – Tóth Sz., Heil Belényesi, Süttő – Palmes – Mikló, Kovács O. (Bene, 80.), Sigér (Gábor, 68.), Kanalas (Murai, 68.) – Kristófi. Vezetőedző: Koleszár György
Várhidi Péter:
– Nagyon fásultak voltunk. Ettől függetlenül küzdelmes mérkőzést játszottunk, mindkét csapatnak megvoltak a meccslabdái. Igazságos eredmény született.
Koleszár György:
– A helyzetek alapján nyernünk kellett volna, ettől függetlenül gratulálok a csapatnak a masszív játékához.

SOPRONI VSESZEGED 2011-GA 2–2 (0–1)
Sopron, 350
néző. Vezette: Horváth Tibor (Szalai Balázs, Kovács Gábor)
SOPRON: Kunsági – Koronczai (Szőke, 58.), Czingráber, Sifter, Varga R. (Tóth M., 30.) – Kővári, Hadházi (Kitl K., 67.), Gyürki, Harangozó – Batizi-Pócsi, Horváth P. Szakmai igazgató: Bekő Balázs
SZEGED: Aleksic – Achim, Papp F., Farkas, Gergényi – Szabó P., Germán, Horváth A., Corian – Zádori (Tóth L., 68.), Zsivanovics (Zabari, 73.). Vezetőedző: Őze Tibor
Gólszerző: Zsivanovics (0–1) a 28., Szabó P. (0–2) a 48., Horváth P. (1–2) a 71., Batizi-Pócsi (2–2) a 72. percben
Bekő Balázs: – A csapat a jelenlegi helyzetében szívvel-lélekkel játszott. Ha kicsit okosabbak vagyunk, nyerhettünk volna. Megemelem a kalapom a fiúk előtt.
Őze Tibor: – Biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Az első félidőben jobban játszottunk, a másodikban sajnos visszaestünk.

CEGLÉDI VSESZOLNOKI MÁV FC 3–0 (2–0)
Albertirsa,
Ecsedi László sporttelep, 450 néző. Vezette: Kovács Gergely (Csatári Tibor, Kormányos II Gábor)
CEGLÉD:
Mursits – Wild (Nánási, 57.), Albert I., Preklet, Farkas András – G. Bíró, Nyilas E. (Sándor I., 65.) – Damásdi (Ágoston D., 70.), Hujber, Szilágyi P. – Asztalos D. Vezetőedző: Klausz László
SZOLNOK:
Gazsi – Kenderes, Balogh M., Horgosi, Molnár R. – Farkas Aurél, Bonivárt – Nyerges (Földi M., 65.), Pantovics (Olasz D., a szünetben), Pintér N. (Kánya N., 80.), Jasarevic. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző:
Szilágyi P. (1–0) a 25., Balogh M. (öngól, 2–0) a 29., Damásdi (3–0) a 61. percben
Kiállítva:
Bonivárt (második sárga lap után) a 64. percben
Klausz László:
– Nagyon örülök az újabb győzelmünknek. Nagyon taktikusan játszott a csapat. Az első félidőben kihasználtuk a lehetőségeinket, a második félidőben folytattuk a stabil védekezésünket.
Balogh Pál:
– Gratulálok a hazai csapatnak. Jól futballoztak, megérdemelten nyertek. Nekünk pedig minél hamarabb be kell gyűjtenünk a bennmaradásunkhoz szükséges pontokat, de ehhez sokkal jobb játékot kell nyújtanunk.

BFC SIÓFOK–BUDAÖRS 2–1 (0–1)
Siófok, 400
néző. Vezette: Oláh Gábor (Iványi István, Kepe Arnold)
SIÓFOK:
Balajcza – Lénárt, Fehér Zs., Lorentz, Hidvégi – Gál, Petneházi (Lázár Zs., 90.) – Bévárdi, Elek (Balázs, 77.), Nemes – Vólent R. (Berde, 66.). Vezetőedző: Varga Attila
BUDAÖRS:
Demjén – Fényes, Kékesi, Tányéros, Medgyes (Bakos Sz., 30.) – Lengyel (Palincsár, a szünetben), Csobánki (Marquez, 69.) – Sajbán Miklós, Czvitkovics, Sajbán Máté – Adamcsek. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző:
Czvitkovics (11-esből, 0–1) a 3., Elek (1–1) a 47., Vólent R. (2–1) az 55. percben
Varga Attila:
– Ellenfelünk úgy érkezett, hogy nincs vesztenivalója, nekünk viszont muszáj volt győznünk. A játékosaim átérezték ezt, a fordítás után még volt néhány százszázalékos helyzetünk, amelyekből, ha betalálunk, kivégzés lehetett volna a vége. A játékkal és az eredménnyel is elégedett vagyok.
Bognár György:
– Gratulálok a Siófoknak, megérdemelten nyert. A mai meccs alapján úgy éreztem, hogy a mi csapatunknál már véget ért a szezon.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–VÁC FC 1–0 (0–0)
Békéscsaba, 1123
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA:
Ribánszki – Kiss L., Szélpál N., Mészáros M. (Babinyecz, 64.) – Nagy S. (Urbin, 46.), Nagy I., Lustyik, Szatmári I. (Gránicz, 64.) – Viczián, Birtalan B, Gyurján. Vezetőedző: Boér Gábor
VÁC:
Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Görgényi, Major M. – Szekszárdi – Tóth G., Durso (Balajti, 46.), Gulyás M. (Búrány, 46.), Varga Sz. (Borvető, 82.) – Zsolnai. Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző:
Urbin (1–0) a 64. percben
Boér Gábor:
– Örülök a győzelemnek, de a mutatott teljesítménynek nem, mert bőven maradt bennem hiányérzet. A vendégek igyekeztek lassítani a játékot a pontszerzés reményében, és ebbe mi belealudtunk. De annak örülök, hogy tartjuk a harmadik helyünket a tabellán.
Nagy Tibor:
– Bár kikaptunk, elégedett vagyok a csapattal. Megszerveztük a védelmünket, ami jól működött de a támadásoknál hiányérzetem maradt. Végül abból kaptuk a gólt, hogy elnéztünk egy mélységi indítást. Ez már jobb teljesítmény volt, mint a szerdai produktumunk.

ETO FC GYŐRSOROKSÁR SC 2–0 (0–0)
Győr,
ETO Park, 1200 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Király Zsolt, Kis Zoltán)
GYŐR:
Szatmári Z. – Kovács K., Vadász V., Debreceni A., Rokszin – Bagi – Szántó R. (Szabó L., a szünetben), Tajthy (Magasföldi, 75.), Szatmári L., Szimcsó – Zamostny (Erdélyi, 61.).Vezetőedző: Szentes Lázár
SOROKSÁR:
Kovács D. – Gárdos, Gyepes (Derekas, 65.), Valencsik, Fülöp – Huszák – Csernik, Gyömbér, Tamási Zs. (Popov, 80.), Lakatos I. – Kundrák (Albert Á., 61.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Magasföldi (11-esből, 1–0) a 78., Magasföldi (2–0) a 86. percben
Szentes Lázár:
– A mai tipikus hazai mérkőzésünk volt, ugyanis nagy erőket kellett mozgósítanunk, hogy feltörjük ellenfelünk jól záró védelmét. Nehéz mérkőzés volt, de szerencsére a végjátékból mi jöttünk ki jobban. Külön örülök a csereként beálló Magasföldi József gólérzékenységének.
Lipcsei Péter:
– Döntetlenszagú találkozón az ETO szögletekben nőtt fölénk, de a meccslabdát gól nélküli állásnál Huszák Tamás rontotta el. A szünet utáni teljesítményével az ETO megérdemelte a győzelmet.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAFOKI MTE 1–3 (0–3)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
CSÁKVÁR:
Hermány – Nagy Zs., Kiprich D., Dulló (Baranyai, a szünetben), Galambos – Sándor Gy. – Rétyi, Polonkai (Bokros, 55.), Király B. (Molnár Cs., 33.), Tamás N. – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
BUDAFOK:
Szabó B. – Margitics, Csizmadia, Khiesz, Forgács – Vass M. – Kercsó, Filkor, Ihrig–Farkas (Vankó, 59.) – Kokenszky (Fekete M., a szünetben), Kovács D. (Veszelinov, 64.) Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző:
Kokenszky (0–1) a 29., Kokenszky (0–2) a 32., Kokenszky (0–3) a 45., Molnár Cs. (11-esből, 1–3) a 73. percben
Kiállítva:
Filkor (második sárgával) az 56. percben
Szijjártó István:
– Szégyenteljes teljesítményt nyújtottunk az első félidőben. Bár a szünet után már rendben voltunk, a vereséget már nem tudtuk elkerülni.
Tóth Bálint:
– Helyenként jól játszottunk, a végén nagyot küzdöttünk egy jó Csákvár ellen, de úgy érzem, megérdemelten nyertünk.

KISVÁRDA MASTER GOOD–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–2 (0–2)
Kisvárda, 2160
néző. Vezette: Radványi Ádám (Farkas Balázs, Máyer Gábor)
KISVÁRDA:
Zöldesi – Oltean (Oláh G., 38.), Rjasko, Vári B. – Lucas – Hej (Lukács R., 81.), Melnik, Misic (Heffler N., 63.), Jánvári – Ilics, Horváth Z. Vezetőedző: Kondás Elemér
NYÍREGYHÁZA:
Jova – Szokol, Fodor F., Pejovics, Farkas M. – Kártik, Csilus T. – Pekár (Gajdos, 75.), Kesztyűs (Holdampf, 57.), Rezes – Dragóner (Hornyák 69.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző:
Dragóner (0–1) a 22., Csilus T. (0–2) a 35., Horváth Z. (1–2) az 54., Farkas M. (öngól, 2–2) a 82. percben
Kondás Elemér:
– Az első félidőben a Nyíregyháza volt a jobb, mi akkor lassan és enerváltan futballoztunk, és kaptunk hirtelen két gólt. A második félidő a miénk volt, miközben több fordulópont is akadt, meg is nyerhettük, de el is veszíthettük volna a mérkőzést. A végén a nagy melegben is mindkét csapat ment előre becsülettel.
Lucsánszky Tamás:
– Mindkét csapatnak jár az elismerés, hogy ebben a melegben ilyen remek futballal rukkolt elő. A szerzett gólok alapján igazságos döntetlen született, a helyzetek alapján viszont nekünk ezt a mérkőzést többször le kellett volna zárnunk.

1. MTK Budapest 32 24 3 5 73–31 +42 75
2. Kisvárda 32 19 8 5 57–32 +25 65
3. Békéscsaba Előre 32 16 7 9 53–34 +19 55
4. Nyíregyháza Spartacus FC 32 14 11 7 49–33 +16 53
5. Gyirmót FC Győr 32 14 9 9 51–38 +13 51
6. Budaörs 32 13 10 9 59–46 +13 49
7. ETO FC Győr 32 14 6 12 43–41 +2 48
8. Ceglédi VSE 31 12 9 10 34–37 –3 45