A Gyirmót megállította az Ajkát, a Loki és a Pécs magabiztosan hozta a kötelezőt

P. Gy.P. Gy.
2021.04.04. 16:22
Szécsi Márk hamar vezetéshez juttatta a Lokit a Soroksár ellen
A pénteki Szeged–Vasas (0–1) találkozó után kilenc mérkőzés maradt vasárnapra a labdarúgó NB II 30. fordulójából.  A Debreceni VSC hazai pályán két góllal verte a Soroksárt, és ezzel megerősítette helyét a táblázat élén. Háromgólos győzelmet aratott a Békéscsaba, a Csákvár és a Pécs, utóbbi idegenben nyert a Siófok ellen. Gól nélküli döntetlennel ért véget a Szolnok és a Kaposvár Tisza-parti csatája. Egy ponttal debütált Szentlőrincen az ETO kispadján az új vezetőedző, Dobos Barna.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–SOROKSÁR SC 2–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette:
Pillók Ádám (Berényi Ákos, Kovács II. Gábor)
DVSC:
Gróf – Bévárdi (Kusnyir, 89.), Kinyik, Pávkovics, Korhut – Varga J. (Haris, 89.), Dzsudzsák – Pintér Á. (Bényei Á., 76.), Ugrai (Sós B., 57.), Bódi (Bárány, 57.) – Szécsi M. Vezetőedző: Toldi Gábor
SOROKSÁR:
Szécsi G. – Gárdos, Takács Zs., Csontos, Pászka– Gyömbér (Orosz M., 67.) – Szerető (Korozmán, 67.), Derekas, Hudák, Magyari (Lovrencsics B., a szünetben) – Erdélyi (Ramadan, a szünetben). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Szécsi M. (1–0) a 12., Ugrai (2–0) a 37. percben
Toldi Gábor: –
Magabiztosan győztük le a kulturáltan futballozó Soroksárt. Az első félidőben a két gól ellenére sokat hibáztunk, szünet után jobban játszottunk, nagyobb is lehetett volna a különbség.
Lipcsei Péter: –
Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, ezzel együtt nem tetszett a csapatom játéka, főleg első félidőben hibáztunk sokat, ezekből pedig gólokat kaptunk. A végén kivégezhettek volna minket, de nekünk is voltak helyzeteink, egy nullnál és a második félidő elején is.

BFC SIÓFOK–PÉCSI MFC 1–4 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, zárt kapuk mögött. Vezette:
Derdák Marcell (Kis Zoltán, Kulman Tamás)
SIÓFOK:
Hutvágner (Szmola B., a szünetben) – Tömösvári (Nikházi, a szünetben), Horváth M., Jagodics, Deutsch B. (Lapos M., 70.), Kiss B. – Gaál B., Szakály D., Tajthy – Balogh B. B. (György Nico, 75.), Horváth P. (Elek B., 69.). Szakmai igazgató: Mihalecz István
PÉCS:
Helesfay – Króner, Gajág, Rácz L., Katona L. – Bartha (Tölgyesi, 65.), Futó Zs. – Grabant B. (Németh M., 74.), Geiger (Keresztes B. –, 82.), Hegedüs M. (Kónya, 65.) – Adamcsek (Tihanyi O., 74.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző:
Geiger (0–1) a 16., Katona (öngól, 1–1) a 30., Geiger (1–2) az 53., Grabant (1–3) az 55., Adamcsek (11-esből, 1–4) a 68. percben
Mihalecz István: –
Az első játékrészben akár a meccset is eldönthettük volna, de sajnos a második félidőben kisfiúk fociztak férfiak ellen, ráadásul a hibáinkat is könyörtelenül kihasználták.
Vas László: –
Az első félidőben nem voltam igazán megelégedve a játékunkkal, mert pontatlanul, sok hibával játszottunk. Viszont a második félidőben a minden áron való győzni akarás átlendített bennünket a nehézségeken, és mivel szervezettebben és bátrabban futballoztunk, ezrét megérdemelten szereztük meg a három pontot.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KAZINCBARCIKA 4–1 (2–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, zárt kapuk mögött. Vezette:
Sipos Tamás (Bertalan Dávid, Hofbauer Roland)
CSÁKVÁR:
Markek – Major G. (Tányéros, 80.), Csató M., Vaskó, László (Daru, 67.) – Mészáros D. (Albert I., 67.), Posztobányi – Kocsis B., Madarász (Nándori, 83.), Mim – Baracskai (Ganbayar, 83.). Vezetőedző: Visinka Ede
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Oltean, Szűcs K., Fótyik, Farkas A. (Tóth-Gábor K., a szünetben) – Oldal, Toma, Németh T., Mikló – Takács T., Kovac (Korbély, 76.). Megbízott vezetőedző: Kriston István
Gólszerző:
Madarász (11-esből, 1–0) a 9., Baracskai (2–0) a 24., Tóth-Gábor K. (2–1) az 55., Mim (3–1) a 77., Ganbayar (4–1) a 88. percben
Visinka Ede: –
Először is gratulálok a Barcika szívós, akaratos játékához, ugyanakkor büszke vagyok csapatomra, hogy ilyen kiélezett szituációban, mint amilyenben vagyunk ilyen jó és eredményes futballal rukkoltunk ki. Volt 2–1–nél egy tíz perc, amikor izgulnunk kellett, de a harmadik gól mindent eldöntött.
Kriston István: –
Rosszul kezdtük a meccset, s ez rá is nyomta bélyegét az első félidőre. Szünet után másként jöttünk ki, és meg is szereztük a meccsben tartó szépítést. A kétes szituációból esett harmadik gól azonban lezárta a meccset.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DEBRECENI EAC 3–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba,
Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA:
Krnács – Babinyecz, Bora, Horváth P. – Hodonicki (Kitl, 76.), Máris, Nagy S. (Styecz, 86.), Király P. (Farkas M., 70.), Szabó P. – Kovács Á. (Tóth P., a szünetben), Paudits (Lukács , 76.) Megbízott edző: Tököli Attila
DEBRECENI EAC: Zöldesi – Nagy Z. (Nagy K., 65.), Bényei B., Zachán, Papp – Kiss B. – Rezes (Nikitscher, 76.), Spitzmüller, Sárosi (Váradi, 88.), Kundrák N. – Orosz M. (Sidibe, 65.) Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Bora (1–0) a 60., Király P. (2–0) a 62., Paudits a 69. (3–0) percben
Tököli Attila:
– Már az első félidőben is megvolt a lehetőségünk arra, hogy eldöntsük a mérkőzést, de ez csak a másodikban jött össze. Ez ugyanolyan öröm, mintha az elsőben sikerült volna. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy öt perc alatt eldöntsünk egy meccset, utána pedig örömfoci van. Meg kellett dolgoznunk ezért a győzelemért és a srácok mindent meg is tettek azért, hogy megnyerjük a mérkőzést.
Sándor Tamás: – Hatvan percig jó teljesítményt tudtunk nyújtani annak ellenére, hogy a kezdőcsapatból nyolc ember tudott végig velünk edzeni a válogatott szünet alatt. Volt, aki csak szombaton csatlakozott a csapathoz, tehát nehéz helyzetben voltunk. Ha a legjobb csapatunkkal jövünk el, valószínű, hogy akkor is elveszítettük volna a mérkőzést, idegenben ugyanis mentálisan elég gyenge teljesítményt tudunk nyújtani.

SZOLNOKI MÁV FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok,
Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Hanyecz Bence (Belicza Bence Péter, Márkus Péter)
SZOLNOK:
Molnár-Farkas – Csirmaz (Irmes, 87.), Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Kotula (Tajti B., 61.) – Tisza K., Berdó (Földi M., 61.), Rokszin – Novák Cs., Lakatos I. (Bárdos, 61.) Vezetőedző: Csábi József
KAPOSVÁR:
Pogacsics – Ur, Nagy T., Dvorschák – Vachtler, Zólyomi (Balog A., 81.), Zsirai, Gál M., Hadaró – Andrics, Bartos (Farkas B., 71.) Vezetőedző: Várhidi Péter

Csábi József:
– Próbáltunk kezdeményezően fellépni, de a mérkőzés összképét tekintve nem sikerült igazi mezőnyfölényt kialakítanunk. Az utolsó passzokban rengeteg technikai hibát vétettünk, ezért nem tudtuk megszerezni a győzelmet.
Várhidi Péter:
– Nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, amelyen egyik csapat sem érdemelt igazán győzelmet. Nekünk volt egy nagy helyzetünk, míg a kapusunknak védeni valója sem akadt, de összességében így is igazságos döntetlen született.

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót
, zárt kapuk mögött. Vezette: Csonka Bence (Király Zsolt, Ország Péter)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major, Hudák, Széles I., Kirják – Vass Á. – Radics M. (Heffler N. 62.), Vogyicska (Szegi 76.), Hajdú Á. – Simon A., Lencse (Varga B. 85.). Vezetőedző: Csertői Aurél
AJKA: Horváth D. – Kovács N. (Szűcs K. 74.), Heffler T., Tar, Csemer (Présinger 74.) – Szekér, Kenderes (Stoiacovici 70.) – Csizmadia Z., Zsolnai (Tóth B. 70.), Rétyi (Nagy K. 64.) – Soltész. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Kirják (1–0) az 56. percben
Kiállítva: Szekér a 88. percben
Csertői Aurél
: – A találkozó első részében sokkal jobban játszott ellenfelünk, szünet után azonban nekünk is sikerült javítani játékunkon, ami gólban is megmutatkozott. Szerencse is kellett a győzelmünkhöz, de szünet után sokat is tettünk a három pontért. Külön öröm, hogy a mi veretlenségi sorozatunk folytatódott mai sikerünkkel.
Kis Károly: – Sajnos megszakadt nyolc mérkőzés óta tartó veretlenségünk. Bízunk benne, hogy a hátralévő találkozókból jobban jövünk ki, ugyanis ma nem érdemeltünk vereséget.

BUDAÖRSI SC– DOROGI FC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Radványi Ádám (Mohos Milán, Punyi Gyula)
BUDAÖRS: Szabó B. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Gyurácz – Molnár Cs., Horváth E. (Pintér D., 80.), Petneházi, Csiki (Molnár T., a szünetben) – Halmai Á. (Halácsi, 91.), Pethő (Horváth R., 62.). Vezetőedző: Márkus Tibor
DOROG: Borsos – Nyíri, Dlusztus, Papp M. (Belényesi, 81.) – Rjasko – Zuigéber (Szerencsi, 81.), Csillag, Lénárt, Szedlár (Beliczky, 81.) – Kanalos, Vígh Á. (Girsik, 66.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Molnár T. (1–0) a 46. percben
Márkus Tibor
: – Az elmúlt hetekben a mainál csak jobban játszottunk, de ez nem párosult eredménnyel. Ma a játék minősége másodlagos volt számunkra, a célunkat viszont így is elértük.
Fenyvesi László: – Jobban játszottunk, több helyzetünk volt, de egy második félidő eleji egyéni hiba eldöntötte a három pont sorsát.

SZENTLŐRINC SE–ETO FC GYŐR 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, zárt kapuk mögött. Vezette:
Szőts Gergely (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár Róbert, Dulló, Keresztes, Nagy B. – Harsányi (Torvund, a 66. percben) Hleba, Újvárosi, Törőcsik – Fröhlich (Cenaj, a 84 percben) – Mervó. Vezetőedző: Marian Sluka
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták, Vukaszovics, Fejes – Bagi, Egerszegi (Szabó T., a 60 percben), Kiss M. – Berki (Molnár Rajmund, az 56. percben), Priskin, Májer (Vitális, a 88. percben
Vezetőedző: Dobos Barna
Marian Sluka
: – Itthon három pontot kellett volna szereznünk, csak egy lett belőle. Mégsem haragudhatok a játékosaimra. Ma ugyanis minden kifelé pattant, a gól hiányzott a játékunkból.
küzdenie.
Dobos Barna: – Három pontért utaztunk vendégségbe, de csupán egyet vihetünk haza. A nagyobb siker érdekében veszélyesebben kellett volna támadnunk, de ezt nem igazán sikerült megoldanunk.

SZOMBATHELYI HALADÁS NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Szombathely,
Haladás Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Dolnegó Bálint (Bede Tamás, Kiss Balázs).
HALADÁS:
Verpecz – Schimmer, Bosnjak, Németh Milán – Kállai (Jancsó, 61.), Kiss B., Holdampf, Németh Márió (Tóth M., 69.), Debreceni – Medgyes Z., Rácz F. (Dragóner, 61.) Vezetőedző: Mátyus János
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos – Szabó B. (Végső, 79.), Paku, Márkus, Gresó (Kalocsai, 71.) – Hamed (Svedjuk, 62.), Hornyák (Zamostny, 79.) Vezetőedző: Gálhidi György
Mátyus János:
– Hasonló mérkőzést játszottunk mint ősszel. Mind a két oldalon a védelmek jeleskedtek. Szerettünk volna nyerni, de nem játszottunk jól. A megszerzett egy ponttal elégedett vagyok.
Gálhidi György: – A védekezésünkön volt a fő hangsúly. Sajnos a kontratámadásaink nem sok sikerrel jártak. Nem játszottunk jól, csak a védelmünket tudom dicsérni. Azonban erősségünk, hogy a lejátszott kilenc bajnoki mérkőzésen csak hét alkalommal nem kaptunk gólt. Remélem, hogy szerdán már jobb teljesítményt nyújtunk.