Ötgólos győzelmet aratott a Vasas és a Pécs, először nyert a Tiszakécske

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2021.10.31. 12:50
Kiszakadt a gólzsák a Fáy utcában, a Vasas ötgólos győzelmet aratott a Dorog ellen (Fotó: Árvai Károly)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 14. fordulójában. A kora délutáni programban a Kecskemét esélyeshez méltóan megverte a III. Kerületi TVE-et, és ideiglenesen átvette a vezetést a tabellán. A Vasas azonban ezt nem hagyta annyiban, és a Dorog ellen aratott ötgólos sikerével meg is előzte lila-fehér riválisát. Nem volt szerencsés a Nyíregyháza, amely fél tucatot kapott Pécsen. A baranyai csapat az első a szezonban, amely egy meccsen hat gólig jutott. Megszerezte első győzelmét a Tiszakécske, amely Csákváron tudott diadalmaskodni. Ugyancsak három pontot gyűjtött az ETO, a Budaörs és az Ajka is. Döntetlennel ért véget a Szolnok–Békéscsaba és Siófok–Szeged mérkőzés.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

VASAS FC–DOROGI FC 5–0 (2–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion,1100néző.Vezette: Antal Péter (Varga Gábor, Ország Péter)
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye – Berecz Zs. (Hidi M. S., 82.), Pátkai (Szilágyi Sz., 77.), Hinora (Sztojka, 77.) – Pekár (Balajti, 61.), Feczesin, Radó (Márkvárt, 61.)Megbízott edző: Desits Szilárd
DOROG: Mursits – Kárász, Dlusztus, Keresztes, Papp M. – Nagyházi (Lőrincz, 56.) – Oldal (Girsik, 56.), Hajdú (Pohner, 56.), Csillag D. (Szabó L., a szünetben), Szerencsi – Szedlár (Pálinkás,76.)Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Feczesin (1–0) a 4., Pátkai (2–0) a 39., Hinora (3–0) az 50., Feczesin (4–0) a 71., Iyinbor (5–0) a 84. percben
Desits Szilárd: – Szinte hibátlan teljesítményt nyújtottunk, végig jó felfogásban játszott a csapat, sikerült érvényesíteni az akaratunkat. Nem könnyű folyamatos eredménykényszerben futballozni, ilyen szempontból különösen örülök, hogy ezen a mérkőzésen kiszakadt a gólzsák. Végig kapcsolatban voltunk Kuttor Attilával, ez a siker elsősorban az ő érdeme, s innen is mihamarabbi jobbulást kívánok neki.
Fenyvesi László: – A negyedik percben minden felborult, amit előzetesen elterveztünk. Amióta én vagyok a csapat edzője, még nem nyújtottunk ilyen gyenge teljesítményt, hatalmas különbség domborodott ki a két együttes között. Hitehagyottan és gyáván futballoztunk, minden poszton fölénk nőtt a Vasas, amely ekkora különbséggel is megérdemelt győzelmet aratott.

PÉCSI MFC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 6–1 (3–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 800 néző. Vezette: Zám Zsolt (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Dávid, Katona – Kónya (Kövesdi, 81.), Futó Zs., Geiger (Preklet, 72.), Hegedűs M. (Károly, 81.) – Tihanyi (Hursán, 59.), Adamcsek (Bíró B., 72.). Vezetőedző: Vas László
NYÍREGYHÁZA: Menczeles – Galambos, Szokol, Papucsek, Nemes – Sigér Á. (Hleba, 72.), Szabó B. (Sztankó, 53.) – Zamostny, Hamed (Erdei, 81.), Gresó – Pócsik (Andrei-Robert, a szünetben). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Szokol (0–1) a 17., Futó Zs. (1–1) a 20., Hegedűs M. (2–1) a 26., Rácz L. (3–1) a 29., Adamcsek (4–1) a 69., Bíró B. (5–1) a 79., Preklet (6–1) a 84. percben
Vas László
: – Zsinórban a negyedik győzelmünket arattuk, bár az elején kissé görcsösek voltunk, és a kapott gól után mélyről álltunk fel. Az a fajta hozzáállás azonban, amit ma mutattunk, eredménnyel is párosult. Ezen az úton kell továbbmennünk.
Feczkó Tamás: – A mérkőzés pozitívuma, hogy vége van, és hogy ennyien elkísértek bennünket. Minden bedobásból nem lehet gólt kapni, bárhogy is állunk föl.

KECSKEMÉTI TE–III. KERÜLETI TVE 2–0 (0–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Takács Tamás (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)
KECSKEMÉT: Varga B. – Tóth D. (Madarász, 90.), Szabó A., Belényesi, Szalai G., Grünvald – Katona B. (Bartha, a szünetben), Vágó, Nagy K. (Hatvani, 90+2.) – Tóth B. (Szuhodovszki. 86.), Lukács D. (Szalai J., a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori (Szalai V., 60.), Erdei G., Fejes A., Opavszky (Rédei, 75.) – Rabatin, Egerszegi (Horváth O., 60.) – Sili (Bekker, 60.), Schuszter (Köböl, 68.), Barczi – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Szalai J. (1–0) a 48., Tóth B. (2–0) a 69. percben

Szabó István
: –Magas érzelmi fokon volt a csapat egy ilyen sűrű hétvégén, de az eredmény is mutatja a játékosok kvalitásait, hogy igazi sportemberek. Az első félidőben nagyszerűen játszott a Kerület, nekünk eltervezett cseréink és alapjátékunk volt. A második félidő játéka és helyzetei alapján megérdemelten nyertünk. Újra és újra megmutatja a csapatom, hogy nincs fáradtság, sem mentálisan, sem taktikailag.
Kemenes Szabolcs: – Nehezen tudok bármit is mondani a mérkőzésről. Szeretném azt mondani, hogy nem volt megérdemelt a Kecskemét győzelme, de ez nem így van. Az első félidőt jól menedzseltük, a kapott gól után viszont úgy felborult a pálya, hogy nem volt kérdés, mi lesz a vége a találkozónak.

WKW ETO FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park,650 néző.Vezette: Nagy Norbert (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Bagi, Fodor F., Vincze Á. – Berki (Szimcsó, 69.), Toma, Vitális, Óvári (Vernes, 90+2.) – Bacsa. Vezetőedző: Klausz László
BUDAFOK: Horváth A.– Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. – Soltész, Micsinai (Nándori, a szünetben) – László D. (Zuigéber, 62.), Adorján (Papp M., 62.), Ihrig-Farkas (Szabó M., 76.) – Kovács D. (Bese B., 87.) Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Vitális (1–0) a 60. percben
Kiállítva: Horváth A. (83., Budafok)
Klausz László:
– A Puskás elleni siker után ezt a mérkőzést is a védekezésre építettük, de így is már az első félidőben két-három gólt szerezhettünk volna. Bár ez nem sikerült, sikerült győzelemmel zárnunk a meccset, noha egészen a lefújásig izgulnunk kellett azért, hogy megőrizzük az előnyünket.
Csizmadia Csaba:
– Váratlanul ért bennünket az ETO defenzív játéka, néha heten védekeztek egy vonalban. Ennek ellenére nekik volt három helyzetük az első félidőben, viszont a másodikban egyetlen jól eltalált lövésből született meg a döntő gól. A mérkőzés igazolta, hogy sok munka vár még a mieinkre.

SZOLNOKI MÁV FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (0–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok
, Tiszaligeti Stadion, 400 néző. Vezette: Takács János (Tőkés Róbert, Márkus Péter)
SZOLNOK: Csáki K. – Szabó A., Kovács O., Tóth B. – Tömösvári (Molnár R., 85.), Tisza K., Földi M. (Kónya M., 74.), Lakatos Cs. (Kurdics, a szünetben) – Rokszin, Vólent (Irmes, a szünetben), Tóth L. (Sipos Z., 39.). Vezetőedző: Csábi József
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Fazekas L., Farkas M., Bora – Hodonicki, Nagy S. (Albert I., 74.), Szabó P. (Sipos G., 86.), Kitl M. – Máris (Ilyés T., 80.), Pantovics (Gránicz, 74.) – Lukács R. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Fazekas L. (0–1) a 17., Tóth B. (1–1) az 52. percben
Csábi József: – Szerkezetet váltottunk a héten, és ez jól is sült el a mérkőzés elején, majd a semmiből gólt kaptunk. A szünetben változtattunk, sikerült egyenlítenünk, és ezt követően úgy éreztem, meg is nyerhetjük a meccset. A végén mindkét csapat belement az adok-kapokba, de egyik fél sem tudta eldönteni a találkozót.
Láza János (megbízott edző): – Az első félidő a terveink szerint alakult, meg is tudtuk szerezni a vezetést. Igyekeztünk a szünet után is ezt folytatni, de ellenfelünk játéka feljavult. A hajrában aztán volt három olyan helyzetünk, amellyel eldönthettük volna a mérkőzést, emiatt úgy érzem, két pontot Szolnokon hagytunk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–TISZAKÉCSKEI LC 0–1 (0–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Oláh Gábor (Baghy Csaba, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR: Zelizi – Major G. (Vaskó, 84.), Tányéros Á., Dulló, Bencze M. – Mészáros D. (Bakos Sz., 61.), Ominger (Kalmár B., 76.) – Mim (Murai, 76.), Kártik, Torvund (Molnár R., 61.) – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
TISZAKÉCSKE: Holczer – Vachtler, Csáki, Kiprich D., Farkas A., Uzoma – Oláh M. (Csősz, 69.) – Kovács B., Erdei C. (Pongrácz, 81.), Heffler N. (Pál, 90.) – Kalmár F. (Zádori, 69.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Kiprich D. (0–1) az 50. percben
Mónos Tamás: – Rendkívül csalódott vagyok. Az első félidőben nem voltunk elég élesek, bátrak, a szünet után pedig pontrúgásból gólt kaptunk. Azt követően futottunk az eredmény után, de még egyenlítenünk sem sikerült.
Visinka Ede: – Nagyon örülök a győzelemnek, érett már. Nagyot küzdött csapatom, remélem, ezzel a sikerrel végre elindulunk felfelé. Barátsággal váltam el a Csákvártól, úgyhogy sok sikert kívánok egykori klubomnak.

FC AJKA–SZENTLŐRINC 3–1 (2–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Sipos Tamás (Kulman Tamás, Májer Gábor)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Görgényi, Tar, Csemer (Présinger, 74.) – Tajthy – Csizmadia Z., Lehoczky, Tóth G., Sejben (Dragóner F., 70.) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B. (Bányai, 61.), Hesz, Tamás L., Németh M. (Mervó, 87.) – Harsányi I., Havas, Cenaj (Keresztes B., a szünetben), Biben – Grumics, Jancsó (Onuigbo, 79.)Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Harsányi I. (11-esből, 0–1) a 13., Lehoczky (1–1) a 18., Szarka Á. (2–1) a 21., Csizmadia Z. (3–1) a 86. percben
Kis Károly: – Tudtuk, hogy küzdelmes meccs lesz, de sikerült sokszor mögéjük kerülni. Az elején kihagytuk a helyzeteinket, ami után meg is szerezték a vezetést. Úgy gondolom, az volt a döntő, hogy hamar sikerült kiegyenlítenünk és megfordítanunk a mérkőzést, emellett sok kiváló egyéni teljesítményt láttam, amelyek közül Tar Zsolté volt a legkiemelkedőbb.
Marián Sluka: – Az volt, amire készültünk, fizikálisan tudtuk, hogy erősek és célfocit játszanak. Kiválóan kezdtünk, de ma nem voltunk elég élesek, a félidőben próbáltunk változtatni szerkezetben is. Ez az elején jól sült el, átvettük az irányítást, jöttek is a helyzetek, de a végén elaludtunk és megint egy pontrúgás után kaptunk gólt az Ajka ellen.

SOROKSÁR SC–BUDAÖRS 0–1 (0–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Haraszti út, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Kiss Balázs)
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován P. (Magyari Sz., 64.), Gyömbér, Valencsik, Pászka – Haris (Ladányi, 73.), Nagy O. – Szerető (Hudák M., 64.), Lőrinczy, Korozmán – Lovrencsics B. (Kovac, 82.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Fényes, Gyurácz (Kékesi A., 83.), Pintér D. – Zsidai, Molnár Cs. (Kapronczai, 76.) – Halácsi (Winkler A., 60.), Lengyel B., Petneházi – Sajbán Miklós. Vezetőedző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Molnár Cs. (0–1) az 50. percben

Lipcsei Péter
: – Egy vereség után mindig nehéz megszólalni, főleg úgy, hogy ezt a meccset megnyerhettük volna. Sajnos, nem játszottunk csúcsformában, az kétségtelen, viszont az ellenfél kapusa megint parádésan védett. A helyzeteink megvoltak, csak nem tudtuk berúgni őket. Keressük az okokat, hogy mi a probléma a csapatnál, de az biztos, hogy nagyon sürgősen változtatnunk kell.
Gabala Krisztián: – Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk, hiszen egy jó csapat ellen idegenben tudtunk lehozni egy győztes meccset. Ha őszintén belenézünk a tükörbe, azt kell mondanom, hogy egy kis szerencsével sikerült, mert a Soroksárnak is megvoltak a lehetőségei arra, hogy ez a mérkőzés egál legyen. De mi a null nullból indultunk ki és ezért extrának tartom, hogy elvittük a három pontot.

BFC SIÓFOK–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–0–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kóbor Péter, Király Zsolt)
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Kiss B. (Tóth Z., 70.) – Medgyesi M. (Krausz, 70.), Szakály A. (Nikházi, 75.) – Varga B., Eördögh, Cipf (Balogh B., 70.) – Horváth P. (Elek B., 84.). Vezetőedző: Domján Attila
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Gréczi M. (Kóródi, 66.), Farkas A. (Simon Á., 77.), Kovács M., Gajdos Zs. (Dobos Á., 77.) – Horváth K. (Lestyán, 84.), Haruna (Germán, 77.). Vezetőedző: Dragan Vukmir

Domján Attila
: – Komolyabb helyzet nélküli mérkőzésen igazságos döntetlen született.
Dragan Vukmir: – Benne volt a levegőben, hogy egy gól eldönti a mérkőzést, hiszen mindkét csapat előtt adódott néhány lehetőség. Ezúttal tompábbak voltunk, de ez érthető, hiszen hét nap alatt három nehéz mérkőzést játszottunk. Bár győzni szerettünk volna, meg kell becsülnünk az egy pontot is.