Hoppá, nyert a Vasas! Pontot hullajtott el a Loki, otthon vesztett az ETO

2020.10.04. 18:20
Jova itt lehúzza a labdát, de Ódor kapáslövésénél tehetetlen volt (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a tabellát vezető Debreceni VSC 1–1-es döntetlent ért el Soroksáron, a Vasas a Szeged ellen első győzelmét aratta Schindler Szabolcs irányításával, ezzel véget ért a piros-kékek hatmeccses nyeretlenségi sorozata. Hátrányból tudott győzni a Kazincbarcika a sereghajtó Csákvár ellen, ez a borsodiak első diadala új stadionjukban. Az újonc Szentlőrinc az ETO otthonából vitte el a három pontot – igaz, a baranyaiak közel 30 percet emberelőnyben futballoztak. A Gyirmót vesztesen tért haza Ajkáról, így a Dorogon győztes Budaörs lépett fel a második helyre.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

VASAS FC–SZEGED-CSANÁD GA 3–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, 1423
néző. Vezette: Oláh Gábor (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Viczián, Silye – Hinora, Pátkai, Hidi M. S. – Birtalan (Kovács M., 88.), Radó (Szatmári L., 87.), Vernes (Pekár, 75.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Jovanovic, Oláh G. (Simon Á., 74.) – Dobos Á. (Bitó, 86.), Germán, Gajdos (Gréczi M., 76.) – Takács T. (Grumics, a szünetben). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Ódor (0–1) a 41., Pátkai (1–1) az 51., Radó (2–1) az 54., Radó (3–1) a 65. percben
Schindler Szabolcs
: – Ismét hátrányba kerültünk, de ezúttal fordítottunk. Bizonyítottuk, hogy ha a jövőben ilyen lesz a hozzáállásunk, a szerencse is mellénk áll. Első félidei játékunk meddő volt, de a fordulást követően azt játszottuk, amit elterveztünk, és sok jó egyéni teljesítményünk is volt. Jót tesz az önbizalmunknak ez a siker, mert kicsit mélyponton voltunk, minket is a győzelmek építenek, a válogatott szünet alatt próbáljuk rendezni sorainkat.
Dobos Barna: – Az első félidőben jól futballoztunk, a vezetést is megérdemelten szereztük meg. A folytatásban azonban nem ismételtük meg a jó teljesítményünket, többször hibáztunk, ennek következtében három gólt is kaptunk. A Vasas könyörtelenül kihasználta megingásainkat, megérdemelten győzött. Mindemellett nagyon érdekes események történtek a pályán.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–HALADÁS 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, 1200
néző. Vezette: Horváth Tibor (Baghy Csaba, Belicza Bence Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Svedjuk, Fodor F., Jánvári, Papp M. (Kovácsréti, 57.) – Farkas A., Papucsek – Kalocsai, Ötvös B. (Györgyi, 72.), Hamed – Hornyák (Gyurján B., 80.) Vezetőedző: Gálhidi György
HALADÁS: Verpecz – Tóth D., Csilus T., Mocsi, Devecseri, Németh Milán – Jancsó (Rácz F., 67.), Holdampf, Kiss B. – Medgyes Z. (Tóth B., 83.), Tóth M. (Szalay, 57.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Medgyes Z. (0–1) a 43. percben
Kiállítva: Svedjuk (a második sárga lap után) a 90+4. percben
Gálhidi György:
– Küzdelmes, párharcerős mérkőzést játszottunk, amelynek első félidejében nem voltunk elég élesek és pörgősek. Meg is ittuk a levét, hiszen kaptunk egy elkerülhető gólt, az ellenfél mozgékony játékosa „megverte” a belső védőinket. Ezenkívül nem is volt több helyzet a mérkőzésen, a két tizenhatos között játszottak a csapatok, a legfőbb problémánk az erőtlen támadójátékunk volt.
Mátyus János:
– Köszönöm a szép fogadtatást, a jelek szerint nem felejtettek el a szurkolók Nyíregyházán, én sem őket. Az igazi boldogságom oka azonban az, hogy nyert a Haladás. Nem túl látványos, de annál küzdelmesebb mérkőzésen szereztünk három pontot. Egyik oldalon sem adódott túl sok helyzet, de mi kihasználtunk egyet.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–SZOLNOKI MÁV FC 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, 500
néző. Vezette: Nagy Norbert (Király Zsolt, Márkus Péter)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Varjas Z., Hadaró – Gál M. – Szabó B., Szakály A. (Szabó A., 90+2.), Balázs Zs. (Ur, 58.), Andrics (Erdei, 78.) – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tisza, Horgosi, Szekszárdi – Tajti B., Kónya M., Tóth B. (Rokszin, 63.), Berdó (Szabó B., 83.), Bárdos – Kurdics (Kotula, 63.), Novák. Megbízott edző: Romanek János
Gólszerző: Balázs Zs. (1–0) a 23. percben
Kiállítva
: Kónya M. (a második sárga lap után) a 90+2. percben
Várhidi Péter: – A helyzetkihasználásunkon múlott, hogy szoros lett a vége. Az utolsó percekig izgulnunk kellett, de büszke vagyok a csapatra, mivel nagyszerű volt a játékosok hozzáállása. Alakul a játékunk, de a nehezebb ellenfelekre még nem biztos, hogy készen állunk. Tavasszal lehet csúcson a csapat.
Romanek János: – Nem úgy kezdtünk, ahogy megbeszéltük, bátortalanul, félénken játszottunk. A második félidőre összeszedtük magunkat, voltak helyzeteink, de a hazaiak mélyen védekeztek, és megtartották az eredményt. Eddig megszerzett pontjainkat nem a fecskék hordták össze, így bízom benne, felállunk a vereség után.

KAZINCBARCIKAI SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 463
néző. Vezette: Veizer Roland (Kovács II Gábor, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Fótyik, Dávid Z., Farkas A. (Kovác, a szünetben), Mikló (Borbély, 86.) – Tóth L. (Németh T., 90.), Oltean (Bereczki, 64.) Tóth B. – Oldal (Korbély, 64.), Toma. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
CSÁKVÁR: Markek – Major, Vukaszovics (Nándori, 82.), Albert I., Koch (László N., 66.) – Magyar Zs. (Kocsis B., 66.), Posztobányi, Madarász, Mim – Daru (Vörös, 74.), Ganbayar (Papp M., 74.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Daru (0–1) a 42., Fótyik (11-esből, 1–1) az 50., Fótyik (2–1) a 75. percben
Kiállítva: Németh T. (a második sárga lap után) a 90+1. percben
Vitelki Zoltán
: – Rendkívül nehéz mérkőzés volt, de pontosan ilyenre számítottunk. Különösen örülök a győzelemnek, ez számunkra a legfontosabb, és önbizalmat adhat a folytatáshoz. Több lehetőséget dolgoztunk ki, mint ellenfelünk, játékosaim szervezett és egységes csapatmunkával rukkoltak ki, s ez a kulcsa az értékes győzelemnek.
Visinka Ede: – Csalódott vagyok, mert bár az első félidő hajrájában vezetést szereztünk, az előnyt nem sokáig őriztük meg. Mindent elkövettünk a helytállás érdekében, játékosaim derekasan küzdöttek, nem tehetek nekik szemrehányást, nagyon sajnálom, hogy pont nélkül maradtunk.

PÉCSI MFC–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 2200
néző. Vezette: Móri Tamás (Farkas Balázs, Ország Péter)
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó Zs. (Tölgyesi, a szünetben), Kónya D. – Grabant B., Adamcsek (Tihanyi, 76.), Hegedűs M. (Óvári, 66.) – Geiger (Batizi-Pócsi, 85.). Vezetőedző: Vas László
SIÓFOK: Hutvágner – Izing, Jagodics B., Deutsch B. (György, 82.), Tömösvári (Kecskés T., a szünetben) – Cipf (Hajnal G., 62.), Tajthy (Nikházi, 81.) – Polényi, Balogh B. (Horváth M., 67.), Gaál B. – Elek B. Szakmai igazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Hegedűs M. (1–0) a 32. percben
Vas László
: – Nehéz mérkőzésre készültünk, de kellő alázattal és hozzáállással mentünk bele. Sok helyzetet alakítottunk ki, de belecsúsztak még azok a hibák, amelyeket ki kell javítanunk. A védekezésünk rendben volt, a Siófoknak alig akadt kidolgozott helyzete. Örülünk, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést.
Mihalecz István: – A Pécs nem érdemtelenül nyert, egy gól mindenképpen volt a két csapat között. A labdát nem birtokoltuk eleget, kislányos volt a játékunk, nem vállaltuk fel a párharcokat, és csak az utolsó tíz percben éreztem, hogy gólt akarunk szerezni.

FC AJKA–GYIRMÓT FC GYŐR 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 1500
néző. Vezette: Rúsz Márton (Kis Zoltán, Máyer Gábor)
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Szekér, Tóth G. – Csizmadia Z., Zamostny (Szűcs K., 90+2.), Rétyi R. (Stoiacovici, 85.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M., Hudák D., Széles, Szegi – Vass Á. – Nagy P., Szatmári I. (Hajdú Á., 70.), Heffler N. – Varga B., Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Zamostny (1–0) a 48., Rétyi (2–0) a 60. percben
Kis Károly:
– Erős kerettel rendelkező Gyirmótot fogadtunk, amelynek a mérkőzés elején volt is lehetősége a gólszerzésre. Szép egyéni villanások után szereztük góljainkat, de emellett hősies védekezésünket is ki kell emelni. Szeretnénk ezzel a győzelemmel visszatérni arra a vágányra, amelyen a bajnokság elején voltunk.
Csertői Aurél: – Ismét beigazolódott a foci törvénye, mivel az első húsz percben három százszázalékos lehetőségünk volt a gólszerzésre, már az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk. Szünet után egy kapuskirúgást követő góllal kerültünk hátrányba, ami után kinyíltunk, és a kontrákból el is dőlt a mérkőzés.

ETO FC GYŐR–SZENTLŐRINC SE 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO-park, 1037 néző. Vezette: Barna Gábor (Kulman Tamás, Mohos Milán)
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári (Farkas B., 79.), Kerkez – Vaskeba (Kiss M., 68.), Bagi – Szimcso (Vankó, 79.), Berki, Májer (Vitális, 89.) – Vári (Forró, 68.) Vezetőedző: Csató Sándor
SZENTLŐRINC: Slakta – Czuczi (Nagy B., 30.), Havas, Keresztes, Forgács D. – Hleba, Nikics (Vajda R., 80.) – Sili, Fröhlich (Torvund, a szünetben), Kapronczai – Kondor (Dulló, 71.) Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Torvund (0–1) a 47. percben
Kiállítva: Kerkez (a második sárga lap után) a 35., Hleba (a második sárga lap után) a 64. percben
Csató Sándor:
– Sajnálatos, hogy így alakult a mérkőzés vége. Jól kezdtük a meccset, volt három kapufánk, de sajnos nem sikerült gólt szereznünk. A fegyelmezett védekezés fellazítása volt a célunk. A kiállítás után át kellett alakítanunk a csapatunk szerkezetét, de a játékosaim az egész találkozón maximálisan odatették magukat. Sajnálom a fiúkat, mert a Békéscsaba elleni meccs után ez már a második ilyen mérkőzésünk volt.
Sluka Marián: – Amire készültünk, az történt a pályán. Tudtuk, hogy a Győr masszív csapat, főleg a levegőben nagyon veszélyes. Az első húsz percben három kapufája is volt, de nekünk is adódott néhány helyzetünk, de ezek kimaradtak. A 30. perctől kiegyenlítettebb lett a játék. A második félidőben igyekeztünk a labdabirtoklásra helyezni a hangsúlyt. A fegyelmezett, agresszív védekezést, ami eddig hiányzott a játékunkból, ma sikerült megvalósítanunk, ennek köszönhetően vertünk meg egy nagyon erős csapatot. Hála Istennek, a sorstól visszakaptunk valamit azzal, hogy nem tudtak egyenlíteni.

SOROKSÁR SCDEBRECENI VSC 1–1 (1–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út, 800 néző. Vezette: Iványi Zoltán (Horváth Zoltán, Berényi Ákos)
SOROKSÁR: Varga Á. – Gárdos, Gengeliczki, Gyömbér, Valencsik – Csernik, Derekas – Orosz M. (Lipcsei K., 75.), Ladányi (Tóth D., 28.), Korozmán – Lovrencsics B. Megbízott vezetőedző: Dejan Milovanovics
DEBRECEN: Zöldesi – Bényei B., Kinyik, Poór, Korhut – Bódi, Varga J., Kusnyír (Dzsudzsák, 58.), Ferenczi J. – Bárány (Tischler, a szünetben), Sármány (Kenderesi, a szünetben). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Bódi (11-esből, 0–1) a 32., Lovrencsics B. (1–1) a 73. percben
Kiállítva: Gyömbér (a második sárga lap után) a 90+3. percben
Dejan Milovanovics: – A mérkőzés alapján a döntetlennél talán többet is megérdemeltek volna játékosaink. Mindenesetre nagyon értékes pontot szereztünk a Debrecen ellen.
Kondás Elemér: – Küzdelmes mérkőzés volt, fél óra elteltével meg is szereztük a vezetést. A második játékrészt viszont nem úgy kezdtük, ahogy szerettük volna, több lehetőségünk is volt ugyan, de a hazaiak egyenlítettek. Bár utána is voltak ziccereink, nem sikerült betalálnunk, sőt voltak olyan szituációk is, amelyek után akár kikaphattunk volna. Ezúttal nem sikerült megszereznünk a győztes gólt.

DOROGI FC–BUDAÖRSI SC 0–2 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, 300
néző. Vezette: Kovács Gergely (Bede Tamás, Vad Anita)
DOROG: Mursits – Nyíri, Rjasko, Lénárt (Csillag, 73.), Dlusztus – Tóth B., Kovács M. (Mészáros Á., 57.), Papp M. (Zabari, 73.) – Zuigeber, Girsik (Vígh Á., 53.), Szerencsi. Vezetőedző: Németh Szabolcs
BUDAÖRS: Kovács P. – Kékesi, Gyurácz, Fényes – Menyhárt, Petneházi, Molnár Cs., Halmai, Zeke (Sajbán Miklós, 84.) – Horváth E. (Zsidai, 59.), Horváth R. Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Kékesi (0–1) a 15., Petneházi (0–2) a 18. percben
Németh Szabolcs
: – Tipikusan ikszes mérkőzés volt, de a vendégcsapat egy-egy szöglet- és szabadrúgásból megszerezték a győzelmet. A mezőnyben inkább taktikai csata folyt, és sajnos nem tudtunk helyzeteket kialakítani. Csalódottak vagyunk az eredmény miatt.
Márkus Tibor: – Amit elterveztünk, sikerült tökéletesen megvalósítanunk, s a látottak alapján teljesen megérdemelten nyertünk. A mérkőzés nagy részében irányítottuk a játékot.

DEBRECENI EAC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, 300 néző. Vezette: Berényi Tamás (Hofbauer Roland, Sinkovicz Dániel)
DEBRECEN: Szabados – Nagy Z., Papp F., Belényesi Cs., Orosz M. (Karikás, a szünetben) – Sándor T. (Urbin, 73.), Spitzmüller, Takács P., Gyönyörű (Kertész, 59.) – Damásdi (Burai, 59.), Nikitscher T. Vezetőedző: Balogh Pál
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M, Bora, Mészáros M. – Hodonicki, Babinyecz, Pantovics (Kovács Á., 87.), Kitl M. (Paudits, a szünetben), Király P. – Máris (Gránicz, 77.), Horváth P. (Bidzilya, 61.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző:
Király P. (0–1) a 39., Paudits (0–2) az 56. percben
Balogh Pál: – Bár akadtak felvillanásaink, messze ez volt a szezon leggyengébb teljesítménye, és erre az sem mentség, hogy a középpályáról nagyon hiányzott két kulcsemberünk. Sajnos nem nyújtottuk azt, ami egy kiesés elkerüléséért küzdő csapattól elvárható. Hiányzott a határozottság, főleg a kapu előtti szituációkban.
Preisinger Sándor: – Végig taktikusan futballoztunk, az történt a pályán, amit elterveztünk. Csak a játékunk sebességével és a passzok pontosságával vagyok elégedetlen, ezeken próbálunk javítani.

1. Debreceni VSC 11 7 3 1 24–9 +15 24
2. Budaörs 11 7 4 18–12 +6 21
3. Békéscsaba 1912 Előre 11 5 5 1 14–8 +6 20
4. Gyirmót FC Győr 10 6 1 3 16–9 +7 19
5. Nyíregyháza Spartacus 11 6 1 4 10–8 +2 19
6. Szolnoki MÁV FC 11 5 3 3 10–10 0 18
7. FC Ajka 11 5 1 5 21–16 +5 16
8. Szombathelyi Haladás 11 4 4 3 15–10 +5 16