Az FTC viharos meccsen győzte le a Videotont

2012.10.07. 15:55
Józsi büntetőből szerzett góljával a félidőben a vendégeknél volt az előny (Fotó: Fuszek Gábor)
A Ferencváros legyőzte idegenben a Videotont a labdarúgó NB I 10. fordulójában. A zöld-fehérek Józsi György büntetőből szerzett góljával szereztek vezetést, majd a házigazdák szintén tizenegyesből egyenlítettek Nemanja Nikolics révén. A mindent eldöntő találatot Böde Dániel jegyezte.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

A Sporting elleni, zajos sikert követően a Ferencvárost fogadta bajnoki mérkőzésen a Videoton, amelynek edzője, Paulo Sousa nehéz meccsre számított a szerinte jó formában lévő ellenféllel szemben. Az egyik legnagyobb kérdés az volt a rangadó előtt, hogy az európai vitézkedést követően melyik arcát mutatja a Videoton, hiszen a fehérváriak a genti bravúr (3–0) után ugyanúgy képesek voltak megbotlani (0–1 a kispestiek ellen), mint a genki vereséget (0–3) követően (ismét 0–1 a győriekkel játszott rangadón).

KI MIT VÁRT A MÉRKŐZÉS ELŐTT?
A rangadó beharangozóját itt olvashatja el!

A Videoton Sporting elleni kezdőcsapatából öten maradtak erre a mérkőzésre, a zöld-fehéreknél pedig Julian Jenner és Andrei Ionescu is kifuthatott a pályára; a két gárdában összesen 13 légiós kapott helyet a kezdőben (a hazaiaknál hét, a vendégeknél hat). A találkozó egy szép gesztussal indult (a hazaiak a lábát tört Stopira 22-es mezszámával a hátukon vonultak ki a kezdéshez), no és egy kellemetlen meglepetéssel: még fél ház sem volt a Sóstói Stadionban, pedig a ferencvárosi kemény mag szép számmal tette tiszteletét.

EGY KIS ÖRÖKMÉRLEG
Nyolcvan bajnokin 37 FTC- és 20 Vidi-siker. A gólkülönbség 131–87 a zöld-fehérek javára. Fehérváron 14 győzelem, 16 döntetlen és 10 vereség a mérlege az FTC-nek, 52–45-ös gólkülönbséggel javukra.

Marco Caneira pedig hideg zuhanyt okozott jobb kezével társainak, pedig messze volt még a mérkőzés vége: az 5. percben Somalia jobb oldali beadását kézzel elütötte az érkezők elől, a jogos büntetőt pedig Józsi György váltotta gólra. 0–1

Nem esett össze a hazai csapat, sőt, Caneira „támadás-fordultával” kis híján egyenlíteni tudott – de mindez csak a mezőnyjátékra vonatkozott, mert a visszaállt vendégek könnyedén verték vissza a korántsem huszáros Vidi-rohamokat. Egy – immáron menetrendszerű – borzalmas Mladen Bozsovics-kifutás után Józsi lövésénél Tóth Balázs egyértelműen és szándékosan kezezett a tizenhatoson belül, de a játékvezető, Iványi Zoltán egy pillanatnyi gondolkodás után továbbot intett.

Az első fél órához közeledve a bal sarok mellett nem sokkal elsuhanó Jenner-lövés jelentett felüdülést a monotonitásból, majd Tóth Balázs másik keze is főszerephez jutott: jobbal versenyfutás közben orrba verte Alekszandar Alempijevicset. A jogos büntetés ezúttal is elmaradt, pedig ez már a szűrő második sárgája is lehetett volna. De nem lett...

2002, Szabó Tibor

A Fradi kapusa, Jova Levente is használta a kezét, amikor kikapta a bal felsőből Álvaro Brachi szabadrúgását, és ez volt a hazaiak legnagyobb helyzete a szünetig. A fordulás után a hazaiak kezdtek jobban, a még az első félidőben a megsérült Renato Netót váltó Nikola Mitrovics tekert az oldalhálóba egy szabadrúgást, amoda Józsi lőtt a kapu mellé ordító helyzetből.

A következő helyzet is a ferencvárosiaké volt, de Somalia egy az egyben képtelen volt megverni a kapust.

A 69. percben egyenlített a Videoton: a tizenhatos jobb szélén Martin Klein elképesztően fölöslegesen meglökte Paraibát, aki okosan azonnal elesett (egyáltalán nem volt gólveszélyes helyzet), a megítélt büntetőt pedig a frissiben beállt Nikolics Nemanja értékesítette. 1–1

Küzdelmes meccsen nyert a Ferencváros (Fotó: Fuszek Gábor)

A gól előtt egyébként ismét Somalia, majd Böde Dániel hibázott hatalmas helyzetben, tehát csakis önmagukat okolhatják azért a vendégek, hogy ez egyenlítő találat lett, nem pedig szépítés.

Hat perc múlva Böde Dániel javított: Somaliától hozzá pattant a labda a tizenhatos előtt, ő lőtt egy csel után, a Héctor Sánchez lábán megpattant labda pedig, becsapva Bozsovicsot, a kapu középébe csapódott. 2–1

Azon pedig már meg sem lepődtünk, hogy gólt ziccer követ: ezúttal Józsi rontotta el a soros lehetőséget.

Arra is volt már precedens, hogy viharosra sikeredett a hajrá Székesfehérváron, ezúttal azonban a Teremtő gondoskodott erről, Iványi pedig az öltözőbe irányította a csapatokat a stadionra rátört ítéletidő elől.

Szünet.

A Fradi veszélyesebben futballozott a folytatásban, Bozsovicsnak két bravúrt is be kellett mutatnia. A Videoton játékosai mintha az öltözőben maradtak volna – a vihar időközben „átköltözött” Budapestre.

A rendes játékidő utolsó percében Filipe Oliveira teljesen üresen lőtt kapura egy labdát kapásból, Jova Levente azonban bravúrosan lábbal hárított, szöglet. A sarokrúgást kivágták a vendégek, majd Sváb Dániel Paulo Vinícius elől mentett. Paraibá okozott fejfájást a Fradi-védelemnek a hosszabbításban, ám Jova kapujából kimozdulva fejjel tisztázott.

A Videoton nem tudott egyenlíteni a hosszabbításban, így a Ferencváros 2–1-es győzelmével begyűjtötte a három pontot Székesfehérváron.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

(A Magyar Televízió felvétele)

SOUSA EZÚTTAL GRATULÁLT LEGYŐZŐJÉNEK–EDZŐI NYILATKOZATOK
ÍGY LÁTTÁK AZ EDZŐK
Paulo Sousa: „Gratulálok a Ferencvárosnak, a mai meccsen jobbak voltak nálunk, megérdemelték a győzelmet. Elég eseménydús mérkőzés volt és nem csak a vihar okozta szünet miatt. A sorozatos terhelés miatt jó pár játékosnál nagy volt a sérülés veszélye, ezért az összeállításnál ezt is figyelembe kellett vennünk, hiszen nagyon fontos, hogy sérülés miatt ne kelljen nélkülöznünk senkit. Többeknél észrevehető volt, hogy mentálisan fáradtak, nem mindig hoztak jó döntéseket. Az Európa-ligában jól teljesítünk, a bajnokságban is több olyan meccs volt, amikor jobbak voltunk ellenfelünknél, de nem nyertünk, ma azonban jobb volt nálunk a Ferencváros. A szünet természetesen a koncentrációt, a lendületet egy kicsit megtörte, de ilyen bármikor megtörténhet, ahogy ma meg is történt” – értékelt a Videoton vezetőedzője a vidi.hu-nak.

Ricardo Moniz: „Egészen hihetetlen győzelmet arattunk a remek ellenfél ellen, amely a Sporting ellen nagyon jól futballozott – mondta az FTC vezetőedzője az MTV kamerái előtt, majd a győztes gólt szerző Böde Dánielről beszélt. – Olyan képességei vannak, hogy bármelyik pillanatban eldöntheti a mérkőzést, ez ma sikerült. Amikor a Ferencvároshoz igazolt, nem volt túl jó állapotban fizikálisan, azonban sokat foglalkoznak vele, ez most meg is látszott.”

1. Győri ETO 10 7 2 1 23–9 +14 23
2. DVSC-Teva 10 7 1 2 18–7 +11 22
3. MTK Budapest 10 5 3 2 15–10 +5 18
4. Diósgyőri VTK 10 5 2 3 9–10 –1 17
5. Budapest Honvéd 10 5 1 4 17–16 +1 16
6. Ferencváros 10 4 4 2 14–10 +4 16
7. Videoton FC 10 4 3 3 11–9 +2 15
8. Újpest FC 10 3 4 3 12–11 +1 13