Vasas: Nekünk nem kell megszerezni a bajnoki címet – Oenning

2017.03.17. 08:10
Mint ismeretes, a labdarúgó NB I 20. fordulójából elhalasztott, csütörtökön pótolt Vasas–Haladás találkozón 3–2-re a szombathelyiek győztek. Lássuk, hogyan értékelte a találkozót a két vezetőedző a meccset követő sajtótájékoztatón.

VASAS–HALADÁS 2–3VASAS–HALADÁS 2–3

MÉSZÖLY GÉZA, a Haladás vezetőedzője: – Nagyon örülök, hogy kilencven percen át ennyire egységesek és szervezettek voltunk. Borzasztóan kezdődött a második félidő, egyenlített a Vasas, mégsem estek pánikba a srácok, mindenki tette tovább a dolgát, ez is kellett a sikerünkhöz. Nagyon kitettünk magunkért, rendkívül fontos győzelmet arattunk, minden okunk megvan az örömre. Múlt héten az Üllői útról, noha háromgólos hátrányba kerültünk, nem megalázott, szétvert csapatként távoztunk. A második félidőben látottakra alapoztam a vasárnapi értékelést, és bár Király Gábor ezúttal nem védhetett, a jelenléte mégis rengeteget számított. Láttam rajta, mennyire szeretett volna a kapuba állni, de napközben egyre rosszabb lett az állapota. Vasárnap ő is szót kért, és szavaival hitet adott a többieknek a munka folytatásához. Nem gondoltuk volna, hogy három gólt tudunk szerezni a Vasas vendégeként, és erre büszkék lehetünk. A támadók is kivették a részüket a védekezésből, ez kulcsfontosságú volt a három pont megszerzésében.

MICHAEL OENNING, a Vasas vezetőedzője: – Nehéz ilyenkor szakmailag értékelni a mérkőzést. Úgy éreztem, mentálisan nem vagyunk eléggé erősek ahhoz, hogy elviseljük az esélyességgel járó terhet. Fiatal csapatunk van, a tanulási folyamat kellős közepén járunk – ezen az úton végig kell mennünk, és közben bizony vannak buktatók. Túlságosan sokat hibáztunk. A Haladás egy előretolt ékkel játszik, és David Williams nagyon gyors futballista, ezért úgy gondoltam, Debreceni András nagyobb eséllyel veszi fel vele a harcot, mint Vaskó Tamás. Meccs után persze már sokkal okosabb az ember... Hiányzott a kellő megfontoltság a játékunkból. Túl korán megkaptuk a második gólt, megint csak rohannunk kellett az eredmény után, és a végén már görcsössé vált a futballunk. Olyan hibákat követtünk el, amelyek eddig nem voltak jellemzőek ránk. De nem gondolom, hogy itt lenne a világvége. Nekünk nem kell megszerezni a bajnoki címet, szeretnénk minél előrébb végezni a tabellán – ezért dolgozunk tovább.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

Vasas–Haladás 2–3 (Risztevszki 46., Saglik 83., ill. Williams 25., 69., Kovács L. 51.)
Kiállítva: Halmosi (91., Haladás)