UEFA Futsal Cup: jött a dráma – őrült izgalmak után nyert az ETO

2017.11.23. 21:25
Fábio (8) és mögötte Juanra a győri siker letéteményesei (Fotó: eto.hu)
A házigazda Rába ETO az ukrán MFK Herszonnal találkozott az UEFA Futsal Cup elitkörének C-csoportjában a 2. fordulóban. A mérkőzés nem várt izgalmakat hozott, a győriek öt másodperccel a lefújás előtt szerezték meg a győztes gólt, amivel 3–2-re nyertek.

A szerdai első fordulóban mindkét csapat vereséget szenvedett, így a felek azért küzdöttek, hogy a győztesnek maradjon kis esélye a továbbjutás kiharcolására a szombati záró fordulóban.

Sokáig nem úgy alakult, hogy az ETO örülhet majd a végén, hiszen az ukránok Fumasza 12. percben szerzett góljával megszerezték a vezetést, majd Vjacseszlav Csudnov a 25. percben megduplázta a vendégek előnyét, 0–2!

Noha a második félidőben már a hazaiak is jóval aktívabbak voltak, amit két kapufa is jelzett, egészen a 35. percig kellett várni, hogy először megrezdüljön az ukrán háló: Juanra talált be. A közel 1000 fős közönség a Magvassy-sportcsarnokban mintha megérezte volna a vérszagot, és őrült hajrába hajszolta a zöld-fehéreket. Ennek eredményeként Fábio Aguiar előbb egyenlített 38:09-nél, aztán jött a dráma: 39:55-nél, öt másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt is, 3–2!

A csoport másik meccsén az első fordulóban egyaránt győzni tudó fehérorosz Sztalica Minszk és az olasz Luparense találkozott, és ugyan sokáig szorosan alakult a találkozó, az olaszok az utolsó 10 percben felőrölték fehérorosz ellenfelüket, és 8–4-re nyertek, nagy lépést téve a továbbjutás felé. Ebben azonban éppen az ETO akadályozhatja meg az olaszokat, a záró körben ugyanis a zöld-fehérek a Luparensével játszanak, és a másik mérkőzés alakulásától függően egy győzelemmel akár meg is nyerhetik a csoportot.

Folytatás szombat délután.

UEFA FUTSAL CUP, ELITKÖR
C-CSOPORT (GYŐR), 2. FORDULÓ

RÁBA ETO–MFC HERSZON (ukrán) 3–2 (0–1)
Győr, 850
néző. V: Bauernfeld (osztrák), Sorescu (román)
ETO: Alasztics – Constantino, Fábio, Juanra, Sáhó. Cs: Vas Á., Dávid R., Klacsák, Bognár B., Martínez. Edző: Javi Rodríguez
HERSZON: Cipun – Roninho, Szviridov, Fumasza, Besszalov. Cs: Csudnov, Skorly, Lanko, Kalukov. Edző: Igor Moszkvicsov
Gólszerző: Fumasza (0–1) a 13., Csudnov (0–2) a 24., Juanra (1–2) a 34., Fábio (2–2) a 38., Fábio (3–2) a 40. percben
A másik mérkőzésen: FK Sztalica Minszk (fehérorosz)–Luparense (olasz) 4–8 (2–2)