Szombat esti frász – így búcsúzott az NB I-től a Debrecen, centiken múlt

P. K.P. K.
2020.06.27. 17:24
A labdarúgó NB I 33. fordulójában szombat délután, a DVSC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Pakssal és miután a Kisvárda győzött Diósgyőrben, kiesett a Debrecen.

A LEGFONTOSABB TÉNYEK

– Bajnok, így a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat a Ferencváros.
– A második helyen végzett, ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Mol Fehérvár.
– A harmadik helyen végzett,
ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Puskás Akadémia FC.
– Kupagyőztes,
ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Budapest Honvéd.
– Kiesők:
Debreceni VSC (11.), Kaposvári Rákóczi (12.).
– Feljutók: MTK Budapest, Budafoki MTE.
– Gólkirály: Radó András, 13 góllal.

A BENNMARADÁSÉRT HARCOLÓ CSAPATOK MÉRKŐZÉSEI AZ UTOLSÓ FORDULÓBAN

A MÁSODIK FÉLIDŐK TÖRTÉNÉSEI

A Kisvárda 2–0-ra győzött Diósgyőrben, immár hivatalos, hogy kiesett a Debrecen!

A DVSC kiesése akkor válik hivatalossá, amikor lefújják a később befejeződő DVTK–Kisvárda meccset, de mivel a vendégek 2–0-ra vezetnek, ez csak formalitás. Az Újpest 5–0-ra nyert.

Szurkolók a pályán Debrecenben! Leszaggatják a mezt a játékosokról. A rendőrség is megérkezik, a drukkerek visszamenekülnek a szektoraikba.

Négy perc a világ Debrecenben – ennyi a hosszabbítás. Szöglet után Szatmári Csaba a jobb oldali kapufát találta el, majd Ferenczi János 17 méterről a felső lécet találta el, a labda a gólvonalra pattant. Maradt az 1–1! Bent maradt a Paks.

Egyenlített a DVSC! 1–1. Rácz Gergő nem tudta elrúgni az előrevágott labdát Nikola Trujics elől, akinek a kapura tartó lövését végül a paksi Szélpál Norbert lőtte a gólvonal mögé. A Debrecen azonban csak akkor marad benn, ha fordítani tud.

A második félidők úgy kezdődtek, hogy a a DVSC áll kiesésre, azzal, hogy 1–0-s hátrányban volt a Paks ellen. Ha a Loki nem nyer kiesik, ha fordítani tudna, akkor – jelen állás szerint – a Paks búcsúzna.

Megvan a hivatalos nézőszám – Debrecenben 9400 néző látja a Loki szenvedését.

A második félidő elején 15 percen belül lőtt két gólt az Újpest (Bacsa Patrik és Máté Zsolt talált be), így már 5–0-ra vezet a Kaposvár ellen.

AZ ELSŐ FÉLIDŐK TÖRTÉNÉSEI

Az első gól a 8. percben esett, a Kisvárda megszerezte a vezetést Diósgyőrben Nemanja Obradovics révén! Bódog Tamás együttese csak abban az esetben izgulhat, ha kikap a DVTK-tól. Vezet az Újpest is a Kaposvár ellen, Simon Krisztián révén (az újpestieknek is csak vereség esetén kell nézniük a többi eredményt).

Egyre nehezebb helyzetben a DVSC! A 17. percben a volt debreceni Könyves Norbert fejes góljával megszerezte a vezetést a Paks. Ha a Debrecen nem nyer, kiesik.

A DVSC–Paks mérkőzés előtt a pályafutása utolsó mérkőzését játszó debreceni Tőzsér Dánielt a kivetítőn megjelenő üzenetekben korábbi csapattársai búcsúztatták, köztük a két belga válogatott, Kevin de Bruyne és Thibaut Courtois, akikkel Genkben futballozott együtt.

Az Újpest Novothny Soma révén a 44. percben növelte előnyét a Kaposvár ellen, majd Bacsa Patrik is betalált. 3–0

Diósgyőrben
a 37. percben zivatar miatt félbeszakadt a mérkőzés, tízperces szünet után folytatódott a találkozó. Az első félidő hajrájában Fernando Viana közvetlen közelről megszerezte a kisvárdaiak második gólját is. 0–2

Debrecenben és Újpesten lefújták az első félidőt.