Szólhatnak a tablófotósnak - bajnok a Videoton!

2011.05.11. 18:55
Mezey György vezetőedzőt ünnepli csapata (Fotó: Szabó Miklós)<br />KÉPGALÉRIÁNK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!<br />
A Videoton hozta a kötelezőt! Hazai pályán 3–1-re legyőzte a Kaposvárt, ezzel története során először bajnoki címet ünnepelhet. A korábbi kaposvári Nikolics Nemanja góljára ugyan még válaszolni tudtak a vendégek, de Polonkai Attila és Szakály Dénes találata nemcsak a meccset, hanem a bajnoki címet is eldöntötte, így hamarosan fényképekkel tölthetik fel a klub székházában évek óta üresen álló, az első bajnokcsapat számára fenntartott tablót.

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE FRISSÜLŐ ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT TALÁLJA MEG!

A Videoton már az előző fordulóban bajnoki címet ünnepelhetett volna, de nem tudott nyerni a Budapest Honvéd vendégeként. A Paks tegnapi, siófoki győzelme után a Vidinek ma is győzelemre volt szüksége a bajnoki cím megszerzéséhez a Kaposvár elleni hazai találkozón.

A helyszínen tartózkodó tudósítónk szerint tíz perccel a „nagy meccs” előtt még nem sok minden utalt arra, hogy bő másfél órán belül Székesfehérvár történetének egyik legnagyobb sportsikerét ünnepelheti a város. Közel sem volt telt ház (mintegy 7500-an tekintették meg a mérkőzést), és a hazai ultrák sem készültek külön látványképpel a mérkőzésre. Persze, útban a stadion felé a taxis azért megjegyezte, most már nagyon ideje lenne, hogy behúzzák ezt a bajnokságot a fiúk...

Az első lövést a várakozásoknak megfelelően a hazaiak mutatták be a 4. percben, a korábbi kaposvári Nikolics Nemanja 17 méterről csavart a kapu fölé. A Videoton aktívan kezdett, főleg a bal szélen tűntek veszélyesnek a fehérváriak, igaz, Nikolics lövését leszámítva nem jutottak el helyzetig.

A folytatásban Sándor Györgynek is volt egy távoli lövése, a meccs első igazán nagy lehetőségét azonban a Kaposvár hagyta ki: Milan Perics indításával a 13. percben Bojan Pavlovics lépett ki teljesen üresen, de tíz méterről leadott lövését a jó ütemben kimozduló Mario Bozsovics védeni tudta.

A 18. percben a góllövőlistát 24 találattal vezető André Alves kis területen belül jól játszotta meg a labdát a jobb szélen, középre adása súrolta Bank István kezét, a labda Nikolics elé került, aki méterekkel a kapu fölé bombázott.

Bő húsz perc elteltével megállapítható, hogy a Videoton ugyan többet birtokolta a labdát, de a hazaiak támadásaiból hiányzott az átütőerő, miközben a vendégek többször is eljutottak a fehérvári kapuig. A már említett Pavlovics-lövésen kívül Balázs Benjámin is próbára tette Bozsovicsot, de távoli kísérlete nem okozott gondot a monetenegrói kapusnak.

A félidő feléhez érve kezdte felpörgetni a játékot a Videoton: Sándor György 23 méterről leadott kísérlete még nem volt igazán veszélyes, majd érvénytelen gólt szerzett a Vidi (Vasziljevics lerántotta az egyik vendégvédőt, ezért érvénytelenítették Nikolics találatát), Gosztonyi András lövését lábbal védte Kovács Zoltán – a 34. percben pedig Nikolics révén már megszerezték a vezetést a fehérváriak.

Az első percektől nagyon aktív támadót Gosztonyi játszotta meg fejjel, Nikolics pedig egy csel után 14 méterről nagy erővel a bal alsóba lőtt. 1–0

NIKOLICS GÓLJA

MEZEY LEZÁRT EGY SZAKASZT

„Jó mérkőzést játszottunk, egy kitűnően felkészített, tudatosan futballozó Kaposvár volt az ellenfelünk. Voltak a találkozónak fordulópontjai, de úgy gondolom, összességében megérdemelt a siker. Köszönöm mindenkinek, aki támogatott bennünket, hogy eljuthattunk idáig" – nyilatkozta a Kaposvár elleni, bajnoki címet érő siker után Mezey György, a Videoton vezetőedzője, aki arra a kérdésre is válaszolt, milyen érzés, amikor játékosai a levegőbe dobják.

„Ami azt illeti, ebben már rutinosnak számítok, korábban többször is átélhettem már ezt. Kívánom Sisa Tibornak, hogy neki is megadasson ez edzői karrierje során. De hogy válaszoljak is a kérdésre: természetesen boldog voltam abban a pillanatban" – fogalmazott a szakember a meccs utáni sajtótájékoztatón.

A kapott gól megzavarta a vendégeket, a Videoton beszorította a Kaposvárt, a félidő utolsó perceiben több helyzetet is kihagytak a hazaiak. André Alves beadásánál nem volt érkező ember, míg Sándor György Gosztonyival kényszerítőzött, majd lőtt, de Bank blokkolta a kísérletet, így 1–0-s Videoton-vezetéssel zárult az első játékrész.

A második félidőt is a Videoton kezdte aktívabban, Gosztonyi lapos lövését védte Kovács. A Kaposvár azonban rögtön jelezte, továbbra sem szeretne asszisztálni a bajnokavatáshoz – Perics remek megkerülős csel után 17 méterről a bal felső sarok mellé tüzelt.

Az 58. percben ismét Nikolics „hallatott” magáról, egy szöglet után lecsorgó labdát 20 méterről bombázott kapura, Kovács a levegőben úszva hárított.

Korábban sem beszélhettünk hatalmas iramról, de a 60. perc táján még inkább leült a meccs, a hazaiak véletlenül sem akartak kitámadni, Mezey György le is cserélte a gólveszélyesen játszó Nikolicsot (Polonkai Attila váltotta), a vendégtámadók pedig nem igazán tudtak érvényesülni a jól záró fehérvári hátsó alakzattal szemben.

Egészen a 76. percig! Ekkor Drazsen Okuka jobb oldali beadást követően a nem sokkal korábban becserélt Miroszlav Grumics első labdérintéséből, öt méterről a kapuba fejelt. 1–1

Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, a szintén csereként pályára lépő Polonkai Attila egy beadás utáni lecsorgó labdát 11 méterről laposan a bal alsóba lőtt. 2–1

A 88. percben egy kontra végén, Lencse László önzetlen átadása után, a Nikolicshoz és Alveshez hasonlóan korábban Kaposváron futballozó Szakály Dénes növelte a különbséget. 3–1

Gosztonyi Andrást könyökléséért még kiállították, de ez már nem osztott, nem szorzott – bajnok lett a Videoton!

A fehérvári klubházban évek óta üresen áll az a bizonyos tabló, amely a Videoton első élvonalbeli bajnokcsapatának készült. Most már szólhatnak a tablófotósnak...

VIDEOTON–KAPOSVÁR 3–1