Simek kihúzta a csávából az Újpestet

2010.04.24. 16:58
Megszenvedett a három pontért az Újpest a Paks ellen, de sikerült otthon tartania (Fotó: Havran Zoltán)
Az Újpest 3–2-re legyőzte hazai pályán a Paksot a labdarúgó Soproni Liga 24. fordulójában. Rajczi Péter és Barczi Dávid 18 perc után kétgólos vezetéshez juttatta a lila-fehéreket, ám Tököli Attila duplájával egyenlített a Paks. A győztes gól Simek Péter nevéhez fűződik.

Mióta Mészöly Géza átvette az Újpest irányítását, bajnokin veretlen az együttes. A lila-fehérek a szintén nemrég edzőváltáson áteső Paksot fogadták, amely a kiesőzóna elől menekül.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a Soproni Liga 2009–2010-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Bár a tolnaiak hazai pályán sokszor borsot törtek az újpestiek orra alá, a Megyeri úton még nem szereztek pontot, ráadásul mindhárom bajnokijukon három gólt kaptak.

Alig kezdődött el a mérkőzés, amikor Kis Károlynak máris cserélnie kellett: Éger László megsérült, hordágyon vitték az öltözőbe, a volt válogatott futballistát Gévay Zsolt váltotta. Nyugodtan kijelenthető, hogy az első félidőben a paksiak védelme főszereplő volt, ugyanis a hátsó alakzat két nagy hibájából szerzett két gólt az Újpest.

Először a frissen beálló Gévay volt határozatlan, amikor Rajczi Péterrel kellett fejpárbajt vívnia, így az újpesti csatár a Dusan Vasziljevics lövése után a kapus által kiütött labdát a jobb sarokba bólinthatta. (1–0.) Szabó János később még nagyobbat bakizott, hiszen Simek Péter beadását elengedte, Barczi Dávid pedig ezt kihasználva a kapu bal oldalába helyezett. (2–0.)

Az Újpest a folytatásban nem tudta növelni előnyét, és meglepetésre a szünet előtt a paksiak szépítettek: Tököli Attila ugrott ki a leshatárról (de nem lesről), a visszafutó Szokol Zsolt mellett csinált egy cselt, majd – miután Balajcza Szabolcs eléggé eltávolodott a gólvonaltól – a kapus fölött a hálóba emelt. (2–1.)

A második játékrészt jobban kezdte a Paks, és ha Kiss Tamás jobban koncentrál, egyenlíthetett volna, lövése azonban elment a jobb sarok mellett. Bár újabb nagy ziccert nem hozott össze a Paks, nem véletlenül harsant fel az újpesti szurkolók füttyszava a 65. perc környékén…

Mészöly Géza cserékkel próbálta felrázni csapatát, mivel aggasztó volt: ha így megy tovább, kiegyenlít a Paks. Miután a vendégek kinyíltak, az Újpest előtt is adódott néhány kontralehetőség, helyzetbe pedig Rajczi került, akinek 17 méteres lövése elkerülte a jobb sarkot.

Bár kezdett magához térni a fővárosi csapat, a 80. percben a Paks egyenlített: ezúttal is Tököli volt a gólszerző, aki a Kiss Tamástól kapott labdát a balösszekötő helyéről ragasztotta fel a bal felső sarokba. (2–2.)

Ezzel azonban még nem volt vége: a jobbösszekötő helyéről Simek Péter eresztett meg nagy lövést, Kovács Attila rosszul nyúlt bele a labdába, amely a kezéről a bal felső sarokba vágódott. (3–2.) A végén Foxi révén még egy kapufát is elérő újpestiek negyedszer is legyőzték a Paksot, és ismét megszerezték a „szokásos" három gólt.

„Nem úgy játszottunk, ahogyan szerettünk volna – mondta a mérkőzést közvetítő Sport1 Tv-ben Mészöly Géza, az Újpest vezetőedzője. – A kétgólos vezetés megszerzése egyértelműen pozitív volt, de már akkor sem olyan tempóban futballoztunk, amilyenben tudunk. Kétgólos előnyünk után kicsit fáradt csapatom elkényelmesedett, és végül ha nem is a legjobb játékunkkal, de nyertünk. Fárasztó sorozat után vagyunk, ez a találkozónk nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, de a győzelem a legfontosabb."

„Ugyanaz volt a problémánk, mint legutóbb, a végén kaptunk gólt – mondta Kis Károly, a Paks trénere. – A védelmünkből Éger korai kiválása zavart okozott, ám sikerült a padlóról felállnunk. A második félidőben mi irányítottuk a játékot, egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna. Nem akarom megbántani a játékosaimat, de ma is amatőr hibákat követtek el."

1. Videoton FC 24 16 6 2 50–24 +26  54
2. DVSC-TEVA 24 17 1 6 53–30 +23  52
3. Győri ETO FC 24 11 10 3 29–15 +14  43
4. ZTE FC 24 11 7 6 46–37 +9  40
5. Újpest FC 24 12 3 9 37–32 +5  39
6. MTK Budapest 23 10 7 6 38–25 +13  37
7. Ferencvárosi TC 24 7 11 6 27–28 –1  32
8. Kaposvári Rákóczi 24 8 7 9 31–34 –3  31