Először nyert Pakson a Diósgyőr

2013.10.19. 17:59
Tovább menetel az ezúttal fekete-fehérben játszó DVTK (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I tizenegyedik fordulójában Elek Ákos és Barczi Dávid találatával nyert Pakson a Diósgyőr. A DVTK először győzött idegenben a Paks ellen, és immáron 646 perce nem kapott gólt az élvonalban.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Tomiszlav Szivics nem jelent pluszmotivációt, mert ez az ember számomra megszűnt létezni – vezette fel a Diósgyőr elleni bajnokit a Paks gólgépe, a szerb mesterrel nem éppen baráti viszonyt ápoló Simon Attila, aki korábban megfordult már Diósgyőrben is, akárcsak mestere, a Pakson és Kecskeméten is Szivics-utód Horváth Ferenc.

A pályán a hazaiak kimondottan tisztelték a tabellán náluk előkelőbb helyen álló vendégeket, akik ráadásul szép számú drukkersereggel érkeztek. A szórványos DVTK-támadások azonban nem vezettek sikerre, és az első húsz perc után egyre bátrabban futballoztak a paksiak, csak éppen szintén rengeteg hibáztak. Hátrányba is így került a hazai csapat: a szöglet után négyen-öten is felszabadíthattak volna, de végül Elek Ákos elé került a labda, aki – Molnár Péter kapus élénk közreműködésével – a bal alsóba lőtt. 0­­­–1

Elképesztő technikai hibákkal bombázta a nézőket a Paks a szünetig, a vendégek pedig már nem erőltették a támadásokat az utolsó tíz percben, így újabb találatot már nem tartogatott az első félidő.

A második viszont helyzettel indult, Simon passza után Bartha László közelről lőhetett, Nenad Rajics azonban hatalmasat védett. Bezzeg nem hibázta el a 62. percben a maga ziccerét Barczi Dávid, aki okosan a bal sarokba gurított a kapussal szemben állva, a hazai védelem újabb kihagyását követően. 0–2!

Innentől kezdve tulajdonképpen csak a volt a kérdés, hogy megőrzi-e a követező bajnokira kapott gól nélküli sorozatát a DVTK – nos, nem tudtak szépíteni a hazaiak, így 646 percet húzott ki kapitulálás nélkül a Diósgyőr, amely nem mellékesen első paksi győzelmét aratta története során.

Horváth Ferenc: Edzésben világbajnokok lehetnénk!