Női NB I: megint a 11-esek – Szombathelyre került a bronz

2017.05.20. 21:06
A szombathelyi Viktória hazai pályán az 1–1-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel 3–1-re legyőzte a kupadöntős ETO FC Győrt a női NB I bronzcsatájának harmadik mérkőzésén, ezzel 2–1-es összesítéssel megnyerte az egyik fél második sikeréig tartó párharcot, és megszerezte a harmadik helyet.

A szombathelyiek az osztrák Heike Manhart szabadrúgásával korán megszerezték a vezetést a bronzcsata harmadik meccsén, ám a vendégek az első két mérkőzésen egyaránt duplázó Süle Dóra góljával a második félidő közepén egyenlítettek.

A folytatásban nem esett újabb találat, így ismét a tizenegyesek döntöttek, amelyeket az első összecsapáshoz hasonlóan ezúttal is a szombathelyiek rúgtak jobban.

A bronzérmet tehát a Viktória szerezte meg, habár a rendes játékidőben csak a Győr nyert meccset a harmadik helyért rendezett párharc során.

A bajnok az MTK lett, amely a döntőben két meccsen felülmúlta a Ferencvárost.

NŐI NB I, A 3. HELYÉRT
1. mérkőzés (május 7.): Viktória FC–ETO FC Győr 3–3
(Fábián 6., Manhart 17., Gődér 56. – öngól, ill. Süle 40., 78., Gődér 58.) – tizenegyesekkel 5–3
2. mérkőzés (május 14.): ETO FC Győr–Viktória FC 2–1 (Süle 48., 80., ill. Tálosi 45.)
3. mérkőzés (május 20.): Viktória FC–ETO FC Győr 1–1 (Manhart 4., ill. Süle 63.) – tizenegyesekkel 3–1