Női NB I: nyert a Haladás, elkerülte az osztályozót

CS. M.CS. M.
2021.05.16. 20:36
A Haladás-Viktória végzett a hatodik helyen (Fotó: mlsz.hu)
A női labdarúgó NB I 21., egyben utolsó fordulójának zárómérkőzésén a Haladás-Viktória 3–2-re legyőzte idegenben a Szent Mihályt, ezzel feljött a hatodik helyre, s utóbbinak kell osztályozót játszania a bennmaradásért.

A női NB I 21. fordulójának utolsó mérkőzésén a hatodik hely megszerzése, egyben az osztályozó elkerülése volt a tét. A vezetést a Haladás szerezte meg Szili Tünde fejes góljával a 32. percben, majd Jelena Koprena egyenlített (1–1).

A vendégek ezt követően ismét megszerezték az előnyt, Herczeg Andrea talált be, majd újra kiegyenlített a Szent Mihály Papp Szidónia révén a 74. percben (2–2). A meccs végül a 85. percben dőlt el, a bosnyák Sladana Micic öngóljával nyertek a szombathelyiek. 2–3

A Haladás ezzel hatodik lett, míg a Szent Mihály hetedik, s készülhet az osztályozóra. Az NB II bajnoki címéért a Soroksár és a Puskás Akadémia csap össze. A győztes feljut az NB I-be, míg a vesztes osztályozót játszik az NB I hetedik helyezettjével, a Szent Mihállyal.

NŐI NB I
21. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Szent Mihály–Haladás-Viktória 2–3
(Koprena 54., Papp Sz. 74., ill. Szil 32., Herczeg A. 58., Micic 86. – öngól)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Kelen SC–ETO FC Győr 0–2
(Öreg 50., Oláh A. 86.)
MTK–Astra HFC 7–0
(Pápai 22., 51., 82., Stephens 54., 55., Legendás 88., Stefán 90+1.)
DVTK–Ferencváros 2–3 (Barker 36., Bradics 48., ill. Mosdóczi 61., Kehrer 64., Vágó F. 70.)