Női NB I: a DVTK sorozatban a negyedik tétmeccsén sem nyert

2021.04.04. 19:57
A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott Makón a Szent Mihállyal, míg az Astra HFC 5–1-re kiütötte otthon a szombathelyi Viktóriát a női labdarúgó NB I 16. fordulójában vasárnap.

A DVTK meglepetésre 0–0-s döntetlenre végzett a Szent Mihály vendégeként, így sorozatban a negyedik tétmérkőzésén nem tudott nyerni, ami először esett meg vele azóta, hogy 2017-ben feljutott az első osztályba. Egyszersmind gyakorlatilag elkönyvelhetjük, hogy – a várakozásoknak megfelelően – idén is az MTK és a Ferencváros vívja majd egymással a bajnoki döntőt.DVTK meglepetésre 0–0-s döntetlenre végzett a Szent Mihály vendégeként, így sorozatban a negyedik tétmérkőzésén nem tudott nyerni, ami először esett meg vele azóta, hogy 2017-ben feljutott az első osztályba. Egyszersmind gyakorlatilag elkönyvelhetjük, hogy – a várakozásoknak megfelelően – idén is az MTK és a Ferencváros vívja majd egymással a bajnoki döntőt.

Az Astra úgy verte meg 5–1-re a Haladás-Viktóriát, hogy a találkozó elején még a vendég szombathelyi együttes szerezte meg a vezetést. A hazaiaknál betalált Kós Petra is, aki 2019 májusa óta először volt eredményes az NB I-ben – akkor még az MTK játékosaként az ETO kapuját vette be –, azóta pedig futballozott az angol Watfordnál is.

NŐI NB I
16. FORDULÓ

Astra HFC–Haladás-Viktória 5–1 (Szakonyi 37., Kós 58., Vidács 67., Vicsek 77., Erdész 79., ill. Herczeg A. 4.)
Szent Mihály–DVTK 0–0