Nem kellett megszakadnia a Debrecennek a sikerért

2012.10.07. 20:29
A Debrecen két góllal és három ponttal zárt Siófokon (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 10. fordulójának záró mérkőzésén a Debreceni VSC kihasználta a Győri ETO szombati pontvesztését, és könnyed, 2–0-s siófoki győzelemével egy pontra megközelítette a listavezetőt.

A Dunántúlon végigsöprő ítéletidő szerencsére jó fél órával kezdés előtt tiszteletét tette Siófokon, így a helyszínen helyet foglaló jó 500 néző legnagyobb örömére időben elkezdődhetett a Siófok–Debrecen bajnoki mérkőzés. Amely előtt a hazaiak számára a pontszerzés, a vendégeknek a győzelem volt a célkitűzés.

Ahogyan azt megszokhattuk a Siófoktól, nem estek kétségbe esélytelenül sem, az első 25 percben Zamostny Balázs és Horváth Bence is helyzetbe került, de mindketten a kapust találták el labdával a háló helyett. A DVSC egy elrontott Ibrahima Sidibe-helyzeten és meddő mezőnyfölényen kívül nem tudott mást felmutatni az első 30 percben, nem sokra rá viszont vezetett: Kecskés Tamás elkaszálta Rezes Lászlót a 16-oson belül, Adamo Coulibaly pedig higgadtan a kapu közepébe lőtte a büntetőt. 0–1

A szünetig elalibizgetett a Debrecen, majd az öltözőben Kondás Elemérnek lehetett egy-két keresetlen szava fiaihoz, mert a fordulás után nekiesett ellenfelének a fehér mezes vendégalakulat. Ennek eredménye a 62. percben látszott meg az eredményjelző táblán is, amikor Rezes ívelését Bódi Ádám 16 méterről némi szerencsével a jobb sarokba „pattogtatta”: 0–2.

A Siófok tartását jól jelzi, hogy pár perc múlva Zamostny megdöngette a kapufát, Fejes András pedig öt méterről fejelt a kapu mellé, de mindeközben olyan őrült labdavagdosásba kezdett a két csapat, hogy elkeseredésünkben visszakívántuk az orkánt...

Ám a vége nem lett viharos, semmilyen értelemben sem: a két gárda beletörődött az eredménybe, így a hajrá a cserejátékosok igyekezete ellenére is meglehetősen mélabúsra sikeredett.

Győzött a Debrecen, egy pontra megközelítette az éllovas Győrt, ismét férfiasan játszva veszített a sereghajtó Siófok.

FGSZ SIÓFOK–DVSC-TEVA 0–2