Elindult felfelé a Videoton? Három gólt lőtt a bajnok az Újpestnek

2015.09.19. 20:25
Balajcza nem tudta védeni Gyurcsó büntetőjét (Fotó: Szabó Miklós)
Magabiztos, háromgólos sikert aratott odahaza a címvédő Videoton az Újpest ellen a labdarúgó NB I kilencedik fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Videoton–Újpest 3–0 (Gyurcsó 58., 85. – az elsőt 11-esből, Kovács I. 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Minden bizonnyal furcsa mosollyal vette tudomásul a nemrégiben az Újpesttől a Videotonhoz igazoló Asmir Suljic, hogy ismét egy szem középső támadóként fog futballozni – immáron egykori fővárosi társai ellen. Pető Tamás terve szerint Gyurcsó Ádám és Filipe Oliveira támogatta volna szélről Suljicot, de ebből a mérkőzés folyamán szinte semmi sem valósult meg.

Az újpestiek kósza beadásokkal próbálkoztak, sikertelenül, majd Sallói Dániel előállt az idény eddigi legrosszabb lövésével, a másik kapu előtt azonban Pölöskei Zsolt és a volt újpesti Loic Nego nem sokkal tévesztett célt.

Simon Ádám sem talált a bal alsóba, mert blokkolta lövését egy védő, ám ezt nem bánta a szűrő, mert majdnem öngólt vétett; ellenben Mbaye Diagne és Gyurcsó Ádám tiszta ziccerben választott borzalmas megoldást.

A hazai játékos a szünet után javított, mert a Mohl Dávid által teljesen fölöslegesen összehozott büntetőt pimasz módon értékesítette: 1–0!

Nem tudott felpörögni az Újpest, teljesen veszélytelenül, monoton módon futballoztak a fővárosiak, akik közül Jonathan Heris botor módon kiállíttatta magát (sárga laposként odakönyökölt Kovács István arcára) a hajrá előtt. Beállt tíz percre Kabát Péter is, miközben Gyurcsó Ádám előbb elrontott, majd értékesített egy ziccert: 2–0!

Nem álltak le a fehérváriak, Suljic még gólt rúgatott Kovács Istvánnal (3–0), majd agyoncselezett egy hatalmas helyzetet, Kovács közeli lövését pedig bravúrral hárította Balajcza Szabolcs: elkezdett kikecmeregni a Videoton a gödörből, ritka vendég mostanában a győzelem Újpesten.

NB I: Beérett a munka? - Pető új taktikájával sziporkázott a Vidi

1. Ferencvárosi TC 9 9 20–3 +17 27
2. Szombathelyi Haladás 9 4 4 1 7–5 +2 16
3. MTK Budapest 9 4 2 3 11–7 +4 14
4. DVSC-Teva 9 4 2 3 11–11 0 14
5. Budapest Honvéd 9 3 4 2 12–10 +2 13
6. Paksi FC 9 3 3 3 10–6 +4 12
7. Diósgyőri VTK 9 3 2 4 11–18 –7 11