Hat gól, két piros lap, sima Vidi-győzelem Felcsúton

2016.10.22. 15:20
A Videoton nem kegyelmezett a Paksnak (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 13. játéknapján a Videoton könnyedén legyőzte a Paks csapatát. Hahn János harmadik percben szerzett gólja hideg zuhanyként hatott a hazaiakra, akik gyorsan talpra álltak, és öt gólig meg sem álltak a sérültjeit nélkülöző, két kiállítástól sújtott vendégek ellen.

A 13. forduló első mérkőzésén a harmadik helyen álló Videoton Felcsúton, a Pancho Arénában fogadta az utolsó előtti pozícióban szerénykedő Paksot. Azt, hogy a vendégek számára bravúr lenne a győzelmet kicsikarni, még a paksi vezetőedző, Csertői Aurél is tudta, arra azonban valószínűleg nem számított, hogy az ő fiai kezdik meg a gólgyártást: a találkozó első sarokrúgását követően kialakult kavarodásban Vernes Richárd önzetlenül passzolt Hahn János elé, aki közelről nem hibázott: 0–1!

Ezután azonban átvette az irányítást a fehérvári alakulat, a 10. percben mégis hirtelen jött az egyenlítés: Géresi Krisztián körülbelül 30 méterre a kaputól lövésre szánta el magát, Székely György, a paksi kapuvédő pedig nem tudta eldönteni, hogyan hárítson: 1–1!

A félidő derekán tizenegyest harcolt ki Pátkai Máté, amit Marko Scsepovics magabiztosan értékesített (2–1), majd a 38. percben ismét betalált, ezúttal Szolnoki Roland pontos beívelését követően (3–1). Majd, ha ez nem lett volna elég a vendégeknek, Szabó János gólhelyzetben buktatta Loic Negót, amiért egyből piros lapot kapott.

A második félidőben a Videoton hamar egyértelművé tette, nem szándékozik visszaengedni a Paksot a mérkőzésbe: Anel Hadzic éles szögből Székely szemei közé bombázott: 4–1!

A paksiak talán azt gondolták, ennél már nem lehet rosszabb, ám tévedtek: Kecskés Tamás színészkedésért megkapta második sárga lapját, a 63. percben pedig Danko Lazovics is betalált Scsepovics nagylelkű passza után (5–1).

A fennmaradó játékidőben az eredmény a cserék ellenére sem változott, sima Vidi-győzelem született a sérülésektől sújtott Paks ellen.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

VIDEOTON–PAKS 5–1 (Géresi 10., Scsepovics 24., 38. (előbbi 11-esből), Hadzic 48. Lazovics 63. ill. Hahn 3.)
Felcsút, Pancho Aréna. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!