Meddő mezőnyfölény – a Vasas nem bírt a sereghajtóval

2017.02.25. 15:28
Remili Mohamed (jobbra) sem tudott segíteni a Vasason (Fotó: Veres Viktor)
A Vasas tavaszi szezonbeli első mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a sereghajtó Gyirmóttal a labdarúgó NB I 21. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Vasas–Gyirmót 1–1 (Király B. 80., ill. Novák Cs. 24.)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 2350 néző. V: Karakó Ferenc

Ha csak a helyezéseket nézzük, országos egyesnek ígérkezett a Megyeri úti bajnoki. A fordulót megelőző tabella harmadik helyezettje, a sereghajtó Gyirmótra húsz pontot verő Vasas fogadta az újoncot, a piros-kékeknél mégis amondóak voltak, hogy hiba lenne lebecsülni Urbányi István csapatát.

Ennek bizonyítéka az első félidőben meg is mutatkozott, a játékrész egyetlen gólját a vendégcsapat szerezte: a 24. percben Vass Patrik húzott el a jobb szélen, és beadását Novák Csanád kapásból, nyolc méterről a hosszú sarokba lőtte (0–1). A 22 esztendős támadó korábbi klubja ellen volt eredményes.

Bár a gól után átvette az irányítást az első tavaszi bajnokiját játszó Vasas – a Haladás elleni meccsét elhalasztották –, Remili Mohamed, valamint a télen érkező Gaál Bálint lövéseitől eltekintve nem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani a szünet előtt.

A fordulás után felpörgött a „hazaiak” játéka, Berecz Zsombor lövésével kis híján egyenlített Michael Oenning együttese, a labda azonban saját csapattársát találta el. A német edző látta, hogy változtatni kell, így rövid időn belül beküldte Király Botondot és Szivacski Donátot. Előbbi – mint később kiderült – fontos húzásnak bizonyult.

Tíz perccel a vége előtt Remili lövésre szánta el magát. A Vasas csapatkapitányának próbálkozását még védte Sebők Zsolt, a labda azonban előbb Korcsmár Zsolthoz, majd Királyhoz került, a csereként beállt középpályás pedig hét méterről nem hibázott (1–1).

A hátralévő időben mindent megtett a győztes találat megszerzéséért a Vasas, az újabb gól azonban nem jött össze. A Gyirmót hihetetlenül fegyelmezett játékkal megérdemelten szerzett pontot, míg az ősszel sokáig éllovas piros-kékek játékából ezúttal hiányzott az átütőerő.

Pontszerzése ellenére a Gyirmót továbbra is messze van a bennmaradást jelentő helyektől, míg a Vasas – ellenfeléhez hasonlóan – maradt a jelenlegi pozíciójában.