Újpest–Videoton: 5–5 helyett csillagos ötös!

2016.02.13. 17:50
A volt újpesti Nego (balra) a mezőny egyik legjobbja volt, bár a gólnál hibázott (Fotó: Veres Viktor)
Rengeteg helyzet kimaradt az Újpest és a Videoton mérkőzésén, amelyet végül a belga Kylian Hazard találata döntött el a lila-fehérek javára a labdarúgó NB I 20. fordulójának zárásán.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

ÚJPEST–VIDEOTON 1–0 (K. Hazard 69.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Veszélyes Asmir Suljic, Loic Nego, Feczesin Róbert akcióval kezdődött az Újpest és a Videoton bajnokija, de a végén Balajcza Szabolcs hárított – sokat elmond ez a momentum a lila-fehérek játékospolitikájáról.

Az első félidőben nem sok időnk volt a múlton merengeni: remek, izgalmas, mozgalmas és abszolúte élvezhető volt a nyitó játékrész, különösen annak első fél órája, amely megállta volna a helyét bármelyik topligában. A legjobban a két kapus teljesített, mert a sok-sok lövésből, fejesből nem született gól, egyedül Nemanja Andrics lógott ki a sorból pocsék megoldásaival, a szerb negyedóra alatt három ziccert is elszórakozott.

Szerencsére a szünet után sem pihentek meg a felek, de a helyzetkihasználással ismét gondok adódtak, egy gyönyörű Újpest-támadás végén – Balogh Balázs zseniális megoldása után – Lencse László egyszerűen elesett a labdában lövés címén.

Azért a lila-fehérek Mario Balotellije, Mbaye Diagne két helyzetből egyet biztosan értékesített...

Lencse több lehetőséget is elpuskázott, miközben Balajcza három perc alatt két Feczesin-ziccert hárított, másodszor egészen elképesztő bravúrral elérve a bal alsó előtt a közeli lövést. Lencsének az előkészítés jobban ment, kiváló passzát Kylian Hazard pár lépésről már nem hibázta el: 1–0!

Jonathan Heris pontot tehetett volna a bajnokira, de két méterről a kapusba bombázott, miközben Horváth Ferenc beküldte Pölöskei Zsolt után Rudolf Gergelyt és Filipe Oliveirát is.

Nemhogy egyenlíthettek, de fordíthattak is volna a fehérváriak, ám Lang Ádám fejese elakadt egy védőben, Kovács István pedig a végén a kapu mellé lőtt az ötös előteréből – az a csapat nyert tehát, amelyik hét-nyolc helyzetéből legalább egyet értékesített.

Ha csakis ilyen bajnokikat vívnának, semmi baj nem lenne az NB I-gyel...

„Meglepődtem, hogy ilyen jól tud az Újpest játszani!”

1. Ferencvárosi TC 20 17 1 2 42–8 +34 52
2. Újpest FC 20 9 7 4 28–19 +9 34
3. Szombathelyi Haladás 20 8 8 4 18–19 –1 32
4. DVSC-Teva 20 8 7 5 32–22 +10 31
5. Videoton FC 20 10 10 22–20 +2 30
6. Paksi FC 19 8 6 5 24–19 +5 30
7. MTK Budapest 19 8 5 6 24–20 +4 29
8. Budapest Honvéd 20 6 6 8 24–25 –1 24