A hétperces hosszabbítás segítette ki az Újpestet

2016.04.09. 17:50
Fiola (24) hamar megszerezte a vezetést a felcsútiaknak (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában az Újpest odahaza 2–2-es döntetlent játszott a Puskás Akadémiával. A felcsútiak kétszer is vezettek, de nem tudták megtartani az előnyüket, Kabát Péter a 92. percben egyenlített.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Újpest–Puskás Akadémia 2–2 (Balogh B. 58., Kabát 93., ill. Fiola 5., Csurko 81.)

A bajnokság végéhez közeledve egyre fontosabb minden egyes pont, pláne ezen a mérkőzésen: a Puskás Akadémia a kiesés elkerüléséért küzd, míg az Újpest az Európa-ligában való indulási jog kivívásáért. Ennek megfelelően már az első percben egymásnak estek a csapatok a Szusza Ferenc Stadionban, ám a házigazdákat kellemetlen meglepetés érte nem sokkal a kezdő sípszó után.

Az ötödik percben ugyanis megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia: Zsótér Donát szöglete után röviden szabadított fel a hazai védelem, a felcsútiak gyorsan visszaszerezték a labdát, és visszajuttatták a jobb oldalra Zsótérhez, aki jobb lábbal középre kanyarította azt, az érkező Fiola Attila pedig az ötösről a kapu közepébe stukkolt. A válogatott védő az első NB I-es gólját jegyezte a felcsútiaknál. (0–1)

Az Újpest próbálta ráerőltetni az akaratát a Puskás Akadémiára, de ez nem igazán sikerült a lila-fehér együttesnek. Diarra ugyan meg tudta dolgoztatni Pajovicsot, ám a vendégek kapusa simán védett. A félidő derekán Mohl Dávid előtt adódott ígéretes lehetőség, a védő azonban kapásból, 10 méterről nem talált kaput. A szünetig az eredmény már nem változott, így a vendégeknél volt az előny.

A szünet után felgyorsultak az események. Az 55. percben Pauljevics beadását Mészáros vette át a tizenhatoson belül, majd megtolta a labdát, de Kecskés Ákos buktatta, amiért sárga lapot kapott, a Puskás Akadémia pedig tizenegyest és egy esélyt, hogy növelje az előnyét. Pekár László azonban nem tudott élni a lehetőséggel, félmagasan, majdhogynem középre lőtte a büntetőt, amit Balajcza Szabolcs hárított.

Nemhogy nem nőtt a vendégek előnye, néhány perccel később el is olvadt: a csereként beálló Balogh Balázs fejelt a hálóba egy bal oldali beadást követően a tizenegyesponttól. A jól helyezett fejes a bal oldali kapufa tövéhez érkezett, Pajovicsnak nem sok esélye volt. Minden kezdődhetett elölről. (1–1)

A Puskás Akadémia azonban nem adta fel, és erőfeszítéseit újabb gól koronázta. A 81. percben a csereként beálló Castilion gurított középre, Polonkai Attila nagyon okosan átlépte a labdát, így az Vjacseszlav Csurko elé került, a légiós átvette és tolt rajta egyet, majd jó kilenc méterről jobb lábbal a kapu közepébe tüzelt. (1–2)

De itt még nem volt vége a mérkőzésnek: a hétperces hosszabbítás harmadik minutumában a csereként beálló Kabát Péter vette át Heris jobb oldali beadását, első lövését azonban blokkolták a vendégek, második próbálkozását csapattársa „hárította”, harmadszorra viszont már a hálóba talált a rutinos csatár, hat méterről kipókhálózta a bal felsőt, amivel beállította a végeredményt is. (2–2)

Úgy tűnik, Újpesten ez a két csapat csak döntetlent tud játszani, ami jelen esetben egyik félnek sem túl kedvező eredmény.

1. Ferencvárosi TC 28 22 2 4 62–17 +45 68
2. MTK Budapest 28 13 8 7 36–27 +9 47
3. DVSC-Teva 29 12 9 8 42–31 +11 45
4. Újpest FC 29 11 11 7 39–30 +9 44
5. Videoton FC 29 13 4 12 32–29 +3 43
6. Szombathelyi Haladás 29 11 10 8 27–32 –5 43
7. Paksi FC 28 11 6 11 36–34 +2 39
8. Budapest Honvéd 28 10 7 11 34–32 +2 37