Megtört a rossz sorozat, újra nyert otthon az Újpest

2017.05.20. 17:49
Az Újpest legyőzte odahaza a Haladást (Fotó: Veres Viktor)
Elvileg még volt rá esély, hogy kiessen az Újpest az NB I-ből, de végül 2–1-re legyőzte a Haladást a labdarúgó NB I 32. fordulójában, így biztosan bent marad. A szombathelyieknek volt esélyük egy pont megszerzésére, ám Bardi szabadrúgásánál szétrebbent a sorfal, így a lilák örülhettek.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

Újpest–Haladás 2–1 (Balogh B. 21., Bardi 85., ill. Williams 71. – 11-esből)
Szusza Ferenc Stadion, 2000 néző. Vezette: Erdősi

A mérkőzés előtt még arról szóltak a hírek, hogy a sors szeszélyes forgandósága akár az Újpest kieséséhez is vezethet, de ehhez „csak” az utóbbi hetek gyengébb formáját kellett volna hoznia a hazaiaknak, miközben a többi pályán is kedvezőtlen eredmények születnek.

Azt nem lehet állítani, hogy kiváló lett volna a meccs, hiszen igen esett meg, hogy egyáltalán helyzetbe kerültek a csapatok, azonban az Újpest mégis valamivel aktívabbnak látszott. Az egész első félidőben egyetlenegyszer találta el a hazai kaput a Haladás.

Az Újpest sem volt sokkal ügyesebb, viszont a 21. percben Bardi kevergetett az alapvonal közelében a bal oldalon, középre gurított, ahol Balogh egy csel után a bal lábára tette a labdát, majd 11 méterről, laposan a jobb alsóba lőtt a lábak erdeje között. 1–0

Megérdemelt volt a hazai előnyszerzés, de a félidő többi részét jobb elfelejteni. A második játékrészben sem kápráztattak el bennünket a felek, bár Mészöly Géza cserékkel igyekezett felrázni a csapatát.

Szép csendben folydogált a meccs, a lila-fehérek biztosan őrizgették előnyüket, amikor a 71. percben váratlanul egyenlített a Haladás. Halmosit buktatták a tizenhatoson belül, Williams pedig a büntetőből egalizált. 1–1

Támadásban maradt a Haladás, már-már úgy tűnt, hogy akár a győzelmet is megszerezheti. Nem így történt, sőt vereséget szenvedett. Merthogy a 85. percben egy szabadrúgásnál a gondosan felállított sorfal szétrebbent, és Bardi lövése Király legnagyobb bosszúságára a jobb alsóba jutott. 2–1

Így aztán hosszú negatív sorozatát megszakította az Újpest, és a felújítás óta először nyert a Szusza Ferenc Stadionban, ráadásul biztossá vált, hogy nem eshet ki. Nem mintha ez lett volna a szurkolók elvárása, de a semminél biztosan több...