Győri ETO: arany a marokban!

2013.05.05. 16:25
Küzdelmes meccsen, a lefújás előtti pillanatokban szerzett góllal kerekedett a Győr az újpesti vendéglátók fölé (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a listavezető Győr Újpestre látogatott, és bár az első félidőben egygólos hátrányba került, a szünet után egyenlíteni tudott, majd Marek Strestík a ráadásban a győzelmet is megszerezte a vendégek számára. Ezzel gyakorlatilag már bajnok az ETO.

A listavezető, mostanában ugyan botladozó, de a tabellát így is tetemes előnnyel vezető Győri ETO azzal a céllal utazott el az Újpest elleni bajnokira, hogy egy győzelemmel gyakorlatilag elhódítsa a bajnoki címet. A lila-fehérek sem állhatnának éppen modellt az Állandóság és a Kiszámíthatóság szobraihoz, de az tény, hogy a megbízott vezetőedző, Marc Leliévre kezei alatt sokat karakteresedett a csapat. Nem mellékes egyébként a belga mester titulusa előtt a „megbízott" jelző, a héten ugyanis kiderült, hogy papíron még továbbra is a márciusban felmentett Jos Daerden az Újpest vezetőedzője.

Hiába vezetett, végül kikapott az Újpest

Magyaros történet, belga ízekkel, és a mérkőzés első félideje is „fűszeresre" sikerült: remek iramú lüktető játékkal indult a bajnoki, amelyen a győriek kétszer is vezetéshez juthattak volna, majd Kabát Péter zörgette meg közelről a kapufát. A 30. percben a háló is megrezdült: Grégory Christ távoli lövését Szasa Sztevanovics éppen Dusan Vasziljevics elé ütötte, aki köszönte szépen, és az ötös elől a kapuba passzolt: 1–0.

A gól után furcsa módon egyre veszélytelenebbek lettek a győri támadások, igaz, a hazaiak foggal-körömmel (vagy könyökkel, a gólszerző vérbe is borította Pátkai Máté arcát) védekeztek. Pintér a szünetben beküldte Nemanja Andricsot, majd pár perc játék után Tarmo Kinket is, és a cserék feldobták a győrieket: a szerb középpályás egy nagyon szép egyéni megmozdulás után kiegyenlített (1–1), az észt pedig előkészített egy ziccert a szlovén Rok Kronaveternek, aki azonban rosszul találta el a labdát.

REAKCIÓK
Marc Leliévre, az Újpest vezetőedzője: – Kellemetlen érzés így kikapni, hiszen nagyon jól játszott a csapat, megérdemelte volna a győzelmet is. Az első félidőben jobban játszottunk, a szünet után a Győr átvette az irányítást, hatékonyabbnak kellett volna lennünk a kontrákból. Az utolsó percben született gólt előbb még vissza kell néznem, hogy kiderüljön, ki hibázott.

Pintér Attila, a Győri ETO vezetőedzője: – Nulla nullánál három óriási lehetőségünk is volt. Nagy taktikai harc volt a pályán, az Újpest is megpróbálta ránk erőltetni az akaratát, és mi is. Két ajtó-ablak helyzetünk is volt, de a második félidőben nagyon sokat tettünk a sikerért. Remélem, hogy ez a csapat eléri azt, amit nagyon sok ember vár tőle, hiszen a második félidőben is vitte előre a szíve, akarata. Az előző meccseken is tették a játékosok a dolgukat becsülettel, de ma is bebizonyították, hogy képesek küzdeni. Mi mindig nyugodtan alszunk, hiszen napról napra tesszük a dolgunkat. Forrás: m1

Ezekben a percekben remekelt a Győr, csak a 200. újpesti mérkőzésén szereplő Balajcza Szabolcs tartotta a lelket a lila-fehérekben – jellemző módon a kétszer is zseniálisan blokkoló Chema Antón már az 55. percben sárga lapot kapott időhúzás miatt.

A hazaiak középtávoli lövésekkel próbálkoztak, majd a hajrá felé közeledve egyre kiegyensúlyozottabb lett a mérkőzés. Leliévre a támadásokat fellendítendő beküldte a sérülése után visszatérő Bavon Tshibuabuát, miközben Kronaveter a lécre tekert egy szabadrúgást. A Győr nem adta fel, a hajrában pedig megnyerte a mérkőzést, sőt, Marek Strestík (les)gólja nem csak az 1–2-t jelentette, hanem azt is, hogy az ETO szinte már bajnoknak tekinthető.

Remek színvonalú, lüktető, nagy iramú, végig izgalmas meccset láthattunk, amelyet bár elveszített az Újpest, egyáltalán nincs szégyellnivalója. Matematikailag még nem nyerte meg az NB I 2012–2013-as idényének küzdelmeit a Győri ETO, de innen elveszíteni a bajnoki címet igazi művészet lenne.