Az utolsó percben nyerte meg a meccset a PAFC az MTK ellen

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2019.03.16. 16:49
Fotó: Földi Imre
Fordulatos mérkőzésen az MTK még vezetett a félidőben, de a PAFC felállt, egyenlített, majd az utolsó percben szerzett góllal a győzelmet is megszerezte a labdarúgó NB I 25. fordulójában. Ezzel folytatódott a kék-fehérek rossz szériája, ráadásul új edzőjük, Lucsánszky Tamás is vereséggel mutatkozott be az első osztályban.

NB I
25. FORDULÓ

Puskás Akadémia–MTK Budapest 3–2 (Varga J. 2., Nagy Zs. 48., Tamás N. 90., ill. Szelin 28., Torghelle 35.)
Felcsút,Pancho Aréna, 1121 néző. V:Vad II

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Micsoda ostoba gól volt!

Szegény Lucsánszky Tamás aligha ilyen bemutatkozást képzelt el – mint lapunknak elmondta, húsz évig dolgozott alsóbb osztályokban azért, hogy idáig eljusson, s látszott, nagyon megbecsüli, hogy NB I-ben küldhet pályára csapatot. Divatos ingben, elegáns zakóban sétált ki néhány perccel a kezdés előtt az öltözőből, hogy aztán a pályát megkerülve odasétáljon a szurkolókhoz, üdvözölni őket. Ilyet sem láttunk még... Márpedig ez a gesztus nemcsak udvarias, logikus is, hiszen minden edző karrierjében kulcskérdés, elfogadják-e a csapat drukkerei. Aztán elkezdődött a mérkőzés, és három perc sem telt el, amikor az MTK a bajnokság legostobább gólját hozta össze: a kapu elé érkező labdát előbb Artem Kicsak szerezte meg, majd Vass Ádám szabadított volna fel, ám a kapus pánikba esve, miközben menteni akart, Varga József elé passzolta a labdát, aki köszönte szépen az ajándékot, és máris vezetett a Puskás Akadémia.

Az már az első percekben látszott, hogy a hazaiak a megszokott hadrendjükben kezdték a meccset, a két szűrő középpályás előtt három, a pozícióját folyamatosan váltogató támadó középpályás feladata volt a játék megszervezése, míg az MTK egy szűrővel (Vass Ádám), négy középpályással és egy ékkel (Torghelle Sándor) kezdett, és ha labdát szerzett, próbált minél gyorsabban 4–1–2–3-as hadrendre váltani, és azzal nyomás alatt tartani a Puskás Akadémia kapuját. Negyvenöt perc elég is volt ahhoz, hogy Lucsánszky Tamás rájöjjön, elképesztő hibák, hihetetlen jelenetek bizony az első osztályban is vannak. Alig egy perccel Torghelle Sándor gólja előtt Artem Kicsak majdnem a második hazai gólt is összeszerencsétlenkedte, amikor nem vette észre, hogy a hazaadást követően a szélről megtámadja valaki. A labda az addig kimondottan remekül futballozó Josip Knezevics elé került, aki, mielőtt az üres kapuba lőtt volna, még igazítani akart a levegőben pörgő labdán, csakhogy rálépett, és nagyot esett – Radoki János sem hitt a szemének...

Lucsánszky Tamás a második félidő elején még nem sejtette, hogy kapusa még egy komikus jelenettel meglepi – a Puskás Akadémia szöglete után Nagy Zsoltról egészen lassan vánszorgott a labda a kapu felé, és nem kérdés, az MTK pályán lévő játékosai közül bárki állt volna a gólvonalon, könnyedén lekezeli a labdát, ám a kék-fehérek pechjére, Kicsak megpróbálta megfogni a labdát, többször is beleért, mielőtt a kapuba ügyetlenkedte volna... Pedig nem volt rossz a mérkőzés, mindkét csapat játékosai sokat futottak, élvezetes volt a küzdelem, bár a labdakezelési hibáktól eltekintettünk volna. Az utolsó pillanatban a Puskás Akadémia egy cserejátékos, Tamás Nándor góljának köszönhetően kicsikarta a győzelmet. 3–2

Lucsánszky Tamás pedig ennél pechesebb bemutatkozást nem élhetett volna át.