Döntetlennel zárt a bajnok Ferencváros a PAFC otthonában

2019.05.19. 16:48
Két egykori csapattárs, Vega és Gorriarán küzdelme és a meccs is döntetlenül végződött (Fotó: Balogh László)
Döntetlennel zárult a már bajnok Ferencváros felcsúti fellépése, mivel idény végi hangulatú meccsen 1–1-re végzett a Puskás Akadémiával a labdarúgó NB I 33. fordulójában. A kiegyenlített találkozón a hazaiak szereztek vezetést, amelyet Lanzafame egalizált. A Puskás Akadémia a bajnokság hetedik helyén végzett. A Ferencváros gólszerzője, Davide Lanzafame a honvédos Holender Filippel együtt gólkirályi címet szerzett.

LABDARÚGÓ NB I
33. (UTOLSÓ) FORDULÓ

Puskás Akadémia–Ferencváros 1–1 (Nagy Zs. 52., ill. Lanzafame 60.)
Felcsút, Pancho Aréna, 3865 néző.Vezette: Pintér Cs.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

Bár a tét egyik csapatot sem nyomta agyon a Puskás Akadémia–Ferencváros bajnoki előtt, a közelmúlt alapján bízhattunk abban, hogy élvezetes meccs kerekedik a párosításból. A két együttes őszi találkozóján Hegedűs János ritkán látható, saját térfeléről szerzett bombagólja döntött, míg tavasszal a Groupama Arénában gólparádét rendeztek a zöld-fehérek, 4–0-s győzelemmel vágtak vissza a vereségért. Ezúttal viszont úgy tűnt, egyik fél sem akarja elrontani a rivális idényzárását. Az ősszel bombagólt szerző hátvéd a kispadon kapott helyett, míg a bajnok több kulcsjátékosát – többek között Miha Blazicot, Lovrencsics Gergőt és Dibusz Dénest – még a keretbe sem nevezte.

A percek csendesen csordogáltak, az erőviszonyoknak megfelelően a vendégek birtokolták többet a labdát, igaz, a veszélyesebb lehetőségeket nem a kidolgozott akciók, sokkal inkább az aktívabb játékosok közé tartozó Isael megindulásai eredményezték. A brazil szélső előbb a bal szélen fektette el az ellenfél játékosait, később a lefelé csapódó szabadrúgását kellett a léc alól kiütnie Hegedüs Lajosnak, majd átlövésből próbálkozott, ám elvétette a bal alsó sarkot. A legnagyobb helyzetet viszont a kontrákra berendezkedő felcsútiak hagyták ki, Sós Bence teljesen üresen lépett ki a hazai védők közül, ám a remek ütemben kimozduló Holczer Ádám lábbal védte a ziccert. Néhány perccel korábban Szolnoki Roland bólintott szögletből a bal sarok mellé, ám ezzel mindkét csapat ellőtte puskaporát az első játékrészére.

A fordulás után némileg megélénkült a mérkőzés, Szolnoki Roland remek indítása és Nagy Zsolt szép kapáslövése után érződött, hogy a Fradi nem szeretne vereséggel búcsúzni a bajnokságtól. Más kérdés, hogy nem kellett sokáig izgulnia, egy teljesen felesleges szabálytalanság után büntetőhöz jutott, és bár Davide Lanzafame elsőre hibázott, a kipattanót a hálóba pofozta. A gyors gólváltás után visszatért az első félidőben látott lassú futball, érezni lehetett, hogy az 1–1 mindkét csapatnak tökéletesen megfelel. A hosszabbításban a fővárosiak olasz támadója, valamint Csonka András is közel állt a győztes gól megszerzéséhez, ám végül maradt a döntetlen.

Noha a mérkőzés befejeződött, Szerhij Rebrov együttesnének korántsem ért véget a nap. A játékosok és a szakmai stáb Felcsútról a bajnoki fiesztának otthont adó Budapest Park felé vették az irányt, ahol szurkolóik előtt vették át az aranyérmeket. Vasárnap este az ünneplésé volt a főszerep, a következő tétmérkőzés pedig júliusban következik, a Bajnokok Ligája selejtezőjében.