Pekár gólja döntött a Puskás Akadémia javára

2016.02.13. 15:20
Koman Vladimir sem tudott segíteni: Egervári vereséggel kezdett a DVTK kispadján (Fotó: Hegedüs Gábor)
A Puskás Akadémia a harmadik percben megszerezte a vezetést Pekár László 11-esből szerzett találatával a Diósgyőri VTK ellen, és a hazai csapat végig meg is őrizte az előnyét a labdarúgó NB I 20. fordulójában. A vendégek mestere, Egervári Sándor így vereséggel kezdett a bajnokságban a diósgyőri kispadon.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–DVTK 1–0 (Pekár 3. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Egervári Sándor 2008 ősze után ült újra kispadon élvonalbeli mérkőzésen, és mint a Puskás Akadémia elleni bajnoki előtt elmondta, nagyon várta már, hogy végre elkezdődjön a meccs a felcsúti „ékszerdobozban". Nos, rosszul eshetett a mesternek a felfokozott várakozás végén, hogy csapata már a harmadik percben összehozott egy teljesen fölösleges büntetőt, amelyet Pekár László értékesített is. 1–0!

Ezt követően abban bíztak a hazaiak, hogy a felázott gyepen apró termetű támadóik többször is megkavarják majd Lipták Zoltánékat, ám erre példát csak elvétve láthattuk, a szélről érkező beadások pedig rendre pontatlannak bizonyultak.

A várt diósgyőri rohamok is elmaradtak: bár egyre jobban és bátrabban passzolgattak a vendégek, csupán blokkolt lövésekig jutottak, ugyanis a Fiola Attila, Renato Kelic védőkettős szilárdan állt a lábán a mocsári körülmények között is.

„Minden forduláskor kiesett három kiló gyep" – érzékeltette a körülményeket helyszíni tudósítónk.

A két vezetőedző is érezte, hogy a támadójátékon akad még csiszolnivaló: a felcsútiaknál a télen igazolt, sokszoros szlovák U21-es válogatott Karol Mészáros, a diósgyőrieknél a Bacsa Patrik, Georges Henri Griffiths kettős kapott lehetőséget.

Láthattunk gólszerzési lehetőséget is, de Novothny Soma nagy helyzetben a kapufát találta el, Barczi Dávid pedig a kapust, a hajrá legvégén Branko Pauljevics is ziccert rontott, ám ez már nem osztott, nem szorzott. Győzelemmel kezdte tehát az idényt a középmezőnyért harcoló PAFC, vereséggel indult Egervári Sándor diósgyőri karrierje.

Megtekintette a mérkőzést Bernd Storck szövetségi kapitány is, de maradjunk annyiban, hogy ma egyetlen játékos sem betonozta be magát az Európa-bajnoki keretbe.

1. Ferencvárosi TC 20 17 1 2 42–8 +34 52
2. Újpest FC 20 9 7 4 28–19 +9 34
3. Szombathelyi Haladás 20 8 8 4 18–19 –1 32
4. DVSC-Teva 20 8 7 5 32–22 +10 31
5. Videoton FC 20 10 10 22–20 +2 30
6. Paksi FC 19 8 6 5 24–19 +5 30
7. MTK Budapest 19 8 5 6 24–20 +4 29
8. Budapest Honvéd 20 6 6 8 24–25 –1 24