Mance duplázott, a Puskás Akadémia három góllal verte a Budafokot

2020.11.21. 14:33
A Puskás Akadémia magabiztos játékkal 3–0-ra legyőzte a vendég Budafokot a labdarúgó NB I 11. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén. Hornyák Zsolt együttese ezzel a sikerrel megelőzte ellenfelét a tabellán.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Az első félidő végén Knezevic lőtte a felcsútiak első gólját (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Budafoki MTE 3–0 (1–0)
Felcsút,Pancho Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók
Gólszerző: Knezevic (39.), Mance (58., 72.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A zárt kapus mérkőzéseknek nem sok előnyük van, de az biztos, hogy időnként olyasmit is lehet hallani, ami egyébként nem jutna el a nézőkhöz, ha tömeg morajlana a lelátókon. A szombat délután rendezett felcsúti mérkőzés elején a hazaiak szélsője, Kiss Tamás próbálta elfejelni az egyébként nem túl magasra pattanó labdát, míg ellenfele lábbal akart játékba avatkozni. A játékvezető szabadrúgást ítélt. A budafokiak vezetőedzője, Csizmadia Csaba nem értett egyet a döntéssel: „Spori, mélyre hajolt, ez nem is volt magas láb. Amúgy is százharminc centiméter magas a srác.” Nemcsak a kívülállók, hallhatták ezt, hanem maga a sértett is, aki széles mosollyal nyugtázta az ellenfél edzőjének megállapítását – nem volt tehát harag.

SOK VOLT A HÁROMHETES KIHAGYÁS
„A vereség miatt az egyik szemem sír, az NB I-es bemutatkozásom miatt a másik nevet – értékelt Kirják Henrik, a Budafoki MTE védője. – Két ellentámadásból kaptunk gólt, sok múlott ezen a két megingáson. Előrejátékban szinte semmi sem jött össze a csapatnak, nem tudtuk megbontani ellenfelünk védelmét, nem voltunk veszélyesek a kapujára. A háromhetes kihagyást nem bírta el a csapatunk, kiütközött a meccshiányunk, most nyújtottuk az idény leggyengébb teljesítményét.”

Ez a jelenet is mutatta, hogy mindkét csapat nagy elszántsággal vetette magát a küzdelembe. A vendégeknél ezúttal is Kulcsár Kornél szervezte a vendégek akcióit, a karmester az előretolt ék, Kovács Dávid mögött helyezkedett, és a széleken is két támadó lépett pályára, illetve először szerepelhetett élvonalbeli mérkőzésen a huszonegy esztendős Kirják Henrik.

A hazaiak négy védővel és négy középpályással kezdték a mérkőzést, ám elöl Josip Knezevic a legelöl lévő Antonio Mance mögött kapott szerepet. Jó iramban kezdődött a meccs, ám korán cserére kényszerültek a budafokiak. Vaszicsku Gergő, aki korábban hét szezonban volt a felcsútiak futballistája, pontatlanul passzolt, és amikor menteni próbált, megsérült. Hordágyon hagyta el a pályát, Khiesz Kornél érkezett a helyére. Josip Knezevic szabadrúgása volt a mérkőzés első szakaszának legveszélyesebb momentuma, de a légiós lövését követően a labda néhány centivel elkerülte a budafokiak kapuját. Az első félidő második felében egyre többet birtokolta a labdát a Puskás Akadémia, a vendégcsapat kontrái nem voltak igazán veszélyesek a hazai kapura, és a mérkőzés képét tekintve nem volt meglepő, hogy nem sokkal a szünet előtt a felcsúti együttes megszerezte a vezetést.

Csizmadia Csaba kettős cserével próbált lendületet adni csapatának, és látszott is, a budafokiak megpróbálnak ritmust váltani, birtokolták a labdát, és a játék a hazai térfélen zajlott a szünetet követő percekben, de ebben természetesen ott volt a kockázat. A hazai támadók előtt a korábbinál sokkal nagyobb terület nyílt veszélyes kontratámadások vezetésére, és Antonio Mance kihasználta az esélyt. A Budafok ezt követően sem adta föl, de a támadójátékából ezúttal hiányzott a pontosság, a kreativitás – alighanem ennek volt az eredménye, hogy Zsóri Dániel is pályára lépett, csakhogy a szépítés helyett jött a harmadik hazai találat, amivel a mérkőzés lényegében eldőlt, de az újonc továbbra is tisztességgel, becsületesen küzdött, és igyekezett mindent megtenni legalább a szépítő gól megszerzéséért. 3–0

A Puskás Akadémiának alighanem jót tett a válogatott meccsek miatt beiktatott bajnoki szünet, a paksi kudarc (2–6) után ez a győzelem fontos lépés lehet ahhoz, hogy a csapat elinduljon felfelé.

1. Ferencvárosi TC 9 7 2 19–4 +15 23
2. Kisvárda 10 6 1 3 16–14 +2 19
3. MTK Budapest 11 5 3 3 18–14 +4 18
4. Paksi FC 11 5 2 4 22–19 +3 17
5. Mol Fehérvár 9 4 4 1 22–14 +8 16
6. Puskás Akadémia 11 5 6 16–21 –5 15
7. Budafoki MTE 9 4 1 4 13–16 –3 13
8. Zalaegerszegi TE 10 3 2 5 18–20 –2 11