Puskás Akadémia–Bp. Honvéd: igazán emlékezetes rangadó volt!

Bacskai János Bacskai János
2021.10.31. 16:50
A Puskás Akadémia roppant feszült mérkőzésen 3–1-re legyőzte odahaza a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 11. fordulójának záró bajnokiján.
Hangulatjelentés (Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Hangulatjelentés (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

11. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Bp. Honvéd 3–1(Plsek 45+2., 71. – a másodikat 11-esből, Mezgrani 87. – öngól, ill. Nono 16.)
Felcsút,Pancho Aréna. 1500 néző. Vezette:Bogár
Kiállítva:Nagy Do. (22., Honvéd)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A várakozásoknak megfelelően feszült hangulatú, parázs összecsapást hozott a Honvéd felcsúti vendégjátéka. A bajnoki talán „parázsabb” lett a vártnál is, ugyanis az első félidő derekán Nagy Domonikot egy lökdösődés után kiállította a játékvezető, Bogár Gergő, megalapozva a további hangulatot a pályán és a nézőtéren is.

Ekkor már a vendégek vezettek, Nono használt ki ügyesen egy védelmi megingást, de az első félidő ráadásában Jakub Plsek egyenlített, majd a hazaiak légiósa a szünet után a vezetést is megszerezte a Puskás Akadémiának. Mégpedig egy szintén „VAR-os” eset, a csereként pályára lépő Nagy Gergő kezezése után, büntetőből – a játékvezetői stáb alighanem jól döntött.

Egy pár elmaradt sárga lapot azonban mindkét oldalon joggal reklamálhattak, ugyanakkor csöppet sem volt könnyű dolga a játékvezetőknek, a futballisták ugyanis sokszor durván léptek oda egymásnak, és a színészkedésben is igyekeztek kitűnni. A hajrában egyenlíthetett volna a Honvéd, de a második félidőben beálló Balogh Norbert ajtó-ablak helyzetet rontott, majd a végére teljesen elfáradó vendégvédelem a szó szoros értelmében összehozott egy gólt a házigazdának: emlékezetes rangadó volt.3–1

És minden bizonnyal nem tanulságok nélküli.

1. Kisvárda 11 7 2 2 20–10 +10 23
2. Ferencvárosi TC 10 7 1 2 20–9 +11 22
3. Puskás Akadémia 10 7 1 2 16–10 +6 22
4. Mol Fehérvár 11 4 5 2 13–11 +2 17
5. Mezőkövesd 11 4 3 4 15–19 –4 15
6. Paksi FC 11 4 2 5 27–24 +3 14
7. Zalaegerszegi TE 11 4 2 5 17–25 –8 14
8. Budapest Honvéd 11 4 1 6 18–20 –2 13