Hahn-duplával nyert a Paks az MTK ellen

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.04.03. 14:38
Öngóllal szerzett előnyt a Paks az MTK ellen az NB I 27. fordulójában, és még az első félidőben Hahn János is betalált a fővárosiaknak. A folytatásban Schön Szabolcs ugyan szépített, de Hahn ismét eredményes volt, eldöntve a három pont sorsát: 3–1.
Hahn Jánosék ünnepelnek, otthon nyert a Paks (Fotó: Meder István)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Hahn Jánosék ünnepelnek, otthon nyert a Paks (Fotó: Meder István) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Paksi FC–MTK Budapest 3–1 (2–0)
Paks,Paksi FC Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Bogár
Gólszerző:Hahn (31., 75.), Pintér (25. – öngól), ill. Schön (56.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Fontos hír: Bognár Györgyöt, a Paksi FC vezetőedzőjét kiengedték a kórházból. Lapunk is beszámolt róla, hogy a koronavírus sajnos nem először bukkant fel a tolnai futballklub öltözőjében, és a korábbi ötvenszeres válogatott játékost kórházban ápolták. Ám a hírek szerint jobban van, sőt pénteken speciális engedéllyel tíz percre – természetesen a kellő óvatossággal, minden egészségügyi előírást betartva – meg is jelent az edzésen.

Ezek szerint néhány pillanat alatt is lehet hatni egy labdarúgócsapatra, mert a zöld-fehérek gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, habár nem kellett sok ahhoz sem, hogy az MTK Budapest szerezze meg a vezetést: Bojan Miovszki egyedül törhetett a korábbi MTK kapus, Hegedüs Lajos kapuja felé, ám nem tudta értékesíteni a ziccert, belebotlott a labdába... Az elszórakozott lehetőségért pedig nagy árat kellett fizetnie a vendégeknek, akik három védővel, négy középpályással és három csatárral kezdték a mérkőzést, s a kimaradt lehetőség is jelezte, futóversenyre akarja kényszeríteni a hazai védelmet.

Ám nem sokkal később az MTK védőit figyelhettük. Pintér Ádám, a 29-szeres válogatott védő nem tudott felszabadítani Ádám Martin elől, sőt a lábáról a saját kapujába pattant a labda. Ezzel az öngóllal szerzett tehát vezetést a Paks, és látszott, hogy a gól meg is nyugtatta a házigazdát. Bár Varga Roland kitűnő beadását követően Schön Szabolcs csaknem egyenlített, 1–1 helyett gyorsan 2–0 lett az állás. Elsőre úgy tűnt, a második paksi gól is MTK játékos nevéhez fűződött, Bognár István élesen középre lőtt labdájába mintha Nagy Zsombor ért volna bele, ám Hahn János még beleszúrt a labdába, így 50. NB I-es gólját ünnepelhette.

Tekintve, hogy Ádám Martin közeli lövését előbb a kapufa mentette, majd Bognár István átlépését követően a center közelről a kapu fölé lőtt, már az első félidőben kiüthette volna a Paks az MTK-t, így nem ért senkit váratlanul, hogy Michael Boris cserére szánta el magát: a pálya közepén Mezei Szabolcs váltotta Kata Mihályt, a félidőt pedig Varga Roland lécre vágódó lövése zárta le.

Az élvezetes, sok helyzetet hozó futball a szünet után is folytatódott. Bognár István került kecsegtető helyzetbe, de nem tudott élni a lehetőséggel – és ahogy az ilyenkor lenni szokott, 3–0 helyett néhány perccel később 2–1 lett.

Erre mondják: nem mindegy…

Schön Szabolcs szép egyéni teljesítmény végén talált a hálóba. Az U21-es, részben hazai rendezésű Európa-bajnokságról pozitív koronavírusteszt miatt lemaradó szélső nagyon is egészségesnek tűnt, amikor a ragyogó cselt követően megindult, lefutotta a védőket, majd a rövid sarokba lőtte a labdát. Egy csapásra izgalmassá vált a meccs, Michael Boris próbálta még tovább frissíteni csapatát, de Bognár György távollétében is üzemelt a paksi kispad, a házigazdák oldalán sem ültek tétlenül a szakmai stáb tagjai. A hajrában ismét Hahn János került előtérbe, előbb közeli lövését védte Milan Mijatovics, de nem kellett sokáig várnia az ötvenegyedik NB I-es találatára – a paksiak játékosának lövése némi szerencsével került az MTK kapujába. A kék-fehérek német vezetőedzője újra kettős cserét hajtott végre, bízva abban, hogy nincs még minden veszve, de a Paks dörzsöltebb csapat annál, mint hogy kétgólos előnyt kiengedjen a kezéből. Pedig egyre erőteljesebben kavargó szélben az MTK Budapest mindent megpróbált, de az első félidőben túl nagy előnyt adott ellenfelének, így a Paks megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. 3–1

1. Ferencvárosi TC 26 18 7 1 55–18 +37 61
2. Puskás Akadémia 26 15 3 8 37–31 +6 48
3. Mol Fehérvár 26 11 7 8 50–32 +18 40
4. MTK Budapest 27 10 8 9 39–36 +3 38
5. Mezőkövesd 26 10 8 8 31–32 –1 38
6. Paksi FC 27 10 7 10 55–53 +2 37
7. Újpest FC 27 10 5 12 37–53 –16 35
8. Kisvárda 26 9 7 10 23–34 –11 34