Hahn gólja letaszította az élről a Vasast

2016.12.10. 15:21
Harc a vöröslő naplementében: a Vasas szokás szerint nagy küzdelemre kényszerült Pakson (Fotó: Makovics Kornél)
Nem tudta győzelemmel zárni az őszt a Vasas, amely 1–0-ra kikapott a Paks otthonában a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A piros-kékek rosszabb gólkülönbségük miatt visszacsúsztak a táblázat harmadik helyére.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Paks–Vasas 1–0 (Hahn 43.)

A Vasas szempontjából kísértetiesen hasonlított a helyzet a két évvel ezelőttire, a piros-kékek 2014 novemberének végén is abban a tudatban léptek pályára az utolsó őszi fordulóban, ha nyernek, az élen telelnek. A fővárosiak végül 2–1-re legyőzték a Mezőkövesdet, és jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az első helyről várhatták a folytatást – akkor még az NB II-ben.

A motiváció tehát megvolt, a vendégek jobban is kezdték az összecsapást, a Paksnál alig-alig volt a labda. Az első nagyobb lehetőséget mégis a zöld-feketében játszó hazai együttes alakította ki, Szakály Dénes flegma sarkazása azonban nem jelentett veszélyt Nagy Gergely kapujára.

Nem úgy, mint Hahn János, aki a Vasas védelmének – nincs rá jobb szó – szerencsétlenkedését kihasználva lőtt közelről a kapuba, így két perccel az első félidő vége előtt megszerezte a vezetést a Paks (1–0). A gólszerzőt a szünetben le kellett cserélni sérülés miatt, Vernes Richárd váltotta.

A fordulást követően még nagyobb fölénybe került a listavezető, ez azonban helyzetekben alig mutatkozott meg. A lapokkal színesített – Karakó Ferenc játékvezető 11 percen belül öt játékosnak mutatta fel a sárga kártyát – második játékrész első negyedórájában kétszer is tizenegyest reklamáltak a vendégek. Először Remili Mohamed esett el Koltai Tamás mellett, majd Hangya Szilveszter került a földre a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban egyik esetnél sem ítélt büntetőt.

A Vasas becsülettel próbálkozott, az egyenlítés azonban nem sikerült, így hiába játszott mezőnyfölényben a vendégcsapat, a kevés helyzetet hozó összecsapást Hahn góljával a Paks nyerte meg. A piros-kékek – csak rosszabb gólkülönbségük miatt – a tabella harmadik helyére csúsztak vissza, míg a Paks feljött a nyolcadik helyre.