Keveset érő egy pontot szerzett a Haladás Pakson

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2019.02.09. 16:50
Nem bírtak egymással a zöld-fehérek Pakson (Fotó: Makovics Kornél)
Nagyot küzdött a Haladás, de az első félidőben a jobban játszó Paks került előnybe, így hiába tett meg mindent a győzelemért a vészhelyzetben lévő szombathelyi gárda, végül csak egy ponttal lett gazdagabb a labdarúgó NB I 20. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

Paksi FC–Haladás 1–1 (Simon A. 30., ill. Bamgboye 81.)
Paks, Városi Stadion, 1000 néző. Vezette: Solymosi

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK!

Ez az atomtól van – adott magyarázatot a cudar időjárásra a paksi stadion parkolóőre, amikor a szóba elegyedés klasszikus módszerével élve az időjárást hoztuk szóba, megdöbbenésünknek adva hangot, hogy a tavaszias Budapestről indulva a Tolna megyét jelző táblánál a sarkvidéki időjárási zónába és sűrű ködbe hajtottunk bele. Aztán kifejtette, hogy Pakson az atom miatt van a hideg, azon kívül a meleg, a köd, a csapadék, a szél és ha rossz a gyümölcstermés, az is.

Noha Szombathelyen tudomásunk szerint nincs atomerőmű, mégis a Haladás festett úgy a mérkőzés előtt, mint amelyet atomtámadás ért: szinte kilátástalan helyzetben volt a meccs előtt a kilenc pontjával, tíz pontra a bennmaradást érő helyektől. Az ilyen együttesekre szokták mondani, hogy nekik most már minden meccs egy-egy döntő. És kilenc hős előtt kalapot kell emelnünk: ennyi, kilenc szurkoló foglalt helyet a vendégszektorban, ha jól számoltuk, őrizve csapatukban a hit parazsát. Vagyis: minden pontra egy drukker...

A paksiaknak az MTK Budapest otthonában aratott győzelem (2–1) után nem volt okuk sok változtatásra, Hahn János megint a jobb szélről támadott, a center szerepkörét pedig Simon Andrásra ruházták. Horváth Ferenc, a vendégek vezetőedzője inkább a kétcsatáros játékra esküdött, Funsho Bamgboye és Reagy Ofosu volt a két ék.

De a Paks uralta az első félidőt, és noha az első félórában a hazaiak sem tudtak számottevő helyzetet kidolgozni, legalább a vezetést megszerezték, ami Simon Andrást dicséri, magának teremtette meg a helyzetet a góllövéshez. A Haladás nagyon gyengén futballozott, és kiviláglott legfőbb baja: a játék szervezéséért felelős futballistái rendkívül pontatlanul passzoltak, s teljesen ötlettelenek voltak, leginkább csak felrúgták a labdát valamelyik szélen felfutó játékosnak.

Nagy javulást hozott a vasiak játékában Rui Pedro beállítása a szünetben. Fantáziát és ütemet vitt a Hali játékéba, így sokkal veszélyesebbé vált a vendégcsapat, és szinte minden jó akcióban benne volt. Sokkal több időt töltött a paksiak térfelén a Haladás a szünet után, és a hajrában ki is egyenlített – megérdemelten. Sőt a végén még a Paks örülhetett az egy pontnak, mert a vérszemet kapó vendégek újabb gólt is szerezhettek volna a sérülések miatti hosszabbításban.

A Haladás neve mellett tíz pont áll – más kérdés, hogy ezzel még így is nagyon messze van az üdvözüléstől. Viszont így talán jobb hangulatban csatlakozhat a gárdához a négyszeres bolgár válogatott Galin Ivanov, aki bolgár sajtóhírek szerint a Levszki Szófia hívására mondott nemet a Haladás kedvéért.