Pakson hagyta veretlenségét a Budapest Honvéd

2015.08.08. 17:58
A Paks meglepte a Honvédot (Fotó: Makovics Kornél)
A Paks hazai pályán könnyedén, 3–1-re legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 4. fordulójának szombati játéknapján. Szabó János szemfüles góllal szerezte meg a vezetést a házigazdának, majd Balázs Zsolt duplázott. Ignjatovics már csak szépíteni tudott a hajrában, a kispestiek veretlenségi sorozata véget ért.

A TALÁLKOZÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA ÉRI EL!

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

PAKS–BUDAPEST HONVÉD 3–1 (Szabó J. 16., Balázs Zs. 39., 63., ill. Ignjatovics 90.)

Rekkenő hőség és mintegy 1000 néző fogadta a csapatokat Pakson, ahová a három forduló után még veretlen Budapest Honvéd látogatott. Az első negyedóra óvatos, tapogatózó játékkal telt, illetve a nagy meleg sem könnyítette meg a játékosok dolgát abban, hogy felvegyék a ritmust. A 16. percben megtört a jég: Bertus Lajos jobb oldali szögletére Bartha László érkezett középen, fejese a keresztlécen csattant, a kipattanót viszont Szabó János a hálóba stukkolta néhány lépésről. 1–0

A kapott gól jó hatással volt a Honvédra, a kispestiek percei következtek. Egy jobb oldali beadást követően Bartha rossz helyre fejeli ki a labdát, pont Hidi Patrikhoz, aki a tizenhatos vonalánál kapura fordul, de lövését Molnár Péter hárítja könnyedén.

A 22. percben Souleymane Youla kilépett a jobb oldalon, de lapos beadását Kesztyűs Barna tanárian blokkolta. Három perccel később Hidi szögletét mellé fejelte Youla, aki a 28. percben egyenlíthetett volna, amikor Kambertől kapott remek ütemű kiugratást a tizenhatoson belül, de hat méterről leadott lövése elakadt a kapujából jól kimozduló Molnárban.

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: az ivószünet után ismét betalált a Paks. A 39. percben Balázs Zsolt kiváló passzt kapott a kispesti tizenhatoson belül, eltolta a labdát a kivetődő Kemenes Szabolcs mellett, majd nyolc méterről kilőtte a bal alsót. Így a szünetben kétgólos előnyben voltak a hazaiak, a Honvédnak jobb helyzetkihasználásra lett volna szüksége. 2–0

A fordulás után sem sokat változott a mérkőzés képe, támadott a Honvéd, de a Paks szerzett gólt ismét. Az 55. percben Holender centerezett remek ütemben a jobb oldalról, a középen berobbanó Youla az ötösről a lécre bólintott, a labda pedig kifelé vágódott... Nem sokkal később jött a paksi válasz: a gól. A 63. minutumban Szakály Dénes pazar kiugratásával Balázs Zsolt kilépett középen, Ignjatovics és Bobál Dávid szorításában betört a tizenhatoson belülre, és tíz méterről kilőtte a jobb alsót a kivetődő Kemenes mellett. 3–0

A 77. percben a csereként beálló Vernes Richárd kozmetikázhatta volna az eredményt: 22 méterről, középről tekert kapura, ám a jobb felsőbe tartó lövést Molnár Péter nagy bravúrral szögletre tolta. A hajrában a szépítés azért összejött a Honvédnak: Holender jobb oldali szögletét a középen érkező Ignjatovics fejelte a hálóba az ötösről a 90. percben, ezzel beállította a végeredményt. 3–1

A Honvéd veretlenségi sorozata véget ért, a Paks 2012 áprilisa után ismét legyőzte a kispesti csapatot.

1. Ferencvárosi TC 4 4 10–2 +8 12
2. Újpest FC 4 2 2 7–3 +4 8
3. MTK Budapest 4 2 1 1 9–4 +5 7
4. Paksi FC 4 2 1 1 7–2 +5 7
5. Budapest Honvéd 4 2 1 1 7–7 0 7
6. DVSC-Teva 3 1 2 7–6 +1 5
7. Puskás Akadémia FC 4 1 2 1 4–4 0 5
8. Szombathelyi Haladás 3 1 1 1 3–4 –1 4