Óriási gól 35 méterről, bent maradt a Vasas!

2016.04.30. 16:16
A Vasas megőrizte élvonalbeli tagságát (Fotó: Koncz György)
A Vasas Dunaújvárosban 2–0-ra megverte a pályaválasztó MTK-t a labdarúgó NB I 33., utolsó fordulójában, így bent maradt az első osztályban – annak ellenére, hogy a Puskás Akadémia legyőzte a Budapest Honvédot. Az angyalföldi együttes első gólját Vida Máté szerezte, aki körülbelül 35 méterről ívelt az MTK kapujába.

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

MTK–VASAS 0–2 (Vida M. 66., Pavlov 91.)

A Vasas nem bízhatott abban, hogy a negyedik MTK félvállról veszi a mérkőzést, hiszen a kék-fehérek a találkozó előtt harcban álltak a dobogós helyekért.

A kék-fehérek kezdték jobban a meccset, Gera Dániel a 11. percben zúgó kapufát lőtt. Egy perccel később a Vasas is kialakította az első nagy helyzetét, ám Remili Mohamed tiszta gólhelyzetben nemcsak Hegedüs Lajos, hanem a kapu mellett is elpasszolta a labdát.

Az első félidő további részében mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de huzamosabb ideig együttes sem tudott nyomást gyakorolni a másikra, így a szünetig nem született gól, a játék képe alapján igazságos döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A Vasas a második félidőnek annak tudatában vághatott neki, hogy a Puskás Akadémia 2–0-ra vezet a Budapest Honvéd ellen, tehát az angyalföldi csapatnak nem elég az iksz, muszáj nyernie a bennmaradáshoz. A játékrész elején az MTK talált be, de Darko Nikacs lesen állt, mielőtt hozzá került a labda – a Vasas-szurkolók megkönnyebbülhettek. Majd a félidő közepén gyönyörű gólt ünnepelhettek!

A 66. percben Vida Máté ívelte középre a labdát a bal oldalról, a beadása a társaknak hosszú lett, ám Hegedüs Lajos kint állt, így a labda a kapuba hullott. A Vasas középpályását a meccs után megszólaltatta az M4 Sport, nyilatkozatából az volt leszűrhető, hogy nem volt tudatos a lövés, beadni akarta a labdát (0–1). Érdekesség, hogy Hegedüs néhány perccel is korábban bizonytalankodott egy hazaadásnál, de akkor nem bosszulta meg magát a körülményessége.

Az MTK a folytatásban többször is egyenlíthetett volna, de Gera Dánielék minden lehetőségüket elpuskázták. Nem úgy Jevgen Pavlov, aki a 91. percben beállította a végeredményt, biztossá téve csapata bennmaradását. A csereként beálló futballista a bal oldalról betört a tizenhatoson belülre, lerázta magáról Kanta Józsefet és Mato Grgicet, majd tizenkét méterről, ballal a rövid felső sarokba lőtt (0–2).

A Puskás Akadémia tehát hiába győzte le a Budapest Honvédot, a Vasas a sikerének köszönhetően megőrizte élvonalbeli tagságát. És az MTK sem járt rosszul, hiszen – bár a dobogóról lemaradt – a negyedik helyen végzett, így a következő idényben indulhat az Európa-ligában. (A Haladás megelőzhette volna a kék-fehéreket, ha megveri a Ferencvárost, de a szombathelyiek vereséget szenvedtek.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!