Jeremiás Gergő döntetlennel mutatkozott be a Debrecen kispadján

2021.10.30. 16:47
Az MTK hazai pályán 1–1-re végzett a héten edzőváltáson áteső Debreceni VSC-vel a labdarúgó NB I 11. fordulójában. Az ideiglenesen kinevezett Jeremiás Gergő így döntetlennel mutatkozott be a Loki kispadján.
Miovszki már az első negyedóra végén előnyhöz juttatta az MTK-t
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)
Miovszki már az első negyedóra végén előnyhöz juttatta az MTK-t A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

MTK Budapest–Debreceni VSC1–1(Miovszki 12., ill. Ferenczi J. 64.)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion,2231néző.Vezette:Káprály

ÉLŐ SZÖVEGED TUDÓSÍTÁS ITT!

MOZGALMAS NAPOKON vannak túl a debreceni klub játékosai, vezetői, de főleg edzői. A gyenge bajnoki szereplés után szerdán „feltette a koronát” idénybeli teljesítményére a Loki, s az NB II-es, tartalékos Kecskemét ellen kiesett a Magyar Kupából (hosszabbítás után 1–2), így nem számított meglepetésnek, hogy a Huszti Szabolcs, Toldi Gábor edzőpáros távozott. Ideiglenesen érkezett Jeremiás Gergő megbízott vezetőedző, Dombi Tibor pályaedző, valamint a debreceni edzőlegenda, Herczeg András, aki szakmai tanácsadóként próbálja összekapni az utóbbi hetekben széteső és enervált együttest.

És hogy ki ülhet le a közeljövőben a Loki kispadjára? A Nemzeti Sport információja szerint az egyik kiszemelt Nebojsa Vignjevics, a korábbi újpesti vezetőedző. A szakember jelenleg a lett élvonalbeli Liepaját irányítja. Újpesten csaknem hét évet töltött el, végül tavaly nyáron váltak el a felek – a tréner irányításával két Magyar Kupa-sikert könyvelhetett el a IV. kerületi klub.

Hogy ki mellett teszi le a voksát a Loki vezetősége, egyelőre nem tudni, az azonban biztos, hogy a legutóbbi bajnokihoz (a Puskás Akadémia ellen 0–3) képest az új szakmai stáb három helyen változtatott a kezdőn: az MTK ellen nem láthattuk Bódi Ádámot és Dzsudzsák Balázst, valamint a piros lapos eltiltását töltő Németh Krisztiánt sem. A 108-szoros válogatott Dzsudzsák helyett Baráth Péter kapott helyet, s bár kimondottan határozottan, erősen kezdtek a vendégek az első percekben, a hazaiak jutottak előnyhöz: remekbe szabott támadás végén Bojan Miovszkimegszerezte idénybeli ötödik bajnoki gólját. Ennek a találatnak a hazai drukkereken kívül a sajtópáholy mellett helyet foglaló hat, nem túl szomjas angol néző örült még...

A vendégszurkolók hamar hangot adtak nemtetszésüknek, a klub sportigazgatóját, Tőzsér Dánielt szólították fel távozásra. Akkor valószínűleg még hangosabban szólt volna a rigmus, ha az első félidő hajrájában az északmacedón duplázik, de lövése után Gróf Dávid védett – a vendégek hátrányban és szurkolóik kritikájától hangos légkörben vonultak be az öltözőbe.

A második félidőre határozottabban érkezett a Loki, Sylvain Deslandes egyenlíthetett is volna, de nagy helyzetben rontott. A nézőtéren láthattuk Marco Rossi szövetségi kapitányt és segítőjét, Cosimo Ingusciót is – hogy válogatott formában futballozó játékost nem láthattak a gyepen, az egészen biztos...

Ferenczi János sem futballozott jól, de legalább gólt szerzett, s mivel még majdnem fél óra volt hátra, izgalmas hajrának néztünk elébe – de túlzás lenne állítani, hogy lerágtuk a körmünket... Igaz, Baráth Péter megpattantó lövése után majdnem gólt szerzett a Loki, csak centikkel suhant el a labda a bal oldali kapufa mellett.

Teodoru Vaszilisz harmadik bajnoki mérkőzésén irányított megbízott vezetőedzőként – igaz, a Ferencváros ellen (0–0) betegség miatt nem ő, hanem segítője, Pintér Ádám ült a kispadon –, s két pontot szerzett. Az edzőt váltó Lokinál igazán nagy változást nem tapasztalhattunk játékban, mentalitásban viszont igen. De az teljesen egyértelmű, hogy mindkét együttestől lényegesen jobb teljesítményre van szükség ahhoz, hogy ne fenyegesse a kiesés réme.1–1

1. Ferencvárosi TC 10 7 1 2 20–9 +11 22
2. Kisvárda 10 6 2 2 15–10 +5 20
3. Puskás Akadémia 9 6 1 2 13–9 +4 19
4. Mol Fehérvár 11 4 5 2 13–11 +2 17
5. Mezőkövesd 11 4 3 4 15–19 –4 15
6. Paksi FC 11 4 2 5 27–24 +3 14
7. Zalaegerszegi TE 10 4 2 4 17–20 –3 14
8. Budapest Honvéd 10 4 1 5 17–17 0 13